reklama
CNN Prima News zemědělství

zemědělství

Výpis příspěvků ke štítku „zemědělství“

Největší zdražování za posledních deset let. Kde všude si Češi připlatí?

Lidé musí kvůli neustálému zdražování sahat stále hlouběji do kapsy. Zdražují základní potraviny jako mléko či vajíčka, k největšímu nárůstu za posledních deset let však došlo u průmyslových výrobců, což se rovněž projeví v peněženkách všech spotřebitelů. Nadále rostou ceny energií či například ropy. Ekonomové navíc nejsou příliš optimističtí a předpovídají, že zvyšování cen bude pokračovat.

Lidé darovali na pomoc po tornádu už přes 700 milionů korun

Do sbírek na pomoc jihomoravským obcím, jež ve čtvrtek poničilo tornádo, poslali dárci k pondělnímu ránu už přes 700 milionů korun. Část peněz uhradí okamžité potřeby. Zemědělské škody způsobené v noci ze čtvrtka na pátek dosáhly 1,5 miliardy korun. Jako odhad to uvádí ministerstvo zemědělství a předkládá vládě návrh kompenzací.

Ceny jídla letí vzhůru. Zemědělci kritizují obchodní řetězce, Prouza obviňuje agrobarony

Čeští zemědělci si stěžují na postupy maloobchodních řetězců. Agrární komoře ČR a dalším zemědělským organizacím vadí podle jejich slov „nespravedlivé praktiky velkých obchodů“. Podle komory čeští zemědělci čím dál hůře dostávají své produkty do regálů maloobchodů, a když už se jim to podaří, tak mnohdy za nevýhodných podmínek. Hrozí přitom i možnými protesty a demonstracemi. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza postup zemědělských organizací důrazně odmítá.

Stádo slonů se vydalo napříč Čínou a nikdo netuší proč. Jejich tažení fascinuje svět

Desítka dronů a miliony lidí po celém světě sledují stádo patnácti slonů, které loni z neznámých důvodů opustilo přírodní rezervaci na jihu Číny a od té doby urazilo vzdálenost přes 500 kilometrů. Stádo na své cestě způsobuje rovněž značné škody na zemědělské úrodě a ve městech a obydlených oblastech představuje riziko pro tamní obyvatele, informoval web CNN.

Levné potraviny z letáku SPD jsou nesmysl, shodují se farmáři. Ceny nejsou reálné

Ceny potravin, na které SPD láká voliče, nejsou reálné. Shodlo se na tom několik farmářů i pěstitelů, které redakce CNN Prima NEWS oslovila. Hnutí Tomia Okamury v kampani slibuje, že zařídí, aby české potraviny zlevnily. Kilo vepřového chtějí na českém jarmarku nabízet za 53,90 korun. „Za tyhle peníze se prase vychovat, zpracovat a prodat nedá. Něco na tom musí být divného,“ řekl redakci chovatel Karel Horák.

reklama