reklama

Znásilnění by mělo být beztrestné a ženy ať s sebou nosí permanentně kondomy, vyzývá filmový režisér

Indický režisér Vile Daniel Shravan

Vlnu nevole vzbudil příspěvek indického režiséra, ve kterém vyzývá k legalizaci znásilnění. Podle filmaře by se ženy neměly sexuálním útokům bránit a měly by s sebou neustále nosit kondomy. Prohlášení přišlo v době, kdy se Indie vzpamatovává z dalšího brutálního útoku, během kterého byla čtyřmi muži znásilněna a následně zavražděna mladá žena.

reklama

Daniel Shravan je filmový režisér a momentálně asi také jeden z nejnenáviděnějších mužů v Indii. Může za to jeho příspěvek na Instagramu. V něm filmař vyzývá vládu, aby legalizovala znásilnění. Sexuální útok by tak podle něj měl být beztrestný, pokud nebude mít násilný průběh, což v závorce vysvětlil tím, že útočník ženu nechá naživu.

Režisér ve svém skandálním příspěvku dále ženy starší 18 let nabádal, aby neodmítaly sexuální touhu mužů a nosily s sebou kondomy. „Je to logické… Pokud bude sexuální touha muže uspokojena, ženu nezabije,“ stojí také příspěvku.

Shravan tak tímto podivným způsobem zřejmě narážel na palčivý indický problém – každoročně zde dochází ke stovkám znásilnění, které končí smrtí oběti. Jeden z takových případů se odehrál minulý týden. Čtveřice mužů ve městě Haidarábád hromadně znásilnila sedmadvacetiletou veterinářku. Ženu pak uškrtili a její tělo zapálili.

Skandální příspěvek indického režiséra
Skandální příspěvek indického režiséra

Filmař pak ještě připojil kritiku vlády, která podle něj jedná špatně, když zpřísňuje zákony na ochranu žen. „Vláda je hloupá, když si myslí, že zabitím Veerappana (slavný indický bandita a pašerák, pozn. autora) se zreguluje pašování, nebo že zabitím Usámy bin Ládina zmizí terorismus. Stejně tak zákony proti znásilnění nezregulují případy znásilnění.“

Shravan sice svůj příspěvek z Instagramu rychle smazal, jeho šíření už ale zabránit nemohl. A na sociálních sítích to zřejmě nepříliš známý režisér pořádně schytal. „Nevím, kdo jsi, ale můžu ti říct, že pro mě jsi kus ho*na. Tvoje matka na tebe musí být opravdu pyšná. Zkus tuhle zvrácenost poradit jí, své sestře nebo dceři,“ napsal uživatel @NeetuVirk. Další Shravana nazvali například „potencionálním násilníkem“ nebo „největším zmetkem na světě,“ informoval server Daily Mirror.

Indie má všeobecně obrovský problém se sexuálním násilí na ženách. Podle oficiálních statistik dojde každoročně ke 40 tisícům případů znásilnění. Nevládní organizace jsou ale přesvědčeny, že skutečné číslo je mnohem vyšší. Mnoho žen totiž znásilnění vůbec neohlásí. Tamní společnost na oběti znásilnění mnohdy hledí jako na nečisté a existuje nespočet případů, kdy znásilněnou ženu vyhnala nebo dokonce zabila vlastní rodina. Dalším důvodem je nedůvěra vůči vyšetřovatelům.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Rozřezal a snědl vlastní matku. Dělala mi ze života peklo, hájí se španělský kanibal
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama