reklama
CNN Prima News zemědělství

zemědělství

Výpis příspěvků ke štítku „zemědělství“

Dopad covidu na zemědělce: Katastrofální stav, který nejsme schopni přežít

3. září 2021 11:09

Miliardové ztráty, potíže s odbytem zemědělských produktů či nárůst pracovních nákladů. Ačkoliv zemědělci nebyli v době pandemie nuceni „zavřít krám“ ze dne na den jako služby nebo průmysl, ani tomuto sektoru se problémy kvůli protiepidemickým opatřením nevyhnuly. Své o tom ví v Teletníku Rožná, který odchovává telata, či v zelinářské firmě Hanka Mochov. Obě firmy navíc říkají, že na pomoc od státu nedosáhly.

Jurečka: Politiku musíte dělat s nadšením, až mi manželka řekne dost, skončím

26. července 2021 21:28

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové rozpovídal mimo jiné o svém soukromí i o probíhající volební kampani koalice Spolu. „Kampaň kromě samotných politiků živí i běžní lidé. Občas čtu na Facebooku komentáře, které by mi politik při debatě v životě neřekl,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Největší zdražování za posledních deset let. Kde všude si Češi připlatí?

21. července 2021 07:58

Lidé musí kvůli neustálému zdražování sahat stále hlouběji do kapsy. Zdražují základní potraviny jako mléko či vajíčka, k největšímu nárůstu za posledních deset let však došlo u průmyslových výrobců, což se rovněž projeví v peněženkách všech spotřebitelů. Nadále rostou ceny energií či například ropy. Ekonomové navíc nejsou příliš optimističtí a předpovídají, že zvyšování cen bude pokračovat.

Lidé darovali na pomoc po tornádu už přes 700 milionů korun

28. června 2021 10:27

Do sbírek na pomoc jihomoravským obcím, jež ve čtvrtek poničilo tornádo, poslali dárci k pondělnímu ránu už přes 700 milionů korun. Část peněz uhradí okamžité potřeby. Zemědělské škody způsobené v noci ze čtvrtka na pátek dosáhly 1,5 miliardy korun. Jako odhad to uvádí ministerstvo zemědělství a předkládá vládě návrh kompenzací.

Ceny jídla letí vzhůru. Zemědělci kritizují obchodní řetězce, Prouza obviňuje agrobarony

21. června 2021 17:33

Čeští zemědělci si stěžují na postupy maloobchodních řetězců. Agrární komoře ČR a dalším zemědělským organizacím vadí podle jejich slov „nespravedlivé praktiky velkých obchodů“. Podle komory čeští zemědělci čím dál hůře dostávají své produkty do regálů maloobchodů, a když už se jim to podaří, tak mnohdy za nevýhodných podmínek. Hrozí přitom i možnými protesty a demonstracemi. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza postup zemědělských organizací důrazně odmítá.

reklama