reklama

Zemřela pohádková Popelka Libuše Šafránková. Bylo jí 68 let

Zemřela televizní, filmová a divadelní herečka Libuše Šafránková. Bylo jí 68 let. Nejvíce se proslavila díky hlavní roli v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Hrála v desítkách filmů a pohádek, hlavní role měla například v pohádce Třetí princ či Princ a večernice, z filmů ji lidé znají například z Vrchní, prchni!, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil syn Josef Abrhám.

reklama

Šafránková v minulosti bojovala s rakovinou plic. Před rokem odstoupila i z natáčení připravované pohádky Mamánek, kde měla hrát královnu. Stáhla se do ústraní a se světem přestala komunikovat. Čím dál častěji se spekulovalo, že zrádná nemoc udeřila znovu.

K tématu

Šafránková se stala hvězdou už ve velmi mladém věku. I když se narodila do rodiny kantorů, její tatínek učil na základní škole a maminka na oděvní průmyslovce, po stopách svých rodičů se nevydala a odmalička ji to táhlo k divadlu. Už jako dítě hrála a zpívala s ochotníky a zúčastňovala se recitačních soutěží, které s přehledem vyhrávala.

První byla Barunka

Před kamerou se poprvé objevila v sedmnácti letech, když ve dvoudílné televizní adaptaci Babičky od Boženy Němcové ztvárnila postavu Barunky. Úspěch se dostavil okamžitě. Upoutala na sebe pozornost nejen svým půvabem, spontánností a roztomilým výrazem, ale také nezdolným temperamentem.

Přestože se ze dne na den stala slavnou, hlava se jí z toho nezamotala, zůstávala nohama na zemi a dál žila skromným životem. „Z Brna, po nočních divadelních představeních, když už všechno ujelo, jsem domů jezdívala nákladním vlakem. Pokaždé tam u nás trochu zpomalil a já vyskakovala za jízdy,“ zavzpomínala s úsměvem herečka.

/ fotografií

Když ji o dva roky později režisér Václav Vorlíček obsadil do pohádky Tři oříšky pro Popelku, změnil se jí život. Nebylo jí ještě ani dvacet let a ocitla se na pomyslném hereckém výsluní. Každý den jí od nadšených fanoušků přicházely stovky dopisů a pracovní nabídky se hrnuly ze všech stran. Opustila rodnou Moravu a odstěhovala se do Prahy, kde získala angažmá v Činoherním klubu.

K tématu

Měla oči jen pro Pepíka

Právě tam poznala svoji životní lásku, o třináct let staršího kolegu, herce Josefa Abrháma. První rok se sice jen míjeli a neúčinkovali spolu v žádném představení, ale už tehdy o sobě moc dobře věděli. Šafránková se tajně chodila dívat na jeho hry, on zase na ty její. Když se na prknech, která znamenají svět, o rok později poprvé společně setkali, ještě si vykali.

„Šafránková se líbila úplně každému chlapovi, co v divadle byl. Každej se ji snažil sbalit, ale všichni to měli marný. Ona měla od začátku oči jen pro Pepíka,“ popsal herec Pavel Landovský, který tehdy v Činoherním klubu rovněž hrál.

Zemřela Libuše Šafránková
Zemřela Libuše Šafránková
Zdroj: CNN Prima NEWS

Připomeňte si některé z jejích slavných filmových rolí: Báječná léta pod psa nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách.

K tématu

Tagy: film Josef Abrhám divadlo úmrtí herečka Tři oříšky pro Popelku Libuše Šafránková Popelka

Další hlavní zprávy

Krimi

Sledujte ŽIVĚ brífink policie k okolnostem zákroku na Roma v Teplicích

Sledujte ŽIVĚ brífink policie k okolnostem zákroku na Roma v Teplicích

Chování policie při zákroku na Roma z Teplic vyvolává spoustu otázek. Proto se krajské ředitelství Ústeckého kraje rozhodlo uspořádat mimořádný brífink k okolnostem zákroku v Teplicích, který se koná ve čtvrtek v Ústí nad Labem. Začátek je plánovaný na 15 hodin a tiskovou konferenci můžete sledovat přímo v tomto článku.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato
Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Noční bouře strhla stožáry u Temelína. Část elektrárny stojí, lidé jsou bez elektřiny
Pirátský kandidát na ministra považuje vyšší zdanění za řešení bytové krize
Tachezy: Indická mutace delta může v Česku převládnout koncem léta
Další články
reklama
reklama