reklama

Zeman by byl přísný k podnikům jako Techtle Mechtle. Varuje však před panikou

Plošná opatření nejsou rozumná, řekl v Partii Terezie Tománkové v televizi Prima a CNN Prima NEWS prezident Miloš Zeman. Roušky by podle něj měly být povinné jen v ohniscích nákazy koronaviru a všude jinde dobrovolné. Prezident veřejně vystoupil poprvé od operace zlomené ruky.

reklama

O tom, jak čísla o koronaviru v Česku rostou, se Zeman podle svých slov nechává pravidelně informovat.

K tématu

„Pro mě je základní údaj nikoliv počet nakažených, ale počet zemřelých. Nákazu můžete vyléčit, smrt je jen jedna,“ řekl v Partii Zeman. K sobotnímu datu zemřelo v Česku v souvislosti s koronavirem 429 lidí, potvrzených případů celkem je přes 27 tisíc. „Varuji před panikou, buďme opatrnými optimisty,“ dodal prezident.

Roušky by podle něj dávaly smysl především v zasažených oblastech. „Myslím, že by bylo dobré, aby roušky byly povinné jen v ohniscích, kterých je 160, zatímco všude jinde dobrovolné,“ řekl Miloš Zeman. „Proč jsou omezující opatření a roušky v regionech, kde není jediný nakažený? Buďme velmi přísní k zařízením jako je bar Techle Mechtle a dalším ohniskům, tam jsem pro silná a drastická omezení“ uvedl také v souvislosti s pražským podnikem, který se před časem stal centrem nákazy.

Od prvního září se povinnost zakrytých úst a nosu v Česku týká cestování ve veřejné dopravě, pohybu ve zdravotnických zařízeních, či vnitřních hromadných akcí s účastí nad sto osob.

„V pondělí mi vytáhnou stehy“

Rozhovor s Terezií Tománkovou byl prvním veřejným vystoupením hlavy státu od konce srpna, kdy podstoupil operaci zlomené ruky. I o tom v Partii Miloš Zeman hovořil. „V pondělí mi vytáhnou stehy, zlepšuje se to každým dnem,“ řekl a poděkoval všem, kteří mu přáli brzké uzdravení.

Zmínil také, jaká nejbližší politická jednání ho čekají. V úterý přijme premiéra Andreje Babiše (ANO) a vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). „Budeme diskutovat obsazení předsedy ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže – tzv. antimonopolní úřad, pozn. red.). Další pondělí mám oběd s premiérem, pak expertní tým ke státnímu rozpočtu. Další akcí bude porada nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice. Zranění nebrání akceschopnosti, pouze je nepohodlné,“ řekl prezident.

K tématu

Tagy: Miloš Zeman roušky CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové koronavirus povinné roušky

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama