reklama
CNN Prima News invaze

invaze

Výpis příspěvků ke štítku „invaze“

Mohl jsem být terčem útoků 11. září, tvrdí Bush. Invazi do Afghánistánu dál hájí

3. září 2021 06:04

Exprezident George Walker Bush, který šéfoval Bílému domu v době teroristických útoků 11. září 2001, se v novém dokumentu BBC rozpovídal o podrobnostech katastrofálního dne. Zmínil například, že jeho letecký prezidentský speciál mohl být terčem útoku. Mimoto se vyjádřil také k Afghánistánu – jím nařízenou invazi do země nadále hájí.

Pokud bychom se v srpnu 1968 bránili, byly by tisíce mrtvých, říká historik Povolný

21. srpna 2021 10:49

Na okupanty mířila protitanková děla, z kasáren se potají odnášely zbraně, výsadkáři plánovali osvobození zajatého Dubčeka. Československo se však nakonec v srpnu 1968 proti invazi vojsk Varšavské smlouvy nebránilo. Historik Daniel Povolný v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak blízko jsme k tomu před 53 lety byli. Co by ozbrojený odpor znamenal? A jak by na něj zareagoval Západ?

Vzbudila mě velká rána, polské tanky přerazily hraniční závoru, vzpomíná pamětnice

21. srpna 2021 05:57

Jiřina Batrlová žila v srpnu 1968 v domě přímo na československo-polské hranici v Krnově. „O půlnoci mě vzbudil hrozný hluk a pak velká rána, to polské tanky přerazily ocelové hraniční závory,“ vzpomíná 67letá žena na invazi pěti armád Varšavské smlouvy do Československa. Krnov v tehdejším Severomoravském kraji obsazovali Poláci, celkem polská armáda poskytla pro invazi 28 tisíc vojáků.

Zničíme ty anglický bastardy: Tisíce Skotů zaplavily Londýn. Zajímá je alkohol a fotbal

18. června 2021 16:20

Pro Skoty jde o velký svátek. Po 25 letech se jejich národní tým utká na velkém turnaji s nenáviděnými Angličany. Není proto divu, že se do dějiště zápasu v Londýně valí tisíce skotských fanoušků. Značná část z nich dorazila už v předvečer zápasu a v ulicích britské metropole to bylo znát. Alkohol tekl proudem a i policie měla co dělat. Jak probíhá velká skotská party, se můžete podívat ve fotogalerii.

Šest týdnů pekla: USA se připravují na invazi. Nepřiletí UFO, ale miliardy cikád

11. června 2021 05:50

Několik východních a středozápadních amerických států každých 17 let zaplaví roj cikád. Pokryjí kmeny stromů a zdi, narážejí do aut a do lidí a svým ohlušujícím cvrkotem přehluší všechno ostatní. Potomstvo X, největší a nejrozšířenější známá skupina těchto pravidelně se rojících cikád, se na konci května začalo probouzet ze spánku.

Rozbrečela jsem se jen jednou, vzpomínala Kamila Moučková na 21. srpen 1968

24. listopadu 2020 23:37

Televizní a rozhlasová hlasatelka Kamila Moučková jako první ohlásila z obrazovky někdejší Československé televize invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V archivním rozhovoru televize Prima z roku 2018 vzpomínala na své zkušenosti z roku 1968. Mluvila i o aktuální politice, když kritizovala prezidenta Miloše Zemana či premiéra Andreje Babiše. Kamila Moučková zemřela v úterý ve věku 92 let.

reklama