CNN Prima News Uganda

Uganda

Výpis příspěvků ke štítku „Uganda“

Čeští mudlové propadli famfrpálu. Vedou si v něm skvěle

19. listopadu 2022 23:59

Je to směs rugby, házené a basketbalu, ve které se snažíte prohodit míč obručí, přičemž mezi nohama stále svíráte tyč imitující koště.To je famfrpál. Hra kouzelnických učňů ze ságy o Harrym Potterovi, která se z knihy a filmového plátna postupně přesunula i na běžná hřiště. Mezi české famfrpálové špičky zavítal kolega Pepa Kolina.

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

5. listopadu 2022 16:44

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

Aktivista z Ostravy: K místním Romům se Ukrajinky chovají nadřazeně a urážejí je

22. května 2022 05:37

Romští uprchlíci z Ukrajiny si z vlasti přinášejí různé zkušenosti. Někteří tam nechodili ani do základní školy. Zažívají xenofobní útoky včetně fyzického násilí a žhářství v osadách. Vztah k Romům – ukrajinským i českým – se projevuje i mezi ukrajinskými uprchlíky v Ostravě, říká aktivista indického původu Kumar Vishwanathan. Mluví i o hrozbě, že v Česku vzniknou tábory podobné těm v Sýrii, Keni či Ugandě.

Hrál s Kúdelou v nároďáku, pak dřel ve Španělsku na stavbě. Teď učí fotbal Uganďany

9. srpna 2021 05:54

Libor Volf byl velká fotbalová naděje, hrál za mládežnické reprezentace. V devatenácti se však rozhodl všechno změnit – odešel z Česka do Španělska, dřel tam za pár drobných na stavbě. Po pár letech se vydal do Kanady, kde v hodně skromných podmínkách založil fotbalovou akademii. Dnes už ji vedle Česka řídí i v Ugandě, pod jeho vedením sní o kariéře stovky dětí.

Bitky ve Sněmovně? Na Ukrajině nic neobvyklého, zkušenosti mají i Slováci

21. ledna 2021 18:31

V Poslanecké sněmovně ČR došlo ve čtvrtek k bitce. Nezařazený poslanec Lubomír Volný se dostal do střetu s místopředsedou Poslanecké sněmovny Tomášem Hanzelem (ČSSD), kterému museli pomoci další poslanci jeho strany a dokonce ochranka. V tuzemském Parlamentu jsou pěstní souboje takřka nevídané, ale v jiných zemích je tomu naopak. Například na Ukrajině nejsou nijak neobvyklé. Bitku na sněmovní půdě zažili i Slováci.

Vojáci v ulicích, blackout a blokovaný Facebook: V Ugandě volí nového prezidenta

14. ledna 2021 18:24

V africké Ugandě si občané volí nový parlament i prezidenta. Z kandidátů média favorizují stávajícího vládce Yoweriho Museveniho a 38letého hudebníka jménem Robert Kyagulanyi. Kvůli strachu z násilí ale v zemi vypnuli elektrický proud a Facebook zablokoval účty lidem napojeným na vládu. Kolem volebních místností se mezitím potulují vojáci.