reklama
CNN Prima News Uganda

Uganda

Výpis příspěvků ke štítku „Uganda“

Hrál s Kúdelou v nároďáku, pak dřel ve Španělsku na stavbě. Teď učí fotbal Uganďany

9. srpna 2021 05:54

Libor Volf byl velká fotbalová naděje, hrál za mládežnické reprezentace. V devatenácti se však rozhodl všechno změnit – odešel z Česka do Španělska, dřel tam za pár drobných na stavbě. Po pár letech se vydal do Kanady, kde v hodně skromných podmínkách založil fotbalovou akademii. Dnes už ji vedle Česka řídí i v Ugandě, pod jeho vedením sní o kariéře stovky dětí.

Bitky ve Sněmovně? Na Ukrajině nic neobvyklého, zkušenosti mají i Slováci

21. ledna 2021 18:31

V Poslanecké sněmovně ČR došlo ve čtvrtek k bitce. Nezařazený poslanec Lubomír Volný se dostal do střetu s místopředsedou Poslanecké sněmovny Tomášem Hanzelem (ČSSD), kterému museli pomoci další poslanci jeho strany a dokonce ochranka. V tuzemském Parlamentu jsou pěstní souboje takřka nevídané, ale v jiných zemích je tomu naopak. Například na Ukrajině nejsou nijak neobvyklé. Bitku na sněmovní půdě zažili i Slováci.

Vojáci v ulicích, blackout a blokovaný Facebook: V Ugandě volí nového prezidenta

14. ledna 2021 18:24

V africké Ugandě si občané volí nový parlament i prezidenta. Z kandidátů média favorizují stávajícího vládce Yoweriho Museveniho a 38letého hudebníka jménem Robert Kyagulanyi. Kvůli strachu z násilí ale v zemi vypnuli elektrický proud a Facebook zablokoval účty lidem napojeným na vládu. Kolem volebních místností se mezitím potulují vojáci.

Padl světový rekord v běhu na 5000 metrů, zaběhl ho Uganďan Joshua Cheptegei

14. srpna 2020 21:56

Joshua Cheptegei na mítinku Diamantové ligy v Monaku překonal světový rekord v běhu na 5000 metrů. Ugandský vytrvalec, který na loňském mistrovství světa ovládl desítku, časem 12:35,36 vylepšil téměř o dvě sekundy výkon dvojnásobného olympijského vítěze na této distanci, Etiopana Kenenisy Bekeleho (12:37,35) z Hengela z roku 2004. Jediná česká účastnice mítinku Lada Vondrová obsadila při čtvrtkařském debutu v Diamantové lize páté místo.

Mýty a fakta o migraci: Které země přijímají nejvíce uprchlíků?

12. srpna 2020 06:39

Přesvědčení, že uprchlíci ve velkém zaplavují Evropu či USA, je mylné. Data OSN totiž ukazují, že 73 procent všech osob, které nuceně opustily svou rodnou zemi, nachází azyl v zemi sousední. Jediným velkým evropským hostitelem utečenců je Německo. Které země přijímají nejvíce prchajících lidí? Odkud a z jakých důvodů tito lidé proudí?

reklama