reklama
CNN Prima News základní škola

základní škola

Výpis příspěvků ke štítku „základní škola“

Obrovské ohnisko na Teplicku: Covid ochromil školu, v karanténě jsou stovky lidí

2. listopadu 2021 11:12

Krajská hygienická stanice uzavřela 30. října základní školu Za Chlumem v Bílině na Teplicku, mezi dětmi a učiteli se nekontrolovaně šířila nákaza. V souvislosti s ohniskem je v karanténě zhruba 500 až 600 lidí. Testy ve škole zatím potvrdily nákazu u 60 lidí, některé žáky testování čeká. Hlavní epidemioložka teplické hygienické stanice Eva Poláčková uvedla, že se ohnisko dál nerozšiřuje. Kompletní výsledky budou hygienici znát ve středu.

Když někdo miluje svoji práci. Učitelka už den po operaci mozku četla z JIP pohádky dětem

18. října 2021 17:08

Nejen americkou Pensylvánii dojal příběh nemocné učitelky ze základní školy. Pouhý den poté, co prodělala operaci, při které jí byl odstraněn nádor na mozku, už přes živé vysílání na Facebooku četla dětem pohádku na dobrou noc. Nešlo ale jen o čtení z knížky. Jak sama říká K. D. Meucciová, chtěla svým milovaným žákům dát hlavně vědět, že je po lékařském zákroku v pořádku. O případu informovala stanice WTAE.

Má uši jako opice, vydělává miliony a staví krmelce. Jak si děti představují premiéra?

7. října 2021 06:45

Má šedivé vlasy, knír a uši jako opice. Vydělává sto milionů. Staví krmelce, nosí modré tričko a jezdí v kombajnu. Takové představy mají o premiérovi Česka děti od šesti do devíti let. Vědí, kdo je premiér? Jak si ho představují a co podle nich dělá? Na to se redaktorka CNN Prima NEWS ptala školáků na základní škole v Chlumíně nedaleko Neratovic.

První zavřená škola kvůli covidu. Případy v pražské ZŠ Chmelnice přibývaly každou hodinu

14. září 2021 14:28

Nejdříve v karanténě skončily čtyři třídy, pak sedm. Nakonec muselo vedení Základní školy Chmelnice v Praze 3 poslat všechny žáky domů a hygiena rozhodla o uzavření celé školy. Ředitel Václav Havelka o tom informoval na webových stránkách. Podle všeho jde o první uzavřenou základní školu kvůli covidu v novém školním roce.

Bylo to jako jít znovu do první třídy, říkají děti o neobvyklém začátku školního roku

1. září 2021 10:25

Je 1. září, dlouho očekávaný den. Dá se jen těžko rozpoznat, kdo se na začátek nového školního roku těšil víc. Zda děti, nebo jejich rodiče. Nakládám své tři ratolesti do auta a vezu do jejich školy v Teplicích. V naději, že v lavicích tentokrát vydrží celý rok a nebudeme je mít třeba hned po volbách zase na krku na on-line výuce.

Prázdniny končí a peněženky rodičů čeká průvan. Kolik stojí vypravit dítě do školy?

30. srpna 2021 08:12

Dva měsíce prázdnin jsou téměř u konce a rodiče už pro své školou povinné ratolesti nakupují výbavu na nový školní rok. Její pořízení může vyjít na několik tisíc a sumy se šplhají až k 10 či 15 tisícům. Podle toho, co si můžete dovolit a jak moc (ne)chcete na svém dítěti šetřit. Finanční zátěž se násobí adekvátně počtu dětí, které do lavic vypravujete.

reklama