Nejen Slováček a Gelemová. Které celebrity mají mezi sebou největší věkové rozdíly?

Felixe Slováčka a Lucii Gelemovou, kteří před časem oznámili rozchod, od sebe dělilo čtyřicet let. V českém šoubyznysu ale najdeme další dvojice s ještě vyšším věkovým rozdílem. Někteří psychologové tvrdí, že pokud je mezi partnery věkový rozdíl větší než dvacet let, nemůže to fungovat a dřív nebo později musí dojít ke krizi. Jiní – že věk je pouze číslo. Pojďme se podívat na slavné páry, které od sebe dělí i několik generací. Jak se spolu partneři dali dohromady a jak jim to ve vztahu klape?

Jiří Suchý – Markéta Suchá
Věkový rozdíl: 45 let

Tento vztah působil od začátku poněkud zvláštně. Seznámili se v době, kdy si Markéta, která je povoláním učitelka, během studií přivydělávala v jeho divadle jako uvaděčka. „Láska na první pohled to nebyla. Jiří tvrdí, že si mě všiml, ale nijak se to neprojevovalo. Až po letech mě pozval na večeři,“ zavzpomínala.

Vzali se v roce 2006, těsně před pětasedmdesátými narozeninami legendy Semaforu. Nikdy spolu však nebydleli, vídali se pouze jen pár dní v týdnu. „Oba jsme měli hodně práce a k té jsme potřebovali svůj klid. O to jsme si pak byli vzácnější a těšili se na sebe. Vyhovovalo nám to tak,“ vysvětloval Suchý.

Manželství vydrželo sedm let. Rozešli se ale v dobrém. „Z určitých rozumových důvodů jsme dospěli k tomu, že to takhle bude lepší. Ale zůstali jsme přáteli. Ani stín nějaké nevole mezi námi není. Máme se pořád rádi, jen ty papíry už neplatí,“ pokrčil rameny hudebník.

Petr Janda – Alice Jandová
Věkový rozdíl: 41 let

Poznali se po koncertu skupiny Olympic, kdy si tehdy osmnáctiletá Alice zašla pro autogram. Ostřílenému rockerovi se zalíbila a dal jí své telefonní číslo. Chodili spolu čtyři roky, během kterých museli překonat několik krizí. Alice dvakrát potratila, poté odjela na delší dobu do USA a vypadalo to, že je s láskou konec. Během partnerské pauzy Petrovi došlo, jak moc ji miluje a že ji nechce ztratit. Zavolal jí a po telefonu požádal o ruku. Svatbou se všechno změnilo. Mají spolu dvě holčičky, Anežku a Rozárii, a i přes vysoký věkový rozdíl prožívají idylický vztah.

„Když jsme spolu začali, říkal jsem si, že je to nesmysl, že té mladé holce kazím život. Až jsem se styděl s ní chodit mezi lidi. Reakce z mého okolí byly různé. Kapela mi fandila, nejstarší dcera Marta mi říkala, jestli jsem se nezbláznil. Rodiče Alice to nesli celkem dobře. Nikdo nám asi moc šancí nedával, ale že jsme dodnes spolu, je důkazem toho, že to o věku není. Naše manželství je naprosto úžasné. Jsem maximálně šťastný a spokojený,“ svěřil se Janda.

Felix Slováček – Lucie Gelemová
Věkový rozdíl: 40 let

Jejich vztah způsobil v českém šoubyznysu doslova poprask. Hudebník byl totiž po celou dobu ženatý s Dagmar Patrasovou a rozvést se nehodlal. Navenek působili jako jedna duše. „Lucie mě okouzlila na první pohled a dělá mě neskutečně šťastným. Máme si spolu pořád o čem povídat, máme stejné zájmy a snad nikdy se nenudíme. Napsalo se o nás hodně zlého, ale řekl bych, že nás to naopak ještě více spojilo,“ tvrdil Felix.

Po sedmi letech ovšem přišel dost bouřlivý rozchod. Loni v květnu dvojice oznámila, že se rozcházejí jako partneři, ale dál zůstávají přáteli, což se na sklonku roku zásadně změnilo. Slováčka popudilo, že Lucie po boku nového muže strávila noc v jednom pražském hotelu, o čemž se dozvěděl jen díky fotografiím z bulvárních médií.

„Byl to šok, z toho způsobu, jak jsem k tomu přišel. Čekal jsem, že Lucie přijde s pěkným člověkem a budou mít i děti, všechno budu vědět a fandit jí, pomáhat jí i s tímhle. Ale že to bude tímhle způsobem? Že to udělá v podstatě jako nějaká... nechci to vyslovit... štětka?! Přátelé jsme byli velcí. Myslel jsem, že to tak může zůstat. Ale mě to tak šokovalo, že s ní nemůžu být ani kamarád,“ prohlásil hudebník. Nyní to vypadá, že se vrací zpátky ke své manželce Dagmar Patrasové.

Josef Kokta – Ornella Koktová
Věkový rozdíl: 36 let

První kontakt mezi nimi proběhl na sociální síti. Bývalý manžel moderátorky Gábiny Partyšové si Ornellu vyhlédl na Facebooku a poslal jí žádost o přátelství. „Bylo to v roce 2010, kdy jsem byla ještě na gymnáziu. Začali jsme si psát, byl vtipný a zábavný. Po čase jsme vyrazili na první rande, pozval mě na oběd. Tam jsem se do něj zamilovala,“ prozradila Ornella.

Kokta jejich vztah zpočátku bral pouze jako románek, ale nakonec přivedl tehdejší maturantku do jiného stavu a v roce 2013 se jim narodil syn Quentin. Dva roky nato se vzali. A jejich babyboom pokračuje dál. V roce 2020 se jim narodil druhý syn Sven, před rokem dcera Lilianne. „Jsem šťastnej. Nikdo nám ze začátku nedával šanci a vidíte, jak to dopadlo. Ona je úžasná ženská. Neměnil bych,“ prohlásil Kokta.

Jan Nedvěd – Pavlína Nedvědová
Věkový rozdíl: 36 let

Seznámili se, když Pavlíně bylo pouhých sedmnáct let. Byla to ona, kdo vyvinul první kontakt. Do písničkáře se totiž bláznivě zamilovala. Po dvacetiletém soužití se rozhodli svoji lásku stvrdit oficiálně. Svatba se uskutečnila v magickém datu 12.10. 2012, a to přímo během Nedvědova koncertu ve vyprodané pražské Lucerně.

„Chtěl jsem veřejně ukázat to, že když se dva lidé mají opravdu rádi, tak ať se vezmou, ať je jim patnáct nebo šedesát,“ nechal se slyšet Nedvěd. V manželství museli čelit několika krizím, ale všechny zatím dokázali překonat. Žijí spokojeně v chatce na Sázavě a touží po miminku.

Pavel Trávníček – Monika Trávníčková
Věkový rozdíl: 35 let

Poprvé se spolu potkali při natáčení jedné televizní pěvecké soutěže pro amatérské zpěváky. On v roli moderátora, ona jako soutěžící. Osudové ale bylo až jejich druhé setkání. Pavel se svým divadlem účinkoval v Prostějově a Monika za ním po představení zašla. Připomněla se mu, ale nepamatoval si ji. Tehdy si ale vyměnili telefonní čísla a začali být v pravidelném kontaktu. Postupně se z přátelského vztahu vyklubala láska.

„O Pavlovi jsem snila už jako malá, když jsem ho vídala v televizních pohádkách jako prince. Představovala jsem si, že se jednou stane mým mužem, ale nikdy by mě nenapadlo, že to tak skutečně nakonec skončí,“ uvedla s úsměvem Monika.

Brali se po dvanáctiletém vztahu v roce 2015. O rok později na silvestra se jim narodil syn Maxmilián. V poslední době bulvární média spekulovala o tom, že Monika udržuje milostný poměr s houslistou Jaroslavem Svěceným, proti čemuž se Trávníčková ohradila a označila to za lež.

Ondřej Soukup – Lucia Šoralová
Věkový rozdíl: 26 let

Známé úsloví „Co se škádlivá, rádo se mívá“ platí na tuto dvojici stoprocentně. Když se uviděli poprvé, do oka si zrovna nepadli. „Setkali jsme se v jednom baru, kde seděl se svojí ženou Gábinou Osvaldovou. Od ní jsem se později dozvěděla, že mi na moji adresu řekl: ‚Co je to za pindu? Tu bych nechtěl mít doma.‘ Na mě zase působil jako zastydlý puberťák,“ zavzpomínala s úsměvem Lucia.

Nakonec se do sebe zamilovali, začali spolu chodit a po třinácti letech společného života se vzali. Mají spolu dvě děti, v roce 2011 se jim narodila dcera Rebeka a tři roky nato syn Ondřej. Hudebník, který před rokem oslavil sedmdesátiny, tvrdí, že sex je pro něj pořád na prvním místě.

„Nejsme stvoření k monogamii, tak to prostě je. Alespoň my muži určitě ne. Samozřejmě jsem za ty roky trochu zlenivěl, ale líný neznamená věrný. Slavný španělský filmový režisér Luis Buñuel ve své autobiografii napsal, že se těší, až se zbaví sexuální závislosti. Já se jí ještě rozhodně nezbavil,“ sdělil sebevědomě Soukup.

Tagy: