Unikátní záběry z Ukrajiny: Vojáci odpálili ruský transportér, účastnil se i syn poslankyně

Na sociálních sítích se objevilo unikátní video z pohledu první osoby, které zachycuje, jak zahraniční dobrovolníci na Ukrajině zničili ruský obrněný transportér. Mezi útočícími vojáky měl být i syn britské poslankyně.

Ve zveřejněném videu několik dobrovolníků ze zahraničí koordinuje útok na ruský obrněný transportér BTR-80. Vojáci se pohybují v lese a kryjí se za stromy, v pozadí jsou slyšet střely. Jeden z mužů na svého spolubojovníka náhle vykřikne: „Běž, běž, běž.“

Ten tak učiní a z hranice lesa následně vypálí přímý zásah na transportér. Celou situaci kromě kamery na helmě zachytil i dron. Na videu je vidět, jak vozidlo po dopadu střely exploduje. Není jasné, zda v důsledku útoku došlo na ruské straně k nějakým obětem, ani kde a kdy přesně byly záběry pořízeny.

Syn britské poslankyně

Tým se údajně skládal z amerických, britských a možná i kanadských dobrovolníků. Podle Daily Mail je jedním z vojáků třicetiletý Ben Grant, syn britské poslankyně Helen Grantové. Ten jako válečný veterán údajně na Ukrajinu v březnu odcestoval.

Řada zahraničních dobrovolníků bojujících na Ukrajině zveřejňuje videa a příběhy z fronty. Před dvěma měsíci například americký vojenský veterán James Vasquez prohlásil, že pomohl během jediného dne zničit sedm ruských tanků.

Vasquez uvedl, že na Ukrajinu přijel „sám ze své vlastní vůle a zcela dobrovolně“, a že „každé zvěrstvo, každý válečný zločin, každý nevinný civilista, který je dennodenně vražděn, ještě více motivuje k boji“.

Tagy: