Irsko

Výpis příspěvků ke štítku „Irsko“

Chtěl zachránit sestru, oba zemřeli. Rodinnou tragédii sledoval z pláže hrdinův syn

8. srpna 2022 09:19

K rodinné tragédii došlo ve čtvrtek na jedné z pláží v irském hrabství Kerry. Když se 62letá Muriel Erikssonová dostala při koupání nedaleko břehu do problémů, její o 12let mladší bratr Dessie Byrne se ji bez váhání vydal zachránit. Jenže nakonec se utopili oba sourozenci, nepomohla ani rychlá resuscitace a pomoc záchranářů. Vše navíc z pláže sledoval jeden z Byrneových synů.

Evropská unie zažalovala Česko za to, že nevynucuje pravidla pro audiovizuální vysílání

19. května 2022 12:58

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků.

Otevírá se cesta ke sjednocení Irska? Volby ovládli republikáni ze Sinn Féin

7. května 2022 20:04

Katolická republikánská strana Sinn Féin poprvé v historii zvítězila ve volbách do severoirského parlamentu, informovala agentura Reuters po sečtení většiny hlasů ze čtvrtečních voleb. Demokratická unionistická strana (DUP) již dříve uznala průlomovou výhru levicových nacionalistů. Šéfka Sinn Féin v Severním Irsku Michelle O'Neillová uvedla, že volební výsledek představuje rozhodující okamžik v dějinách tohoto regionu pod britskou správou a zahajuje novou éru. Dodala, že nastal čas na debatu o sjednocenému Irsku.

Válku Rusové neřeší, chtějí pořádat Euro. Chopme se příležitosti, říká prezident svazu

23. března 2022 23:13

Rusko přichází kvůli válce na Ukrajině o pořádání sportovních akcí jako na běžících páse, jeho sportovci mají čím dál tím omezenější pole působnosti, přesto si tamní fotbalový svaz bláhově dělá zálusk na velkou kořist. Největší stát světa by navzdory všem aktuálním okolnostem absolutně nehrajícím v jeho prospěch rád pořádal mistrovství Evropy v roce 2028, případně turnaj o čtyři roky později.

Agátu měl manžel rozčtvrtit. Bývalý kriminalista popsal možné motivy brutální vraždy

22. března 2022 09:38

Pokračuje vyšetřování děsivého případu vraždy devětatřicetileté Agáty ze Slovenska. Tu měl zavraždit její manžel, který ji údajně rozčtvrtil a její ostatky vyházel z auta. Policie už muže obvinila. Slovenský deník Nový Čas oslovil rodinné příslušníky zavražděné i bývalého kriminalistu, který přiblížil možné motivace vraha.