reklama

Začal soud se členem ochranky, který loni usmrtil hokejového fanouška

Ze smrti hokejového fanouška v Havířově se v pondělí před ostravským krajským soudem začal zpovídat bývalý člen ochranky tamního klubu. Na opilého muže zaútočil loni v říjnu venku před halou poté, co ho kvůli vulgárnostem vyvedl ven. Dal mu facku, muž se skácel k zemi a následně zemřel v nemocnici na krvácení do mozku. Obžalovanému hrozí až deset let vězení. Státní zástupce požaduje nepodmíněný trest u dolní hranice trestní sazby, tedy okolo pěti let.

reklama

Havířovští fanoušci umí být pořádně drsní, zvlášť tvrdé jádro. Loňský hokejový zápas s Frýdkem-Místkem skončil smrtí jednoho z nich. Pětačtyřicetiletý muž zemřel poté, co ho člen ochranky vyvedl po druhé třetině ze stadionu ven a tam ho udeřil.

„Obžalovaný se cítil být vnitřně dotčen nějakými urážkami ze strany poškozeného, v důsledku čehož ho silně udeřil rukou tak, že poškozený, který byl v tu dobu značně opilý, upadl nešťastně na zem, takže tímto útokem mu bylo přivoděno zranění hlavy, na které potom později v nemocnici zemřel,“ vysvětlil státní zástupce Josef Šuhaj.

K tématu

Fanoušci havířovského hokejového týmu byli poté, co se dozvěděli o smrti jejich kamaráda, v šoku. Stejně tak i sami hokejisté, kteří další zápas začali minutou ticha. „Byl to dobrý kamarád. I když o něm každý říká, že to byl opilec, tak nebyl,“ řekl o něm jeden z fanoušků.

Svého činu lituje

Jednadvacetiletý obžalovaný, který v době činu studoval na střední škole, chtěl se stát policistou a maturoval mimo jiné z juda, si přivydělával jako vyhazovač. Svého činu prý lituje.

Mladík nevyužil možnosti dohody o vině a trestu se státním zástupcem. Ten mu přitom navrhoval nejnižší možný, tedy pětiletý trest. Obžalovaný totiž tvrdí, že je nevinný. Přiznal, že nezvládl emoce a muži dal facku, ale prý mu nechtěl ublížit. Připravil se tak o možnost ještě nižšího trestu, pokud by se přiznal.

Kromě vězení i odškodné

„Bylo tam silné krvácení do mozku. Smrt je podle našeho názoru v jasné příčinné souvislostí právě s útokem, který vedl obžalovaný,“ dodal státní zástupce.

Znalecké posudky prý neprokázaly, že by byl obžalovaný agresivní. Soud je teď musí vyhodnotit, vyslechne svědky a pak vynese rozsudek. Kromě toho, že bývalému členovi ochranky hrozí několikaletý pobyt za mřížemi, možná bude muset za smrt fanouška platit doslova. Pozůstalí požadují odškodnění ve výši půl druhého milionu korun.

K tématu

Tagy: Krimi zprávy opilost Havířov hokej fanoušek vězení soudní síň smrt zranění hlavy ochranka lední hokej

Další hlavní zprávy

Počasí

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Po uplynulém teplém víkendu do Česka opět proniká studený vzduch. Očekává se výrazné ochlazení a déšť, jenž bude od středních poloh přecházet ve sněžení. V noci na úterý už zasypal vyšší polohy sníh, až do pátku se pak mohou sněhové srážky vyskytnout i v nížinách. Oteplení by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo přijít až o víkendu.

Zdraví

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Nové informace k brazilské mutaci v Česku: Na Děčínsku odhalili méně agresivní variantu
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Střelba na střední škole v USA. Zemřel jeden student, policejní důstojník byl postřelen
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Sex není pud. Děti se o něm často učí z porna místo od rodičů, říká sexuoložka
Další články
reklama
reklama