Fotbalistu přepadli a udeřili dlažební kostkou. Reprezentant Ugandy zemřel, bylo mu 27 let
Zemřel ugandský fotbalista David Owori Zdroj: Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, Gadlee
Zemřela ugandská fotbalová hvězda David Owori. Teprve 27letého reprezentanta zabili zatím neznámí útočníci, když se ho pokoušeli okrást. I když byl Owori krátce po napadení převezen do soukromé nemocnice, svým zraněním tam podlehl.
Fotbalový reprezentant Ugandy David Owori zemřel po útoku pouličních lupičů nedaleko svého domu v metropoli Kampale. Kapitán nejúspěšnějšího tamního klubu SC Villa podlehl vážným zraněním, na místě ho nechali pachatelé v bezvědomí. Svědci tamním médiím řekli, že byl ubitý dlažebními kostkami, píše web The Sun.
ČTĚTE TAKÉ: Po hromadném znásilnění zemřela 19letá Američanka. Obžalovaní si stěžují u soudu kvůli růžové
„David nebyl jen fotbalista. Byl lídrem a inspirací pro celou generaci a v dresu Uganda Cranes nesl naděje národa,“ uvedl v prohlášení národní fotbalový svaz. Gang napadl a oloupil Oworiho kolem osmé hodiny večer. Zemřel v nemocnici. Policie po pachatelích pátrá.
V hlavním městě Ugandy bují zločiny a násilná trestná činnost. V červnu zemřel v Kampale ragbista Sydney Gongodyo, dav ho zbil, protože si ho zřejmě spletl se zlodějem. Veřejnost a fanoušci proto při vyjádření lítosti nad Oworiho smrtí kritizovali úřady, že nejsou schopné s kriminalitou bojovat.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Otřesná scéna ve vlaku. Pobodanou Ukrajinku lidé točili, místo aby pomohli. Vykrvácela na zemi