reklama
CNN Prima News filmový festival Karlovy Vary

filmový festival Karlovy Vary

Výpis příspěvků ke štítku „filmový festival Karlovy Vary“

Karlovarský festival se přesouvá na srpen. Přijedou filmové hvězdy do covidové země?

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Pořadatelé to ve čtvrtek uvedli v tiskové zprávě. Z tradičního termínu na přelomu června a července akci přesunuli s ohledem na situaci související s vývojem pandemie koronaviru. Loni festival nahradila v termínu akce čtyřdenní přehlídka filmů v českých kinech napříč republikou, zamýšlená podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila vůbec.

Letní festivaly budou, věří pořadatelé. Připravují také menší a on-line varianty

Aktualizováno

Letošní letní festivalová sezóna by se mohla konat v tradičním duchu, věří tomu alespoň právě pořadatelé největších akcí, jako je například Colours of Ostrava či Rock for People. Přestože věří, že bude epidemiologická situace natolik příznivá, aby mohly festivaly proběhnout bez větších omezení, připravují si raději také záložní varianty.

Začátek prázdnin v kinech: dvě nestárnoucí klasiky a karlovarská náhražka

Jaké filmové premiéry uvidíte na velkém plátně od 2. července? Aktuální nabídka je i vinou tradičně karlovarského termínu zcela bez novinek. Místo našeho největšího festivalu se dočkáme přehlídky TADY VARY, která nabídne 16 zajímavých titulů. V běžných kinech si budete moci připomenout dva klasické snímky, které slaví výročí – Postřižiny a Samotáře.

Podstatné je dělat věci, které mají ohlas. Klidně i negativní, říká grafik Najbrt

Logo, ke kterému si lidé najdou vztah, může vydržet i sto let. To uvedl v pořadu Interview grafik Aleš Najbrt, který už 25 let dělá vizuály Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech. Vedle této dlouhodobé spolupráce navrhl jeden ze zakladatelů grafického Studia Najbrt také logo města Ostrava a během pandemie koronaviru vytvořil se svými kolegy nové písmo s názvem COVID Infected.

Karlovarský filmový festival se letos nekoná, o snímky ale diváci nepřijdou

Tvůrci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF KV) potvrdili 28. dubna to, co už mnozí lidé očekávali. Vyhlášený festival se kvůli dopadům pandemie odkládá na příští rok. V původním termínu od 3. do 11. července se však uskuteční speciální verze tradiční přehlídky. Nese název „Vary ve vašem kině„ a nabídne divákům kin po celém Česku snímky, které vybere programové oddělení festivalu. Pro roční odklad se rozhodli i další oragnizátoři napříč českou kulturní scénou.

reklama