reklama

Zemřel Karol Polák mladší, syn komentátorské legendy. Herci bylo pouhých 56 let

Zemřel Karol Polák mladší, syn komentátorské legendy.
Zdroj: ČTK

Jeho otce si generace fanoušků spojují se slavnými sportovními úspěchy. Karol Polák byl televizní legendou, od mikrofonu provázel třeba vítězným finále fotbalového mistrovství Evropy 1976. Karol Polák mladší se nepotatil, namísto komentátora z něj vyrostl herec, objevil se třeba v seriálech Spadla z oblakov či Alžbetin dvor. Svého otce přežil bohužel jen o pět let, zemřel těsně před svými 57. narozeninami.

reklama

Karol Polák mladší se narodil 29. března 1964 v Bratislavě. Přestože si ho lidé téměř celý život pletli se slavným tátou, i on se vypracoval k pozoruhodné kariéře.

Natočil šestnáct televizních filmů. V historickém seriálu Alžbetin dvor si zahrál třeba vedle Radoslava Brzobohatého a Emílie Vášáryové, už jako chlapec se objevil ve třináctidílném rodinném příběhu Spadla z oblakov.

Karol Polák (vlevo) komentuje spolu s Vítem Holubcem fotbalové mistrovství světa 1970.
Karol Polák (vlevo) komentuje spolu s Vítem Holubcem fotbalové mistrovství světa 1970.
Zdroj: ČTK/Junek Horymír

Polákovým posledním snímkem byla pohádka O Zorali a dvoch bratoch z roku 1994, poté příležitostně moderoval, uváděl zábavné programy v několika slovenských televizích. Dlouhé roky působil též v prešovském a nitranském divadle.

„Možná jsem pyšný, ale na konkurzy chodit nebudu. To je to samé, jako kdyby můj dobrý kamarád Jožko Sabovčík, který jako první skočil čtverný axel, chodil na krasobruslařské konkurzy,“ řekl před lety v rozhovoru pro časopis Šarm. „Buď mě chtějí, anebo ne,“ prohlásil.

O jeho smrti informovala na sociálních sítích filmová producentka Zuzana Mistríková. V pondělí by mu bylo sedmapadesát let.

K tématu

Tagy: Slovensko syn úmrtí herec komentátor smrt seriály Karol Polák
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte Nový den s Robertem Plagou: Je testování ve školách zatím úspěšné?

Sledujte Nový den s Robertem Plagou: Je testování ve školách zatím úspěšné?

Už třetí den chodí alespoň část žáků opět do škol. Dalším klíčovým datem je 19. duben, kdy se studenti závěrečných ročníků středních škol budou moci vydat na konzultace. Jak teď rotační výuka probíhá? Proč je zatím pozitivních naprosté minimum žáků? A kdy se na své kamarády mohou těšit i další děti? Sledujte po půl osmé ráno středeční Nový den na CNN Prima NEWS s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO).

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama