reklama

Zemřel syn irské zpěvačky O'Connorové. V minulosti se několikrát pokusil o sebevraždu

Zemřel sedmnáctiletý syn irské zpěvačky Sinéad O'Connorové. Dva dny poté, co po něm bylo vyhlášeno pátrání, byl nalezen mrtvý. O smutné události informovala sama zpěvačka na Twitteru.

reklama

„Můj nádherný syn, Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, světlo mého života, se dnes rozhodl ukončit jeho pozemské soužení a nyní už je s bohem. Ať odpočívá v pokoji a ať nikdo nenásleduje jeho příklad,“ informovala zpěvačka v sobotu na Twitteru s tím, že svého syna moc miluje.

Podle vyjádření O'Connorové byl její syn nezvěstný od čtvrtka. „Tohle je zpráva pro mého syna. Už to není vtipné, děsíš mě. Mohl bys prosím udělat správnou věc a přihlásit se na policejní stanici?“ sdílela zpěvačka ve čtvrtek a dodala, že žádá kohokoliv, kdo by s jejím synem byl, aby zavolal na policii.

Z dalšího příspěvku zpěvačky je patrné, že její syn měl vážné sebevražedné sklony. Již dvakrát se měl pokusit vzít si život. „Chci vědět, jak je možné, že Lynn Ward z nemocnice Taillight, které měla mít mé dítě pod dohledem 24 hodin denně, dovolila, aby se dostal ven, když se před sedmi dny dvakrát pokusil o sebevraždu,“ ptala se O'Connorová na Twitteru.

„Nemocnice samozřejmě odmítá převzít jakoukoliv zodpovědnost,“ uvedla zpěvačka poté, co její syn zmizel s tím, že jestli se mu něco stane, bude nemocnici žalovat.

Irská zpěvačka se proslavila koncem osmdesátých let. Loni v červnu oznámila, že ukončuje hudební kariéru. Její projevy na veřejnosti jsou mnohdy považované za kontroverzní. Obhajovala totiž teroristickou organizaci IRA a angažovaně vystupuje proti římskokatolické církvi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole
Sněmovna

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo
Nehody

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo

Malá jachta před týdnem v plné rychlosti narazila do skály v Karibiku. Při nehodě zemřel jeden člověk, druhý utrpěl vážná zranění. České ministerstvo zahraničí na dotaz CNN Prima NEWS potvrdilo, že se jednalo o české občany. Tamější záchranáři vyšetřují, co tragickou nehodu způsobilo. Podle francouzského webu Faxinfo.cz mohla za nehodou stát nepřiměřená rychlost či nepozornost.

Zkorumpovaná Ukrajina do NATO nepatří. Držme se od ní dál, šokoval chorvatský prezident

Chorvatský prezident Zoran Milanović v úterý prohlásil, že na Ukrajině se vláda nezměnila demokraticky, nýbrž pučem a že pro tuto zemi není v NATO místo. Podle jeho názoru Chorvatsko, které je členem aliance od roku 2009, by se v nynějším dění kolem Ukrajiny nemělo nijak angažovat, informovala chorvatská média. Ukrajinské ministerstvo zahraničí dalo v reakci najevo „hluboké zklamání“, zatímco chorvatský premiér Andrej Plenković vyjádřil údiv a Ukrajincům se omluvil.

Nic k zabíjení vám nedáme, posíláme helmy. Němci dál odmítají dodávat Ukrajině zbraně

Německo poskytne ukrajinské armádě 5 000 vojenských přileb. Oznámila to německá ministryně obrany Christine Lambrechtová. Zatímco některé členské státy Severoatlantické aliance dodávají Ukrajině kvůli vyhrocenému napětí s Ruskem zbraně, Berlín to odmítá. Kancléř Olaf Scholz nesouhlas s dodávkami zbraní vysvětluje dlouhodobým postojem německé vlády, která dává přednost diplomacii.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

reklama

Domácí zpravodajství

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

reklama