reklama

Že nezvládneme zrušit klecové chovy, jsou kecy!

„Pane Babiši, minulý týden jste slíbil, že se vložíte do kauzy klecových chovů slepic, a já vám za to děkuji. Sám jsem chovatel drůbeže, jsem členem Asociace soukromého zemědělství ČR a v tomto sdružení působím v ekonomické komisi a mám patronaci nad chovem nosnic a odbytu produkce, takže o tom něco vím,“ vzkazuje Andreji Babišovi pan Opatrný.

reklama

No fakt, já tomu už asi vůbec nerozumím nebo co… Představte si, že nejen celebrity se staví proti klecákům. Proti klecím už jsou i samotní zemědělci. Nedávno jsem se potkala s jedním z nich. Jmenuje se Zbyněk Opatrný a patří do hejna zemědělců, co si říkají Asociace soukromého zemědělství. A tenhle hodnej pán zemědělec říkal, že by si taky přál zákaz klecových chovů a dokonce o tom i natočil video pro premijéra.

„Pane Babiši, minulý týden jste slíbil, že se vložíte do kauzy klecových chovů slepic, a já vám za to děkuji. Sám jsem chovatel drůbeže, jsem členem Asociace soukromého zemědělství ČR a v tomto sdružení působím v ekonomické komisi a mám patronaci nad chovem nosnic a odbytu produkce, takže o tom něco vím,“ vzkazuje Andreji Babišovi pan Opatrný.

Tak to vidíte, pan Opatrný tomu zřejmě dost dobře rozumí. Vždyť má sám se slepicema bohatý zkušenosti a říká, že klece jsou pro slepice špatný a že je zakázat v pohodě zvládnem. Ale politici jsou v tom teda taky pořád nějak až přehnaně opatrní… Z nějakýho důvodu se jim do toho rušení moc nechce. Hlavně teda poslancům hnutí ANO.

I když jejich šéf už jasně řekl, že zákaz podpoří! Ano, pan premijér Babiš je pro, aby se klece pro slepice zrušily a dokonce o tom i se svými poslanci mluvil. Ale ti jsou pořád nějak na vážkách… Teda někteří. Někteří jsou úplně značně proti. A pořád dokola vykládají, že klece se musí vyřešit v Evropský unii a ne u nás. To mi přijde teda pěkně ujetý, vždyť naše slepice si zaslouží lepší život! Proč by se naše slepice měly koukat na to, jak se mají slepice jinde? To nedává smysl, naopak… Když to zakážem u nás, pomůže to k tomu, aby to zakázali i jinde.

No, jsem se teď pěkně rozčílila a rozčepýřila. Klid, Evelíno… Uff, dobrý… Tak si to pojďme shrnout. Klece nechtěj lidi, klecová vejce nechtěj obchody a firmy, proti klecovým chovům brojí celebrity a teď se přidávají už i zemědělci.

Na co ti politici a hlavně poslanci z hnutí ANO čekají? Nevím… Vždyť proti klecákům jsou snad už fakt úplně všichni. Jestli to ti politici nevidí, nebo co? Asi bychom jim to měli ukázat úplně napřímo. Proto budem dělat ten Měsíc v kleci. A pořád ještě je pár volných míst. Tak pokud chcete pomoct ukázat politikům, jak jsou klece pro slepice blbý, pojďte do toho!

Tagy:

Hlavní zprávy

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali
USA

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali

Ceny Emmy ovládl seriál Koruna z prostředí britské královské rodiny, který celkem proměnil jedenáct nominací. Moderátor cen Emmy Cedric the Entertainer, který celým večerem provázel, si pak neodpustil několik narážek na rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan u Oprah Winfreyové. I ten totiž byl v jedné z kategorií též nominován, svou šanci však neproměnil.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

reklama

Domácí zpravodajství

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama