Začíná jaro a klíšťata budou mít žně! Jak s nimi bojovat?

Jakmile ucítíme na své kůži sluneční paprsky a rtutě teploměrů začnou stoupat nad 7 stupňů, přichází oblíbené období našich nepřátel – klíšťat. Tyto malé potvory dokáží nadělat mnoho neplechy. Přenáší totiž dost závažná onemocnění, která jsou nebezpečná nejen pro člověka, ale i pro zdraví našich čtyřnohých parťáků. Kromě těch známějších onemocnění jako jsou lymská borelióza, klíšťová encefalitida, existují i méně známé: anaplazmóza, bartonelóza nebo babezióza. Typickými příznaky onemocnění jsou horečka a únava a mají společného přenašeče – klíšťata.

Klíšťatům nejvíce vyhovuje období vlhka a tepla. Nejlépe se jim daří během dubna a května, zatímco v červenci a srpnu, kdy je sucho, se začínají ztrácet. Opět vylezou až v období října a listopadu. Mýtus, že na vás klíšťata skočí ze stromu z lesa, není tak úplně pravda. Klíště se může schovávat prakticky kdekoliv v trávě a to i ve městě.

"POZOR! MÁME PRO VÁS SOUTĚŽ O AUTO A CHYTRÉ HODINKY! BĚŽTE NA SOUTEZFORESTO.CZ A ZJISTĚTE VÍCE!"

Právě v tomto období je tedy lepší začít si dávat pozor a chránit sebe i své čtyřnohé mazlíčky. Bezstarostnou ochranu vám můžou nabídnout inovační obojky proti klíšťatům a blechám od značky Foresto. Ochrana vydrží až 8 měsíců a vy se tak nemusíte o nic starat. Dokonce vašemu miláčkovi nemusíte sundávat obojek, když ho koupete, nebo když je mokrý. Obojek Foresto je totiž voděodolný. Zároveň se účinné látky nacházejí v lipidové vrstvě kůže, která brání jejich vymytí, když je zvíře mokré. Jsou velmi šetrné a vhodné i pro koťata, od jedenáctého týdne věku a štěňata od osmého týdne.

A právě díky těmto obojkům pro psy i kočky můžete vyhrát v soutěži, kterou jsme pro vás se značkou Foresto připravili. Ale nejen to!

  1. Kupte v době od 1. 1. 2021 do 30. 4. 2021 v místě konání soutěže (v ČR) alespoň 1 ks některého ze soutěžních výrobků Foresto a pečlivě si uschovejte doklad o provedení nákupu. Předložení dokladu prokazující nákup soutěžního výrobku je v případě výhry podmínkou!
  2. V době konání soutěže zaregistrujte svůj soutěžní nákup na www.soutezforesto.cz
  3. Od počátku soutěže (1. 3. 2021) až do 29. 4. 2021 pak společnost Elanco pro každý soutěžní den vybere jednoho výherce vedlejší výhry, kterou jsou chytré hodinky Garmin Venu SQ Music. Po skončení soutěže vybere jednoho výherce hlavní výhry – osobního automobilu Volvo XC40. V soutěži lze získat maximálně 1 hlavní a 1 vedlejší výhru. Tak neváhejte a zapojte se také.

Ps: Věděli jste, že se klíšťata dožívají 4 až 6 let a za celý svůj život se krmí krví dvakrát a samice třikrát?

*Produkty řady Foresto jsou veterinární léčivé přípravky. Čtěte pečlivě příbalové informace

Foresto a Elanco logo - šikmý pruh jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Elanco nebo jejích obchodních poboček. Logo Bayer a Bayer kříž jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Bayer© 2021 Elanco. PM-CZ-21-0079

Tagy: