reklama

Zeman by byl přísný k podnikům jako Techtle Mechtle. Varuje však před panikou

Plošná opatření nejsou rozumná, řekl v Partii Terezie Tománkové v televizi Prima a CNN Prima NEWS prezident Miloš Zeman. Roušky by podle něj měly být povinné jen v ohniscích nákazy koronaviru a všude jinde dobrovolné. Prezident veřejně vystoupil poprvé od operace zlomené ruky.

reklama

O tom, jak čísla o koronaviru v Česku rostou, se Zeman podle svých slov nechává pravidelně informovat.

K tématu

„Pro mě je základní údaj nikoliv počet nakažených, ale počet zemřelých. Nákazu můžete vyléčit, smrt je jen jedna,“ řekl v Partii Zeman. K sobotnímu datu zemřelo v Česku v souvislosti s koronavirem 429 lidí, potvrzených případů celkem je přes 27 tisíc. „Varuji před panikou, buďme opatrnými optimisty,“ dodal prezident.

Roušky by podle něj dávaly smysl především v zasažených oblastech. „Myslím, že by bylo dobré, aby roušky byly povinné jen v ohniscích, kterých je 160, zatímco všude jinde dobrovolné,“ řekl Miloš Zeman. „Proč jsou omezující opatření a roušky v regionech, kde není jediný nakažený? Buďme velmi přísní k zařízením jako je bar Techle Mechtle a dalším ohniskům, tam jsem pro silná a drastická omezení“ uvedl také v souvislosti s pražským podnikem, který se před časem stal centrem nákazy.

Od prvního září se povinnost zakrytých úst a nosu v Česku týká cestování ve veřejné dopravě, pohybu ve zdravotnických zařízeních, či vnitřních hromadných akcí s účastí nad sto osob.

„V pondělí mi vytáhnou stehy“

Rozhovor s Terezií Tománkovou byl prvním veřejným vystoupením hlavy státu od konce srpna, kdy podstoupil operaci zlomené ruky. I o tom v Partii Miloš Zeman hovořil. „V pondělí mi vytáhnou stehy, zlepšuje se to každým dnem,“ řekl a poděkoval všem, kteří mu přáli brzké uzdravení.

Zmínil také, jaká nejbližší politická jednání ho čekají. V úterý přijme premiéra Andreje Babiše (ANO) a vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). „Budeme diskutovat obsazení předsedy ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže – tzv. antimonopolní úřad, pozn. red.). Další pondělí mám oběd s premiérem, pak expertní tým ke státnímu rozpočtu. Další akcí bude porada nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice. Zranění nebrání akceschopnosti, pouze je nepohodlné,“ řekl prezident.

K tématu

Tagy: Miloš Zeman roušky CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové koronavirus povinné roušky

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama