Zemřel legendární herec Andrej Hryc. Několik měsíců bojoval s leukémií

Ve věku 71 let zemřel slovenský herec Andrej Hryc. Několik měsíců bojoval s leukémií. Před nedávnem podstoupil léčbu včetně transplantace kostní dřeně, kdy se změnil k nepoznání a zhubl o 60 kilogramů. O hercově úmrtí informovala jeho dcera na sociálních sítích.

„Dnes ve 3:13 ráno mě opustil nejdůležitější muž mého života. Posledního hodiny toho jeho jsem ho držela pevně za ruku. Poslední slova, která jsem mu řekla, byla, že ho miluju. A poslední slova, která řekl on, byla, že on mě také. Sbohem táto, děkuji ti za všechno, teď už nic nebude jako doposud,“ napsala Hrycova dcera Wanda v neděli na Facebooku.

Dnes o 3:13 hod ma opustil najdolezitejsi muz mojho zivota... posledne hodiny toho jeho som ho drzala pevne za ruku,...

Posted by Wanda Adamik Hrycova on Saturday, January 30, 2021

Hryc si zahrál ve více než padesáti filmech. Mezi ty nejznámější patří například Kamarád do deště, Černí baroni, Bathory nebo Příběh kmotra. Hryc absolvoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě v roce 1971.

Poté nastoupil do Státního divadla v Košicích a po několika letech na volné noze se dostal do Nové scény v Bratislavě. Na konci 80. let založil rádio Twist, jehož ředitelem byl patnáct let. Kromě dcery Wandy, která je v současnosti filmovou a divadelní producentkou, měl také syna Huga. Ten ale v roce 2008 zahynul při autonehodě. Hryc se do slovenského kulturního světa výrazně zapsal také jako dabér.

Tagy: