reklama

Že nezvládneme zrušit klecové chovy, jsou kecy!

„Pane Babiši, minulý týden jste slíbil, že se vložíte do kauzy klecových chovů slepic, a já vám za to děkuji. Sám jsem chovatel drůbeže, jsem členem Asociace soukromého zemědělství ČR a v tomto sdružení působím v ekonomické komisi a mám patronaci nad chovem nosnic a odbytu produkce, takže o tom něco vím,“ vzkazuje Andreji Babišovi pan Opatrný.

reklama

No fakt, já tomu už asi vůbec nerozumím nebo co… Představte si, že nejen celebrity se staví proti klecákům. Proti klecím už jsou i samotní zemědělci. Nedávno jsem se potkala s jedním z nich. Jmenuje se Zbyněk Opatrný a patří do hejna zemědělců, co si říkají Asociace soukromého zemědělství. A tenhle hodnej pán zemědělec říkal, že by si taky přál zákaz klecových chovů a dokonce o tom i natočil video pro premijéra.

„Pane Babiši, minulý týden jste slíbil, že se vložíte do kauzy klecových chovů slepic, a já vám za to děkuji. Sám jsem chovatel drůbeže, jsem členem Asociace soukromého zemědělství ČR a v tomto sdružení působím v ekonomické komisi a mám patronaci nad chovem nosnic a odbytu produkce, takže o tom něco vím,“ vzkazuje Andreji Babišovi pan Opatrný.

Tak to vidíte, pan Opatrný tomu zřejmě dost dobře rozumí. Vždyť má sám se slepicema bohatý zkušenosti a říká, že klece jsou pro slepice špatný a že je zakázat v pohodě zvládnem. Ale politici jsou v tom teda taky pořád nějak až přehnaně opatrní… Z nějakýho důvodu se jim do toho rušení moc nechce. Hlavně teda poslancům hnutí ANO.

I když jejich šéf už jasně řekl, že zákaz podpoří! Ano, pan premijér Babiš je pro, aby se klece pro slepice zrušily a dokonce o tom i se svými poslanci mluvil. Ale ti jsou pořád nějak na vážkách… Teda někteří. Někteří jsou úplně značně proti. A pořád dokola vykládají, že klece se musí vyřešit v Evropský unii a ne u nás. To mi přijde teda pěkně ujetý, vždyť naše slepice si zaslouží lepší život! Proč by se naše slepice měly koukat na to, jak se mají slepice jinde? To nedává smysl, naopak… Když to zakážem u nás, pomůže to k tomu, aby to zakázali i jinde.

No, jsem se teď pěkně rozčílila a rozčepýřila. Klid, Evelíno… Uff, dobrý… Tak si to pojďme shrnout. Klece nechtěj lidi, klecová vejce nechtěj obchody a firmy, proti klecovým chovům brojí celebrity a teď se přidávají už i zemědělci.

Na co ti politici a hlavně poslanci z hnutí ANO čekají? Nevím… Vždyť proti klecákům jsou snad už fakt úplně všichni. Jestli to ti politici nevidí, nebo co? Asi bychom jim to měli ukázat úplně napřímo. Proto budem dělat ten Měsíc v kleci. A pořád ještě je pár volných míst. Tak pokud chcete pomoct ukázat politikům, jak jsou klece pro slepice blbý, pojďte do toho!

Tagy:

Hlavní zprávy

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

Philipp: Rozvolňovat můžeme za tři až čtyři týdny. Možná dojde i na čtvrtou dávku

Téma rozvolňování opatření v těchto dnech není na stole kvůli šíření omikronu. Můžeme se o něm začít bavit za zhruba tři až čtyři týdny. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Kromě toho zmínil, že časem dojde i na debatu nutnosti čtvrté očkovací dávky proti covidu. Poslankyně SPD Karla Maříková současná vládní opatření kritizovala.

Nejezděte na Ukrajinu, apeluje Lipavský na Čechy. Uznal, že se napětí nedaří hasit

Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po úterním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který slouží k informování českých turistů o mimořádných událostech.

reklama

Domácí zpravodajství

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama