ČR

Výpis příspěvků ke štítku „ČR“

Česko poskočilo v přepočtu úmrtí. Víc mrtvých s koronavirem mají jen tři státy

15. října 2020 09:39
Aktualizováno

Ve středu přibylo v tuzemsku 9 544 infikovaných koronavirem. Za říjen se v Česku nakazilo více lidí než v osmkrát větším Německu nebo čtyřikrát větším Polsku. Podle údajů deníku The New York Times je Česká republika podle počtu úmrtí na 100 tisíc obyvatel za uplynulý týden už na čtvrtém místě na světě, ve středu byla sedmá.

Za úterý má ČR zatím 968 nově nakažených, Praha trhá rekordy

15. září 2020 18:21

V úterý v Česku zatím přibylo 968 potvrzených případů koronaviru, což je zhruba stejně jako za celé pondělí. Do statistik přibylo také 11 obětí, celkem jich je 476. Z toho šest úmrtí připadá na dnešek. Za 24 hodin přibylo v Praze rekordních 372 otestovaných nemocných. Pondělní maximum tak hlavní město překonalo o 84 případů. Celkem se tam nakazilo už 7 731 lidí.

Třetina ojetých vozů v ČR má stočený tachometr. Jak se takovému podvodu vyvarovat?

21. srpna 2020 15:41

Při koupi nového vozu každého kupce zajímá i počet najetých kilometrů, tedy stav tachometru. Ten však nemusí ukazovat pravdivé údaje. Za nezákonné snižování počtu kilometrů hrozí od roku 2018 v Česku pokuta až půl milionu korun a pokud se na stočení tachometru přijde, automobil neprojde technickou kontrolou (STK). Máme šanci poznat, že je tachometr tzv. stočený? A jak se takovému podvodu vyvarovat?

Generál Šedivý: Bělorusko už nebude jako dřív, bezprostřední riziko ČR nehrozí

19. srpna 2020 13:53

Nemyslím si, že by Rusko použilo nějak masivně svá vojska podobně, jako tomu bylo v Československu v roce 1968, uvedl bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý v pořadu K věci. I když se Lukašenkovi podaří situaci vyřešit, Bělorusko podle Šedivého už nebude jako dřív – i díky uvědomění si pokrokových prodemokratických sil v zemi. Pro ČR podle něj bezprostředně bezpečnostní riziko v souvislosti se situací v Bělorusku nehrozí, zprostředkovaně by však mohlo.

Pompeo v Senátu kritizoval Čínu, Vystrčila ocenil za cestu na Tchaj-wan

12. srpna 2020 10:41
Aktualizováno

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v Senátu kritizoval Čínu a Rusko a označil je za hrozbu i pro Česko. Svá slova směřoval také k nutnosti hájit svobodu i k odkazu Václava Havla. Zároveň ocenil předsedu Senátu Vystrčila za to, že se chystá navštívit Tchaj-wan navzdory kritice z Číny. Připomněl, že totéž chtěl udělat i Kubera.

Jak ovlivnil koronavirus nelegální drogový trh v ČR?

26. června 2020 21:01

Jak pandemie COVID-19, především období karantény, zahýbala s drogovým trhem v ČR? Jak se změnily ceny drog a jejich dostupnost a jak jsme na tom s úmrtností v souvislosti s drogami? V pořadu Silný hlas diskutovala ředitelka odboru protidrogové politiky Úřadu vlády Jarmila Vedralová a výkonný ředitel organizace Sananim Jiří Richter.