reklama

Matka s novorozencem hodila o zem a poté ho utopila. Za vraždu dostala 16 let vězení

Za loňskou vraždu novorozené dcery půjde její matka na 16 let do vězení. Trest jí v úterý potvrdil odvolací pražský vrchní soud, který zároveň zamítl odvolání, ve kterém žádala nižší trest. Žena dítě porodila na toaletě, nejprve s ním udeřila o podlahu, protože ale stále žilo, utopila ho v dětské vaničce. Matka se k činu přiznala, hrozilo jí 15 až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Úterní rozhodnutí soudu je pravomocné.

reklama

Žena podle verdiktu usmrtila své dítě loni v červnu v malé obci na Jičínsku. V té době jí bylo 18 let. Vraždu podle své výpovědi plánovala asi týden.

Věznice s mírnějším režimem

Obhájce ženy v odvolání žádal, aby soud trest snížil pod zákonnou trestní sazbu. Podle něj byl nepřiměřeně přísný. „Na obžalovanou se vztahují polehčující okolnosti uvedené v trestním zákoníku,“ uvedl právník. Mimo jiné zmínil to, že žena pochází ze špatného sociálního prostředí, k trestné činnosti se doznala a spolupracovala s policií.

S tím ale odvolací senát nesouhlasil. „Je třeba uvést, že stupeň společenské škodlivosti projednávaného činu je značně vysoký a že prezentované polehčující okolnosti nemohou vyvážit fatální následek činu,“ uvedl soudce Martin Zelenka. Připomněl, že dívka vraždu plánovala, dopustila se jí na dítěti mladším 15 let, navíc čin spáchala brutálním způsobem.

Polehčující okolnosti soud podle Zelenky zohlednil tak, že obžalovanou zařadil do věznice s mírnějším režimem. „V tomto směru se obžalované dostalo dobrodiní, stejně jako v tom směru, že jí byl uložen trest při dolní hranici trestní sazby,“ dodal soudce.

Zde si můžete pustit naši starší reportáž týkající se případu:

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama