reklama

Filmový svět v slzách. Zemřela věhlasná herečka Betty Whiteová, těsně před 100. narozeninami

Ve věku 99 let zemřela slavná americká herečka a komička Betty Whiteová. Za několik málo dní by oslavila 100. narozeniny. Na filmovém a televizním plátně začínala již v útlém věku a má i svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

reklama

Americká média informují, že zemřela ikonická herečka Betty Whiteová. Žena měla skonat v ranních hodinách posledního dne roku 2021. Naposledy vydechla ve svém domě.

Whiteová byla jedinou osobou, která byla nominovaná na cenu Emmy ve všech kategoriích. Úctyhodná je také doba, kdy jí nominace přicházely. Dostávala je od roku 1951 až do roku 2011. V roce 2012 navíc získala cenu Grammy, přičemž se stala nejstarší oceněnou držitelkou.

V roce 2018 se také zapsala do Guinnesovy knihy rekordů coby nejdéle sloužící člověk na televizních obrazovkách. V roce 2011 ji Američané zvolili za nejoblíbenější televizní hvězdu, přičemž porazila i hvězdy jako Toma Hankse či Denzela Washingtona.

Čeští diváci si ji mohou pamatovat ze seriálů jako Sběratelé kostí, které vysílala i televize Prima, či Ally McBealová. Stejně tak si zahrála i v seriálu Jmenuji se Earl a svůj hlas propůjčila v kreslených Simpsonech či Family Guy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Za dotaz na očkování vězení. V Jižní Karolíně chystají zákon „na ochranu svobody“
USA

Za dotaz na očkování vězení. V Jižní Karolíně chystají zákon „na ochranu svobody“

Boj amerických republikánů proti federálním snahám prosazovat povinnou vakcinaci či nošení roušek se vyhrocuje. Posledním příkladem vzdoru je návrh zákona, který by trestal soukromé firmy a veřejný sektor za pouhou otázku, zda se zaměstnanci nechali očkovat. V případě jeho nedodržení by hrozila vysoká pokuta nebo roční vězení. Republikáni považují zákon za jeden z pilířů občanské svobody.

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Hroši dokáží rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní ‚‚hlasy‘‘

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama