reklama

Zdrogovaný řidič jel na D2 v protisměru a naboural. Před policisty utekl do pole

Nehodou skončila jízda řidiče, který najel na dálnici D2 v protisměru. Než ale naboural, stačil ujet několik kilometrů. Vystrašení šoféři, kteří mu uhýbali na poslední chvíli, proto okamžitě zalarmovali policisty.

reklama

Pětadvacetiletý řidič najel ve středu na dálnici D2 do protisměru na 11. kilometru u Blučiny. Od riskantní a zběsilé jízdy směrem na Brno ho neodradil ani silný provoz – bylo půl šesté odpoledne. Šofér nakonec v protisměru ujel téměř osm kilometrů a nejspíš by pokračoval dál, kdyby nedaleko před sjezdem na Modřice nenarazil do dopravního značení a neskončil v příkopu. Jako by to nestačilo, rozhodl se od nehody utéct do pole. Policisté ho ale zadrželi.

Nikdy neměl řidičák

„Důvod, proč najel špatně a jízdu nezvládl a havaroval, byl policistům jasný po provedení testu na drogy, který vyšel pozitivní,“ řekl policejní mluvčí David Chaloupka.

Muž, který navíc nikdy nevlastnil řidičský průkaz, okamžitě skončil v policejní cele. Policisté nyní vyzývají ostatní řidiče, které míjel a ohrozil, aby se jim ozvali. Přivítají také záznamy z palubních kamer. Šoférovi totiž kromě obvinění za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí i stíhání za obecné ohrožení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vladimir Putin

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama