CNN Prima News Uganda

Uganda

Výpis příspěvků ke štítku „Uganda“

V Ugandě hlásá smrt homosexuálům, v české Sněmovně lidská práva. Pekarová o ní prý nevěděla

Pikantní dohru má Summit Meziparlamentní aliance pro Čínu (IPAC), který se v prvních zářijových dnech konal v Poslanecké sněmovně. Akce se účastnila ugandská politička Lucy Akellová, která se ve své zemi zasadila o schválení zákona, který kriminalizuje sexuální styk mezi dospělými osobami stejného pohlaví. Tomu, kdo ho poruší, hrozí desítky let vězení, doživotí nebo dokonce trest smrti. Akci zaštiťovala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která tvrdí, že o homofobní člence parlamentu nevěděla.

Africký Hitler, řezník z Kampaly a poslední skotský král. Před 20 lety zemřel Idi Amin

Od smrti bývalého prezidenta Ugandy Idiho Amina uběhlo 20 let. Nelítostný diktátor, který si za svou vládu vysloužil přezdívky jako řezník z Kampaly, africký Hitler či poslední skotský král, byl u moci mezi roky 1971 až 1979. Podle odhadů je odpovědný za smrt nejméně 300 tisíc lidí, což z něj činí jednoho z nejhorších diktátorů 20. století. Kromě mimořádné krutosti byl Amin známý také podporou různých teroristických skupin, totální likvidací indické komunity v Ugandě či rozpoutáním válečného konfliktu se sousední Tanzánií. Zemřel v saúdskoarabském exilu v roce 2003.

KOMENTÁŘ: Hokejové finále Ruska a Ugandy? Putin plánuje olympiádu přátelství, zve i Ukrajinu

Hokejové finále Rusko vs. Uganda. Běžkyně z KLDR s červenými šátečky kolem krku. A plavci Indové. Ne, to není progresivní pohádka korektně zahrnující multikulturalismus, nýbrž ruská alternativa (anti)olympiády. Federace totiž obnovuje Světové hry přátelství. A pozor: Zve k nim i Ukrajinu. Zkrátka Rusko, jak ho známe. Rusko, co láme rekordy. A to nejen ty sankční, ale i tragikomediální. A teď tedy i sportovní.

Teroristický útok na školu v Ugandě. Ozbrojenci zapálili internát, hrůzu nepřežilo na 40 lidí

Aktualizováno

Při džihádistickém útoku na školu na západě Ugandy zahynulo kolem 40 lidí. Informace o přesném počtu obětí se nicméně rozcházejí. Agentura AP s odvoláním na místního starostu píše o 41 mrtvých, včetně 38 studentů. Podle agentury Reuters ugandská armáda uvedla, že radikálové napojení na teroristickou skupinu Islámský stát (IS) zabili 37 osob a dalších šest unesli. Osm lidí bylo podle policie odvezeno do nemocnice v kritickém stavu.

Za homosexualitu i smrt. V Ugandě není pro gaye místo, hřímal poslanec po schválení zákona

Ugandští poslanci schválili návrh zákona, který dále zpřísňuje tresty pro homosexuály a další členy komunity LGBT+. Norma počítá s tím, že lidé, kteří se identifikují jako její členové, mohou jít až na deset let do vězení. Za sex s lidmi stejného pohlaví, kteří jsou mladší 18 let, v zemi hrozí až trest smrti. Ve středu o tom informovala agentura Reuters, podle níž teď záleží na prezidentu Yowerim Musevenim, zda zákon podepíše, nebo vetuje, a udrží si tak dobré vztahy se západními dárci a investory.

Čeští mudlové propadli famfrpálu. Vedou si v něm skvěle

Je to směs rugby, házené a basketbalu, ve které se snažíte prohodit míč obručí, přičemž mezi nohama stále svíráte tyč imitující koště.To je famfrpál. Hra kouzelnických učňů ze ságy o Harrym Potterovi, která se z knihy a filmového plátna postupně přesunula i na běžná hřiště. Mezi české famfrpálové špičky zavítal kolega Pepa Kolina.

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.