reklama

Začal soud se členem ochranky, který loni usmrtil hokejového fanouška

Ze smrti hokejového fanouška v Havířově se v pondělí před ostravským krajským soudem začal zpovídat bývalý člen ochranky tamního klubu. Na opilého muže zaútočil loni v říjnu venku před halou poté, co ho kvůli vulgárnostem vyvedl ven. Dal mu facku, muž se skácel k zemi a následně zemřel v nemocnici na krvácení do mozku. Obžalovanému hrozí až deset let vězení. Státní zástupce požaduje nepodmíněný trest u dolní hranice trestní sazby, tedy okolo pěti let.

reklama

Havířovští fanoušci umí být pořádně drsní, zvlášť tvrdé jádro. Loňský hokejový zápas s Frýdkem-Místkem skončil smrtí jednoho z nich. Pětačtyřicetiletý muž zemřel poté, co ho člen ochranky vyvedl po druhé třetině ze stadionu ven a tam ho udeřil.

„Obžalovaný se cítil být vnitřně dotčen nějakými urážkami ze strany poškozeného, v důsledku čehož ho silně udeřil rukou tak, že poškozený, který byl v tu dobu značně opilý, upadl nešťastně na zem, takže tímto útokem mu bylo přivoděno zranění hlavy, na které potom později v nemocnici zemřel,“ vysvětlil státní zástupce Josef Šuhaj.

K tématu

Fanoušci havířovského hokejového týmu byli poté, co se dozvěděli o smrti jejich kamaráda, v šoku. Stejně tak i sami hokejisté, kteří další zápas začali minutou ticha. „Byl to dobrý kamarád. I když o něm každý říká, že to byl opilec, tak nebyl,“ řekl o něm jeden z fanoušků.

Svého činu lituje

Jednadvacetiletý obžalovaný, který v době činu studoval na střední škole, chtěl se stát policistou a maturoval mimo jiné z juda, si přivydělával jako vyhazovač. Svého činu prý lituje.

Mladík nevyužil možnosti dohody o vině a trestu se státním zástupcem. Ten mu přitom navrhoval nejnižší možný, tedy pětiletý trest. Obžalovaný totiž tvrdí, že je nevinný. Přiznal, že nezvládl emoce a muži dal facku, ale prý mu nechtěl ublížit. Připravil se tak o možnost ještě nižšího trestu, pokud by se přiznal.

Kromě vězení i odškodné

„Bylo tam silné krvácení do mozku. Smrt je podle našeho názoru v jasné příčinné souvislostí právě s útokem, který vedl obžalovaný,“ dodal státní zástupce.

Znalecké posudky prý neprokázaly, že by byl obžalovaný agresivní. Soud je teď musí vyhodnotit, vyslechne svědky a pak vynese rozsudek. Kromě toho, že bývalému členovi ochranky hrozí několikaletý pobyt za mřížemi, možná bude muset za smrt fanouška platit doslova. Pozůstalí požadují odškodnění ve výši půl druhého milionu korun.

K tématu

Tagy: Krimi zprávy opilost Havířov hokej fanoušek vězení soudní síň smrt zranění hlavy ochranka lední hokej

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Byznys

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka

Češi v roce 2020 ve vybraných hypermarketech a supermarketech nakoupili meziročně o osm procent více ovoce. Prodeje zeleniny proti roku 2019 vzrostly o zhruba čtyři procenta. Tehdy přitom nad ovocem, u kterého tržby stouply o 0,6 procenta, zvítězila zelenina s meziročním růstem o 12,3 procenta. Větší zájem měli v roce 2020 čeští zákazníci také o zdravé potraviny, jinak táhly hlavně citróny a jablka. Vyplývá to z dat výzkumné společnosti Nielsen.

Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic: Narostl a do rodiny lépe zapadá
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Další články
reklama
reklama