Irsko

Výpis příspěvků ke štítku „Irsko“

Irsko miluje Sinéad, ukázal obří nápis u města Bray. Zpěvačka bude mít pohřeb v úterý

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová bude pohřbena v úterý v irském pobřežním městě Bray po smutečním průvodu, díky němuž se s ní bude moci naposledy rozloučit i veřejnost. Informoval o tom britský deník The Guardian. Na kopci nad městem, které bylo domovem zpěvačky 15 let, se v neděli objevil velký nápis vyjadřující lásku Irska k jedné ze svých nejslavnějších rodaček.

Náhlé úmrtí 32letého reprezentanta. Fotbalista zvaný Bestie z východu hrál i s Rooneym či Kanem

Za nevyjasněných okolností zemřel ve věku 32 let litevský fotbalista Karolis Chvedukas, informuje Daily Mail. Záložník si v dresu tamní reprezentace zahrál v minulosti i proti takovým jménům, jakými jsou Harry Kane či Wayne Rooney, před zaplněným stadionem ve Wembley, zároveň se na hřišti objevil i při debaklu se Slovenskem 0:4. Během angažmá v Irsku získal přezdívku Šelma z východu.

Musíme vyhlásit generální stávku. Fialova vláda je totálně neschopná, má jasno Okamura

Kritika opozice ke konsolidačnímu balíčku neutichá, předseda SPD Tomio Okamura naopak volá po generální stávce. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS označil Fialův kabinet za neschopný. I řada odborníků má k úpravám koalice výhrady, najdou se ale i zastánci. „Jsem ráda, že existuje ozdravný balíček, který zastaví zadlužování státu,“ uvedla například hlavní ekonomka Raiffeisenbank a členka Národní ekonomické rady vlády (NERV) Helena Horská.