reklama

Matka s novorozencem hodila o zem a poté ho utopila. Za vraždu dostala 16 let vězení

Za loňskou vraždu novorozené dcery půjde její matka na 16 let do vězení. Trest jí v úterý potvrdil odvolací pražský vrchní soud, který zároveň zamítl odvolání, ve kterém žádala nižší trest. Žena dítě porodila na toaletě, nejprve s ním udeřila o podlahu, protože ale stále žilo, utopila ho v dětské vaničce. Matka se k činu přiznala, hrozilo jí 15 až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Úterní rozhodnutí soudu je pravomocné.

reklama

Žena podle verdiktu usmrtila své dítě loni v červnu v malé obci na Jičínsku. V té době jí bylo 18 let. Vraždu podle své výpovědi plánovala asi týden.

Věznice s mírnějším režimem

Obhájce ženy v odvolání žádal, aby soud trest snížil pod zákonnou trestní sazbu. Podle něj byl nepřiměřeně přísný. „Na obžalovanou se vztahují polehčující okolnosti uvedené v trestním zákoníku,“ uvedl právník. Mimo jiné zmínil to, že žena pochází ze špatného sociálního prostředí, k trestné činnosti se doznala a spolupracovala s policií.

S tím ale odvolací senát nesouhlasil. „Je třeba uvést, že stupeň společenské škodlivosti projednávaného činu je značně vysoký a že prezentované polehčující okolnosti nemohou vyvážit fatální následek činu,“ uvedl soudce Martin Zelenka. Připomněl, že dívka vraždu plánovala, dopustila se jí na dítěti mladším 15 let, navíc čin spáchala brutálním způsobem.

Polehčující okolnosti soud podle Zelenky zohlednil tak, že obžalovanou zařadil do věznice s mírnějším režimem. „V tomto směru se obžalované dostalo dobrodiní, stejně jako v tom směru, že jí byl uložen trest při dolní hranici trestní sazby,“ dodal soudce.

Zde si můžete pustit naši starší reportáž týkající se případu:

K tématu

Další hlavní zprávy

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama