CNN Prima News Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Svěrák“

Idylický vztah Svěráka a Smoljaka? Rozhádali se kvůli majetku, tvrdí režisérův syn

Zdeněk Svěrák s Ladislavem Smoljakem mnoho let tvořili nerozlučnou dvojici. Společně stáli za nezapomenutelnými komediálními filmy, spojovalo je Divadlo Járy Cimrmana, které zakládali. Podle režisérova syna Filipa si ovšem v soukromí příliš nerozuměli. V osobní rovině se podle něj rozešli už na začátku devadesátých let. Kritická slova na adresu Zdeňka Svěráka a dalších však odmítá Filipův bratr David Smoljak.

Utajovaná píseň zesnulého Milana Lasici vás dojme. Do světa se chystá jeho unikátní album

Tvůrci projektu Básnění představili videoklip s novou písní zesnulého Milana Lasici s názvem List do vetra, první singl z jeho dosud utajovaného alba. Projekt vzniká již od roku 2000, ale na přání dramaturga, moderátora, režiséra a zpěváka Lasici bvl držen v utajení. První impulz vznikl během nahrávání písně Predstavujem si krajinu, která byla věnovaná vzpomínce na zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyni Martinu Kušnírovou.

KVÍZ: Jak znáte herce Štibicha, předsedu JZD z Vesničko má středisková? Jeho hlášky zlidověly

Miloslav Štibich patřil mezi nenápadné herce. Jeho filmové role, ať už v komedii Vesničko má středisková, Slavnosti sněženek, či Postřižiny se ale staly nezapomenutelnými. Jeho život vyhasl předčasně, v pouhých 63 letech, poté, co se po operaci neprobral z narkózy. V pátek uplynulo 95 let od jeho narození. Vyzkoušejte si své znalosti – jak slavného umělce a jeho nejslavnější role znáte?

Předávání Andělů ovládl Meky Žbirka. Svěrák je novým členem Síně slávy, uvedl ho Pavel

Prezident Petr Pavel uvedl do Síně slávy hudebních cen Anděl 87letého herce, dramatika, scenáristu, spisovatele a textaře Zdeňka Svěráka. Hlava státu se na předávání cen České hudební akademie Anděl objevila nečekaně. Svěrák Pavla podpořil při jeho prezidentské kampani. Letošní ročník Andělů ovládla hudba Miroslava Žbirky. Jeho album Posledné veci proměnilo všechny čtyři nominace.