CNN Prima News zápal plic

zápal plic

Výpis příspěvků ke štítku „zápal plic“

Hanychová prozradila jméno dcery i magický termín porodu. Řeší ale komplikace

Konec roku byl pro modelku Agátu Hanychovou velmi náročný. Během vánočních svátků zemřela její milovaná babička a maminka herečky Veroniky Žilkové. Říká se však, že když jeden život vyhasne, další se zrodí. Hanychová s partnerem Jaromírem Soukupem se tak mohou upínat na jaro, kdy na světě přivítají svoji dceru. Modelka se nyní s fanoušky podělila o přesný termín porodu, který je pro ni velmi symbolický, i o jméno miminka. Nadšení však krotí zdravotní komplikace.

Nečekaně zemřel slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Byl tváří boje s koronavirem

Ve věku 62 let zemřel slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Informovala o tom slovenská média v čele s webem Noviny.sk. Podle nich se mu měl stát osudným oboustranný zápal plic. Krčméry patřil mezi nejvýznamnější odborníky na epidemiologii a tropickou medicínu na Slovensku. Byl prvním očkovaným proti koronaviru v zemi, přičemž se stal jednou z hlavních tváří slovenského boje s pandemií.

Čeští hygienici varují před nebezpečnou bakterií. Daří se jí kvůli snaze ušetřit za energie

Hygienici varují před možným rozšířením bakterie legionella, které se daří ve vodovodním potrubí. V souvislosti s úsporami domácností při ohřevu vody jí lidé nevědomky poskytují ideální podmínky k množení. Je proto potřeba, aby znali rizika. Voda by měla mít teplotu nad 50 stupňů Celsia. Několik případů výskytu legionelly se v posledních týdnech objevilo v Libereckém kraji.

Záhadná nemoc děsí jihoamerický stát. Několik lidí zemřelo, příznaky jsou podobné covidu

Záhadný zápal plic se šíří v Argentině. V jihoamerické zemi už nemoc zabila tři lidi a podle místních úřadů jsou další nakažení. Zdravotničtí experti zatím tápou a mluví o „nemoci neznámého původu“. Podobným termínem bylo původně označováno onemocnění, které vypuklo na konci roku 2019 v čínském Wu-chanu, které bylo později pojmenováno COVID-19. Jestli se jedná o další nebezpečí podobné právě pandemii covidu, se zatím odborníci neshodují.