Zákulisí filmového festivalu: Depp je ještě v Česku. Jak novináři zjišťují příjezd hvězd?

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech se od čtvrtečního večera točil především kolem hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa. Jak se novináři o příletu zahraničních hvězd dozvídají? To prozradila v Novém dni reportérka pořadu Showtime televize CNN Prima NEWS Michaela Švarcová. Podle jejích informací by měl být známý pirát z Karibiku ještě v Česku.

„Občas se stává, že se organizátoři festivalu podřeknou. Prozradí den, kdy by měla hvězda dorazit. A my pak zjišťujeme hodinu. Samozřejmá je komunikace mezi ostatními novináři, zjišťujeme informace na letišti, ale třeba i od samotných podpisářů, protože ti jsou mnohdy hodně dobře informovaní,“ popsala v Novém dni Švarcová.

Příjezdy osobností jsou prý vždy velké nervy. „Také děláme to, že sledujeme ochranku hollywoodských hvězd, protože festival dlouhá léta spolupracuje se stejnými bodyguardy. A tak zaznamenáváme, kdy se začnou objevovat před hotelem Pupp, kde jsou hvězdy ubytované, začnou nasedat do festivalových vozů a v koloně odjíždí pryč. Pak je na 98 procent jisté, že jedou vyzvednout zahraniční hvězdu,“ prozradila reportérka, která na přílet Deppa čekala na letišti několik hodin.

Podle ní si známý pirát z Karibiku pozornost fanoušků na festivalu maximálně užíval. „Myslím, že Karlovy Vary na Johnnyho Deppa budou dlouho vzpomínat. Přirovnala bych ho k Johnu Travoltovi, který festival navštívil před pár lety. Byl bezprostřední, pro fanoušky by se rozkrájel,“ popsala Švarcová. Připomněla, že Depp několikrát způsobil horké chvilky ochrance.

Hawke ve stínu Deppa

„Říkali mu, že už by měl jít někam do sálu nebo že by se už měl přemístit. A on ne. Třeba roztrhl pásku, která ho dělila od fanoušků, jen aby jim byl blíž, nebo prošel točícími se dveřmi a k fanouškům se vrátil. Po celou dobu festivalu hodně vtipkoval, takže se nedalo předpovídat, jak zareaguje a co udělá,“ vyprávěla reportérka s úsměvem.

Druhá zahraniční hvězda na festivalu Ethan Hawke podle ní zůstal v Deppově stínu. „Pozornost si tolik neužíval, rozdal pár podpisů a selfíček, ale spíš proto, že se to od něj očekávalo. U legendárního Michaela Cainea bylo vidět, že je to už starý pán a že už by měl radši svůj klid,“ uvedla.

Depp je ještě v Česku

Získat zahraniční hvězdu na rozhovor prý není vůbec jednoduché. „Je to hodně o náhodě a o štěstí. Mají domluvené určité rozhovory pro určitá média, ale my tam nejsme, takže se snažíme je odchytnout na červeném koberci,“ vysvětlila Švarcová.

„Musíme hodně křičet, snažíme se dělat cokoliv, využíváme i ženské zbraně. Když jsme stály na letišti a čekaly na Johnnyho Deppa, měly jsme připravené různé fígle, jak to uděláme, aby se podíval přímo na nás nebo aby nám něco řekl. Ale na letišti ještě neměl udělané testy na covid. Chtěl jít za fanoušky, ale manažer mu to nedovolil,“ popsala reportérka Showtimu.

Zároveň připustily, že na Deppa by v Karlových Varech fanoušci ještě mohli narazit. „Podle mých informací by Johnny Depp ještě měl být v Karlových Varech, měl by odlétat v pondělí. Doslechla jsem se, že ho zaujaly pivní lázně a že by se i tam rád podíval,“ dodala Švarcová ve vysílání CNN Prima NEWS.

Tagy: