CNN Prima News filmový festival Karlovy Vary

filmový festival Karlovy Vary

Výpis příspěvků ke štítku „filmový festival Karlovy Vary“

O Oscara bude za Česko bojovat Zátopek. Napodobí slavný běžec Šarlatána?

Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek. V pondělní o tom informovala za akademii Silvie Marková. Ondříček ve filmu, který přibližuje životní příběh českého olympijského šampióna Emila Zátopka, obsadil do hlavních rolí Václava Neužila a Marthu Issovou. Ve světové premiéře byl Zátopek uveden na letošním festivalu v Karlových Varech.

Nejvíce nakažených je na Karlovarsku, může za to festival? Hygiena spojení odmítá

Odstartoval Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary šíření nákazy koronavirem? Právě Karlovarský kraj je na tom totiž v posledních dnech v počtech nakažených napříč českými regiony nejhůře. Hygiena ale spojení s velkou kulturní akcí vyvrací a zhoršenou situaci přisuzuje například návratům ze zahraničí. V Karlových Varech se však koná i folklorní festival, kam rovněž dorazily stovky lidí.

Zákulisí filmového festivalu: Depp je ještě v Česku. Jak novináři zjišťují příjezd hvězd?

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech se od čtvrtečního večera točil především kolem hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa. Jak se novináři o příletu zahraničních hvězd dozvídají? To prozradila v Novém dni reportérka pořadu Showtime televize CNN Prima NEWS Michaela Švarcová. Podle jejích informací by měl být známý pirát z Karibiku ještě v Česku.

Hlavní cenu ve Varech získal film o migrantech. Oceněni byli i Ethan Hawke a Jan Svěrák

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se pomalu chýlí ke konci. Návštěvnost diváků byla i přes nezvyklé datum konání vysoká. K sobotnímu ránu se prodalo přes sto tisíc vstupenek. Herci Johnny Depp a Ethan Hawke se v sobotu opět setkali s nadšenými fanoušky. V Hlavní soutěži pak zvítězil koprodukční film Strahinja srbského režiséra Stefana Arsenjeviče. Oceněni byli i Hawke a Jan Svěrák.

V Thermalu respirátory neřešili. Hostům filmového festivalu hrozí až desetitisícová pokuta

Se zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se strhla i vlna kritiky. Ve Velkém sále hotelu Thermal většina z 1200 hostů protikoronavirová opatření neřešila a roušky s respirátory nechala odložené. Za tento prohřešek nyní mohou dotyční dostat až desetitisícovou pokutu. Přestupek totiž řeší karlovarská hygienická stanice. S informací přišel Radiožurnál.

Johnny Depp už je v Karlových Varech. U hotelu na něj čekaly stovky fanoušků

Do Karlových Varů přiletěl ve čtvrtek večer před 23:00 americký herec, producent a hudebník Johnny Depp. Na jeho přílet čekaly stovky fanoušků. Na 55. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary představí dva filmy. Fanoušci by se s ním mohli potkat v pátek odpoledne, kdy představí film ze své produkce Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem. V Karlových Varech Depp uvede v sobotu i film, ve kterém hraje hlavní roli, a to drama Minamata.