reklama

Zdrogovaný řidič jel na D2 v protisměru a naboural. Před policisty utekl do pole

Nehodou skončila jízda řidiče, který najel na dálnici D2 v protisměru. Než ale naboural, stačil ujet několik kilometrů. Vystrašení šoféři, kteří mu uhýbali na poslední chvíli, proto okamžitě zalarmovali policisty.

reklama

Pětadvacetiletý řidič najel ve středu na dálnici D2 do protisměru na 11. kilometru u Blučiny. Od riskantní a zběsilé jízdy směrem na Brno ho neodradil ani silný provoz – bylo půl šesté odpoledne. Šofér nakonec v protisměru ujel téměř osm kilometrů a nejspíš by pokračoval dál, kdyby nedaleko před sjezdem na Modřice nenarazil do dopravního značení a neskončil v příkopu. Jako by to nestačilo, rozhodl se od nehody utéct do pole. Policisté ho ale zadrželi.

Nikdy neměl řidičák

„Důvod, proč najel špatně a jízdu nezvládl a havaroval, byl policistům jasný po provedení testu na drogy, který vyšel pozitivní,“ řekl policejní mluvčí David Chaloupka.

Muž, který navíc nikdy nevlastnil řidičský průkaz, okamžitě skončil v policejní cele. Policisté nyní vyzývají ostatní řidiče, které míjel a ohrozil, aby se jim ozvali. Přivítají také záznamy z palubních kamer. Šoférovi totiž kromě obvinění za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí i stíhání za obecné ohrožení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama