CNN Prima News zápal plic

zápal plic

Výpis příspěvků ke štítku „zápal plic“

Hanychová prozradila jméno dcery i magický termín porodu. Řeší ale komplikace

4. ledna 2023 09:27

Konec roku byl pro modelku Agátu Hanychovou velmi náročný. Během vánočních svátků zemřela její milovaná babička a maminka herečky Veroniky Žilkové. Říká se však, že když jeden život vyhasne, další se zrodí. Hanychová s partnerem Jaromírem Soukupem se tak mohou upínat na jaro, kdy na světě přivítají svoji dceru. Modelka se nyní s fanoušky podělila o přesný termín porodu, který je pro ni velmi symbolický, i o jméno miminka. Nadšení však krotí zdravotní komplikace.

Nečekaně zemřel slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Byl tváří boje s koronavirem

20. prosince 2022 22:58

Ve věku 62 let zemřel slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Informovala o tom slovenská média v čele s webem Noviny.sk. Podle nich se mu měl stát osudným oboustranný zápal plic. Krčméry patřil mezi nejvýznamnější odborníky na epidemiologii a tropickou medicínu na Slovensku. Byl prvním očkovaným proti koronaviru v zemi, přičemž se stal jednou z hlavních tváří slovenského boje s pandemií.

Smutné Vánoce a strach o zdraví. Krampol promluvil po návratu z nemocnice, bojí se o život

9. prosince 2022 08:35

Loni před Vánoci skončil Jiří Krampol na JIP se zápalem plic, dýchal na dvacet procent, ke všemu ještě prodělal srdeční kolaps, byl v umělém spánku a vypadalo to, že se domů už nevrátí. Letos se ve stejném období ocitl v nemocnici znovu. Tentokrát kvůli nemocným průduškám. Jak je na tom po zdravotní stránce nyní?

Čeští hygienici varují před nebezpečnou bakterií. Daří se jí kvůli snaze ušetřit za energie

21. října 2022 19:03

Hygienici varují před možným rozšířením bakterie legionella, které se daří ve vodovodním potrubí. V souvislosti s úsporami domácností při ohřevu vody jí lidé nevědomky poskytují ideální podmínky k množení. Je proto potřeba, aby znali rizika. Voda by měla mít teplotu nad 50 stupňů Celsia. Několik případů výskytu legionelly se v posledních týdnech objevilo v Libereckém kraji.

Záhadná nemoc děsí jihoamerický stát. Několik lidí zemřelo, příznaky jsou podobné covidu

2. září 2022 19:16

Záhadný zápal plic se šíří v Argentině. V jihoamerické zemi už nemoc zabila tři lidi a podle místních úřadů jsou další nakažení. Zdravotničtí experti zatím tápou a mluví o „nemoci neznámého původu“. Podobným termínem bylo původně označováno onemocnění, které vypuklo na konci roku 2019 v čínském Wu-chanu, které bylo později pojmenováno COVID-19. Jestli se jedná o další nebezpečí podobné právě pandemii covidu, se zatím odborníci neshodují.

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

1. ledna 2022 12:42

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“