reklama
CNN Prima News Uganda

Uganda

Výpis příspěvků ke štítku „Uganda“

Bitky ve Sněmovně? Na Ukrajině nic neobvyklého, zkušenosti mají i Slováci

V Poslanecké sněmovně ČR došlo ve čtvrtek k bitce. Nezařazený poslanec Lubomír Volný se dostal do střetu s místopředsedou Poslanecké sněmovny Tomášem Hanzelem (ČSSD), kterému museli pomoci další poslanci jeho strany a dokonce ochranka. V tuzemském Parlamentu jsou pěstní souboje takřka nevídané, ale v jiných zemích je tomu naopak. Například na Ukrajině nejsou nijak neobvyklé. Bitku na sněmovní půdě zažili i Slováci.

Padl světový rekord v běhu na 5000 metrů, zaběhl ho Uganďan Joshua Cheptegei

Joshua Cheptegei na mítinku Diamantové ligy v Monaku překonal světový rekord v běhu na 5000 metrů. Ugandský vytrvalec, který na loňském mistrovství světa ovládl desítku, časem 12:35,36 vylepšil téměř o dvě sekundy výkon dvojnásobného olympijského vítěze na této distanci, Etiopana Kenenisy Bekeleho (12:37,35) z Hengela z roku 2004. Jediná česká účastnice mítinku Lada Vondrová obsadila při čtvrtkařském debutu v Diamantové lize páté místo.

Mýty a fakta o migraci: Které země přijímají nejvíce uprchlíků?

Přesvědčení, že uprchlíci ve velkém zaplavují Evropu či USA, je mylné. Data OSN totiž ukazují, že 73 procent všech osob, které nuceně opustily svou rodnou zemi, nachází azyl v zemi sousední. Jediným velkým evropským hostitelem utečenců je Německo. Které země přijímají nejvíce prchajících lidí? Odkud a z jakých důvodů tito lidé proudí?

reklama