reklama

Znásilnění by mělo být beztrestné a ženy ať s sebou nosí permanentně kondomy, vyzývá filmový režisér

Indický režisér Vile Daniel Shravan
Foto:

Vlnu nevole vzbudil příspěvek indického režiséra, ve kterém vyzývá k legalizaci znásilnění. Podle filmaře by se ženy neměly sexuálním útokům bránit a měly by s sebou neustále nosit kondomy. Prohlášení přišlo v době, kdy se Indie vzpamatovává z dalšího brutálního útoku, během kterého byla čtyřmi muži znásilněna a následně zavražděna mladá žena.

reklama

Daniel Shravan je filmový režisér a momentálně asi také jeden z nejnenáviděnějších mužů v Indii. Může za to jeho příspěvek na Instagramu. V něm filmař vyzývá vládu, aby legalizovala znásilnění. Sexuální útok by tak podle něj měl být beztrestný, pokud nebude mít násilný průběh, což v závorce vysvětlil tím, že útočník ženu nechá naživu.

Režisér ve svém skandálním příspěvku dále ženy starší 18 let nabádal, aby neodmítaly sexuální touhu mužů a nosily s sebou kondomy. „Je to logické… Pokud bude sexuální touha muže uspokojena, ženu nezabije,“ stojí také příspěvku.

Shravan tak tímto podivným způsobem zřejmě narážel na palčivý indický problém – každoročně zde dochází ke stovkám znásilnění, které končí smrtí oběti. Jeden z takových případů se odehrál minulý týden. Čtveřice mužů ve městě Haidarábád hromadně znásilnila sedmadvacetiletou veterinářku. Ženu pak uškrtili a její tělo zapálili.

Filmař pak ještě připojil kritiku vlády, která podle něj jedná špatně, když zpřísňuje zákony na ochranu žen. „Vláda je hloupá, když si myslí, že zabitím Veerappana (slavný indický bandita a pašerák, pozn. autora) se zreguluje pašování, nebo že zabitím Usámy bin Ládina zmizí terorismus. Stejně tak zákony proti znásilnění nezregulují případy znásilnění.“

Shravan sice svůj příspěvek z Instagramu rychle smazal, jeho šíření už ale zabránit nemohl. A na sociálních sítích to zřejmě nepříliš známý režisér pořádně schytal. „Nevím, kdo jsi, ale můžu ti říct, že pro mě jsi kus ho*na. Tvoje matka na tebe musí být opravdu pyšná. Zkus tuhle zvrácenost poradit jí, své sestře nebo dceři,“ napsal uživatel @NeetuVirk. Další Shravana nazvali například „potencionálním násilníkem“ nebo „největším zmetkem na světě,“ informoval server Daily Mirror.

Indie má všeobecně obrovský problém se sexuálním násilí na ženách. Podle oficiálních statistik dojde každoročně ke 40 tisícům případů znásilnění. Nevládní organizace jsou ale přesvědčeny, že skutečné číslo je mnohem vyšší. Mnoho žen totiž znásilnění vůbec neohlásí. Tamní společnost na oběti znásilnění mnohdy hledí jako na nečisté a existuje nespočet případů, kdy znásilněnou ženu vyhnala nebo dokonce zabila vlastní rodina. Dalším důvodem je nedůvěra vůči vyšetřovatelům.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama