CNN Prima News invaze

invaze

Výpis příspěvků ke štítku „invaze“

Это не моя война, сказал русский солдат и ушел в отставку. Он описал CNN ночь вторжения

25. května 2022 17:11

Американский телеканал CNN рассказал историю младшего российского офицера, уволившегося со службы после нескольких дней войны и сумевшего вернуться в Россию, несмотря на возможные проблемы. В интервью заокеанскому каналу мужчина признался, что чувствует себя виноватым. Он также рассказал журналистам, как проходили первые часы вторжения с российской стороны и подготовка к нему.

Ukrajinci neslaví úspěch jen díky Javelinu. Ruské tanky dál destruují i domácím arzenálem

24. května 2022 15:51

Na sociálních sítích dál přibývají záběry ruských tanků a vozů končících v explozi poté, co je zasáhne střela vypálená ukrajinskou armádou. Ohnivou kouli však nezpůsobují jen dost medializované americké řízené rakety Javelin, ale také „domácí“ systém Stugna-P. V článku naleznete důkazy z posledních dní.

Tohle není moje válka, řekl si ruský voják a rezignoval. Pak pro CNN popsal noc invaze

24. května 2022 12:38

Americká televize CNN přinesla příběh nižšího ruského důstojníka, který po pár dnech války podal u svého velitele rezignaci a i přes hrozbu problémů se mu podařilo dostat zpět do Ruska. V rozhovoru pro zámořskou stanici muž přiznal, že se cítil provinile. Novinářům také popsal, jak probíhaly první hodiny invaze na ruské straně i přípravy na ni.

Rusové zaútočili na Ukrajinu přesně před třemi měsíci. Čeho dosáhli „speciální operací“?

24. května 2022 08:31

Původně mělo jít o třídenní „speciální vojenskou operaci“, jak vpád svých vojsk na Ukrajinu Rusové dodnes nazývají. Očividně však nepočítali s houževnatou obranou ukrajinských vojáků, ale také s hromadným selháním vlastních jednotek. Konflikt na Ukrajině již trvá přesně tři měsíce a zatím se navíc nezdá, že by jeho konec byl blízko. Jaké byly nejdůležitější okamžiky probíhající války a co světu ukázala?

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

23. května 2022 06:20

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Bojovat a vyhrát, jinou možnost nemáme. Další týdny budou těžké, řekl Zelenskyj

23. května 2022 06:11

Válka podle Ukrajiny přešla do dlouhodobé fáze. Podle Ukrajinců ruská armáda soustředí své síly u Severodoněcku. Zelenskyj oznámil, že nálet na ukrajinskou ves Desna z minulého týdne si vyžádal 87 životů. Ukrajinci nemají jinou alternativu, než bojovat a vyhrát, řekl v pravidelném nočním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Русские солдаты изнасиловали девятимесячную девочку свечкой, заявила украинский омбудсмен

22. května 2022 11:41

По словам уполномоченной по правам человека Украины Людмилы Денисовой, на телефоны доверия в Харьковской области поступают десятки сообщений об изнасилованиях. Она заявляет, что российские солдаты, помимо прочего изнасиловали свечкой девятимесячную девочку.