reklama

Irsko

Výpis příspěvků ke štítku „Irsko“

Česká organizace zachraňuje dostihové chrty z jatek

17. října 2021 11:30

Situace irských greyhoundů, je velmi smutná a nedá spát nejednomu milovníkovi zvířat. Tito závodní chrti jsou od první chvíle pro své majitele pouhým strojem na peníze a taky se k nim tak chovají. Jejich jediný úděl je běhat dostihy a vyhrávat. Pokud se špatně umístí nebo rovnou nekvalifikují, putují buď na jatka, někam do příkopu, nebo v lepším případě do útulku, kde ale mají omezený čas na najití nového domova. Po jeho uplynutí jsou utraceni. Osudy nechtěných závodníků se snaží měnit organizace Chrti v nouzi.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu

17. června 2021 08:09

Svou první prodejnu v České republice ve čtvrtek v 9:00 otevírá irský oděvní řetězec Primark. Tuzemský trh se stal čtrnáctým, na němž působí. Podle manažera společnosti pro ČR bude jediný rozdíl v cenách oproti zahraničí dán kurzovými rozdíly. Nejdražší položkou je prý kabát za 700 korun. Očekává se, že zájem zákazníků, bude v prvních dnech enormní.

Pes irského prezidenta hvězdou internetu. Od hlavy státu chtěl hladit při rozhovoru

6. května 2021 23:29

Domácí mazlíček irského prezidenta Michaela D. Higginse se stal hvězdou internetu. Jeho štěně bernského salašnického psa jménem Misneach totiž žádalo o páníčkovu pozornost přímo během jeho rozhovoru s televizí. Irská hlava státu v něm původně řešila úmrtí herce Toma Hickeyho, ale video se díky jeho psovi stalo spíše úsměvným.

reklama