reklama
CNN Prima News zápal plic

zápal plic

Výpis příspěvků ke štítku „zápal plic“

Lezl jsem po čtyřech, kašlal krev a měl strach jako nikdy. Birke popsal průběh covidu

„Stala se ze mě troska.“ Těmito slovy začíná své vyprávění poslanec a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD), který překonal těžký průběh covidu a oboustranného zápalu plic. Birke pro CNN Prima NEWS otevřeně popsal i černé myšlenky, které se mu při hospitalizaci v nemocnici honily hlavou. „Bál jsem se, že to nedám. Měl jsem strach jako nikdy v životě,“ vzpomíná.

Covid může poškodit plíce i pacientovi bez příznaků, varuje expertka

O žádném lidském orgánu se v pandemické době nemluví tolik jako o plicích. Právě v nich se teď často odehrává souboj rozhodující o životě a smrti. Martina Vašáková z Pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze je respektovaná expertka na léčbu plicních nemocí, pracuje s nejtěžšími covidovými pacienty. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co se děje v plicích i poté, co se člověk koronaviru zbaví.

Panenka boj s koronavirem vyhrál a opustil nemocnici. Nebylo mi do zpěvu, říká zpětně

V minulém týdnu prožil krušné chvíle, když byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, kde musel pobýt na jednotce intenzivní péče. Legendární český fotbalista Antonín Panenka měl pozitivní test na koronavirus, nyní už je ale z nejhoršího venku. Bývalá opora Bohemians Praha a současný čestný prezident tohoto vršovického klubu se z onemocnění COVID-19 vyléčil a mohl zamířit domů. Stále ho však trápí zápal plic.

reklama