CNN Prima News zemní plyn

zemní plyn

Výpis příspěvků ke štítku „zemní plyn“

David: Máme vládu s mentalitou protektorátních úředníků. Zajistila plyn, reagoval Vondra

24. listopadu 2022 12:06

Čeští europoslanci se ve speciálu na CNN prima NEWS přeli o české a evropské pomoci občanům a firmám v současné krizi. Europoslanec SPD Ivan David například obvinil ministry, že se chovají jako protektorátní úředníci. Naopak vládní europoslanci upozornili, že kabinet zajistil dostatečné zásoby plynu, aby Česko zvládlo letošní zimu.

Na zimu máme plynu dost, řekl Síkela. Zásobníky jsou naplněny z 99 procent

10. listopadu 2022 09:12

České zásobníky plynu jsou ke čtvrtku naplněny z 99 procent, obsahují 3,34 miliardy metrů krychlových zemního plynu. Česko neplánuje pronájem dalších kapacit zásobníků v zahraničí, řekl novinářům ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN). Uvedl také, že v říjnu a prvním listopadovém týdnu se česká spotřeba plynu meziročně snížila o 28 procent. Česko z pohledu zásobování plynem zimu zvládne, řekl.

Od šetření až po Česko zcela bez plynu. Experti popsali scénáře energetické krize v Evropě

5. listopadu 2022 06:04

Řada odborníků se shoduje, že energetická krize v Evropě letošní topnou sezónou zdaleka neskončí. A to i navzdory faktu, že Evropa má aktuálně nadbytek zásob zemního plynu. Klíčový bude vývoj v příštím roce. Analytici časopisu The Economist popsali tři scénáře, kterým Evropa může za několik málo měsíců čelit. A v tom nejhorším zůstane Česká republika zcela bez dodávek zemního plynu z východu, ale i západu.

Nedodáváním plynu nám Rusko způsobilo škody v miliardách, chceme náhradu, řekl šéf ČEZ

23. října 2022 13:41
Aktualizováno

Energetická společnost ČEZ utrpěla kvůli výpadkům ruských dodávek plynu škody ve vyšších stovkách milionů až v miliardách korun. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Podle něj je vyloučené jednat s ruským Gazpromem o dodávkách na příští rok, jediným možným krokem je naopak mezinárodní arbitráž.

Zásobníky plynu jsou plné na 92 procent. Počasí stojí na naší straně, raduje se Síkela

18. října 2022 08:36

Tuzemské zásobníky plynu jsou naplněny z 92 procent a daří se tvořit zásoby. Na Twitteru to v úterý ráno uvedl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN). Například spotřeba plynu i díky teplému počasí minulý týden proti loňskému roku klesla o více než třetinu. Ve srovnání s průměrem posledních tří let Češi spotřebovali o více než čtvrtinu plynu méně.

CNN: Evropa letošní zimu zvládne, je to jen začátek. Skutečným testem bude ta příští

17. října 2022 07:36

Plynové zásobníky Evropské unie jsou naplněny na 91 procent, spotřeba plynu už nyní klesá zhruba o pětinu, a tak se zdá, že topná sezona 2022/2023 bude relativně bezproblémová. Jenže už příští rok na jaře se ukáže, s jakým scénářem bychom měli počítat pro další zimu. Ta totiž teprve prověří schopnost sedmadvacítky přežít bez dodávek ruských energetických komodit. Myslí si to experti, které oslovila americká stanice CNN.