CNN Prima News invaze

invaze

Výpis příspěvků ke štítku „invaze“

Ukrajina se přiblížila vstupu do EU. Evropská komise doporučila zahájit přístupová jednání

Evropská komise ve středu doporučila zahájit přístupová jednání s Ukrajinou. Po zasedání EK to oznámila její šéfka Ursula von der Leyenová. Ta ocenila reformy, které Kyjev podniká například v oblasti justice či boje proti korupci. Návrh unijní exekutivy budou nicméně ještě muset na svém prosincovém summitu jednomyslně schválit prezidenti a premiéři všech zemí EU.

Léčky, tunely, falešné zdi. V Gaze umře hodně vojáků, bude to nápor na psychiku, říká Šedivý

Minimalizovat ztráty na životech se Izraelcům při invazi do Gazy podaří pouze v případě, že se budou co nejpečlivěji věnovat průzkumu celého území, na němž Hamás operuje. Řekl to ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Gaza je totiž hustě zastavěná a hrozí tam časté léčky, což podle něj možnosti izraelských vojáků značně omezuje.

Invaze asijských berušek v Česku: Hmyz vypouští nepříjemný zápach. Jak se ho zbavit?

České domácnosti se opět potýkají s invazí berušek, které se shlukují na balkonech, fasádách a oknech domů. I když nepředstavují žádné nebezpečí, jejich velký počet může představovat velký problém. Znepříjemnit život mohou i domácím mazlíčkům. Nejedná se přitom o berušku sedmitečnou, na niž jsme zvyklí, nýbrž o její příbuznou z asijského kontinentu. Jak se jich účinně, ale šetrně zbavit?

Tanky i útok z moře: Generál naznačil, jak Izraelci vniknou do Gazy. Zmínil i výhodu Hamásu

Izrael má před sebou velmi náročnou operaci v podobě invaze do Pásma Gazy. Jak by taková akce mohla vypadat, nastínil ve vysílání americké stanice CNN vysloužilý generál James „Spider“ Marks. Podle něj židovský stát zaútočí na několika místech a do boje se zapojí nejen pozemní síly, lehké i těžké, ale také námořnictvo. Za nejproblematičtější označil boj v tunelovém komplexu teroristů z hnutí Hamás pod Gazou.

Zbraně Hamásu proti Izraeli? Motorové padáky, americké pušky i ukrajinská dronová taktika

Překvapivý útok radikálů je masivním selháním izraelských tajných služeb. Všechny indicie vedou k tomu, že šlo o důmyslně plánovanou akci, v níž teroristé použili vše, co měli v Pásmu Gazy dispozici. Nebylo toho málo – výsledný arzenál pro smrtelnou operaci připomínal spíše scénku z kultovního Mad Maxe. Pro invazi na izraelské území použili teroristé hnutí Hamás motorové padáky, stříleli na motorkách z amerických útočných pušek a nechybělo ani dronové bombardování známé ze záběrů z Ukrajiny. Izraelci mají naproti tomu jednu z nejmodernějších armád, její benefity ale v na současném bojišti nemají jak vytěžit.

Jak bude Izrael postupovat dál? Experti nabídli několik cest včetně totální destrukce Gazy

Budoucí vývoj izraelsko-palestinského konfliktu v tuto chvíli závisí na rozhodnutí Izraele, zda zahájí, či nezahájí pozemní invazi do Pásma Gazy, sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bezpečnostní analytik Josef Kraus. Pokud k ní přistoupí, je třeba se připravit na celou řadu problémů a rizik, varoval expert s tím, že může dojít i k totální destrukci Gazy.

Evropa se děsí zamoření ohnivými mravenci. Jejich bolestivé kousnutí může vést ke smrti

Vědci bijí na poplach. Na Sicílii se objevil červený ohnivý mravenec (Solenopsis invicta), „jeden z nejinvazivnějších druhů na světě“. V reálu to znamená, že by se tento druh mohl rozšířit po celém kontinentu. „Šíří se extrémně rychle. To, že se objevil v Itálii, bylo na jednu stranu překvapení, na druhou jsme ale věděli, že tento den přijde,“ řekl Mattia Menchetti z Institutu evoluční biologie ve Španělsku.

Rozemleli nás na prach, všichni se bojí. Zoufalí Rusové hlásí rodinám těžké ztráty

Ruští vojáci si svým blízkým stěžují na těžké ztráty i nedostatečnou výzbroj a podporu od vlastního velení. Jejich zoufalé telefonáty zachytila ukrajinská zpravodajská služba a záznamy sdílela s agenturou Reuters. „Z druhého batalionu nic nezbylo. Rozemleli ho na prach,“ seznámil jeden z okupantů svoji manželku s osudem druhů nasazených na lymanské frontě. Podle dalšího z nich v armádě panuje strach z hlášení vysokých ztrát. Ti, kteří je přiznají, prý rovnou za trest putují do první linie.