CNN Prima News filmový festival Karlovy Vary

filmový festival Karlovy Vary

Výpis příspěvků ke štítku „filmový festival Karlovy Vary“

O Oscara bude za Česko bojovat Zátopek. Napodobí slavný běžec Šarlatána?

11. října 2021 08:46

Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek. V pondělní o tom informovala za akademii Silvie Marková. Ondříček ve filmu, který přibližuje životní příběh českého olympijského šampióna Emila Zátopka, obsadil do hlavních rolí Václava Neužila a Marthu Issovou. Ve světové premiéře byl Zátopek uveden na letošním festivalu v Karlových Varech.

Nejvíce nakažených je na Karlovarsku, může za to festival? Hygiena spojení odmítá

5. září 2021 11:52

Odstartoval Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary šíření nákazy koronavirem? Právě Karlovarský kraj je na tom totiž v posledních dnech v počtech nakažených napříč českými regiony nejhůře. Hygiena ale spojení s velkou kulturní akcí vyvrací a zhoršenou situaci přisuzuje například návratům ze zahraničí. V Karlových Varech se však koná i folklorní festival, kam rovněž dorazily stovky lidí.

Zákulisí filmového festivalu: Depp je ještě v Česku. Jak novináři zjišťují příjezd hvězd?

30. srpna 2021 10:41

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech se od čtvrtečního večera točil především kolem hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa. Jak se novináři o příletu zahraničních hvězd dozvídají? To prozradila v Novém dni reportérka pořadu Showtime televize CNN Prima NEWS Michaela Švarcová. Podle jejích informací by měl být známý pirát z Karibiku ještě v Česku.

Hlavní cenu ve Varech získal film o migrantech. Oceněni byli i Ethan Hawke a Jan Svěrák

28. srpna 2021 20:07

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se pomalu chýlí ke konci. Návštěvnost diváků byla i přes nezvyklé datum konání vysoká. K sobotnímu ránu se prodalo přes sto tisíc vstupenek. Herci Johnny Depp a Ethan Hawke se v sobotu opět setkali s nadšenými fanoušky. V Hlavní soutěži pak zvítězil koprodukční film Strahinja srbského režiséra Stefana Arsenjeviče. Oceněni byli i Hawke a Jan Svěrák.

V Thermalu respirátory neřešili. Hostům filmového festivalu hrozí až desetitisícová pokuta

28. srpna 2021 16:36

Se zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se strhla i vlna kritiky. Ve Velkém sále hotelu Thermal většina z 1200 hostů protikoronavirová opatření neřešila a roušky s respirátory nechala odložené. Za tento prohřešek nyní mohou dotyční dostat až desetitisícovou pokutu. Přestupek totiž řeší karlovarská hygienická stanice. S informací přišel Radiožurnál.

Na bouřliváka Deppa ve Varech čekali fanoušci hodiny. Fotkami a podpisy nešetřil

27. srpna 2021 13:22
Aktualizováno

Amerického herce, producenta a muzikanta Johnnyho Deppa přivítaly u Thermalu v Karlových Varech stovky fanoušků. Mnozí tam stáli několik hodin před tím, než dorazil. Ve 14 hodin se objevil na červeném koberci před hotelem. Mnohé obdaroval fotkou či podpisem. Později pak uvedl film Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem, který produkoval.

Další filmová hvězda dorazila do Varů. Ethana Hawka přivítal Bartoška i davy fanoušků

27. srpna 2021 11:52

Americký herec, spisovatel a režisér Ethan Hawke v pátek dopoledne přiletěl do Karlových Varů na filmový festival. Odpoledne osobně uvede film Zoufalství a naděje, ve kterém hraje hlavní roli. V sobotu se pak Hawke zúčastní diskuse na festivalových KVIFF Talk. Na slavnostním zakončení festivalu také převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Johnny Depp už je v Karlových Varech. U hotelu na něj čekaly stovky fanoušků

26. srpna 2021 23:08

Do Karlových Varů přiletěl ve čtvrtek večer před 23:00 americký herec, producent a hudebník Johnny Depp. Na jeho přílet čekaly stovky fanoušků. Na 55. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary představí dva filmy. Fanoušci by se s ním mohli potkat v pátek odpoledne, kdy představí film ze své produkce Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem. V Karlových Varech Depp uvede v sobotu i film, ve kterém hraje hlavní roli, a to drama Minamata.