reklama

Žena, kterou vychovaly lesby: Nic proti gayům, ale biologičtí rodiče jsou v zájmu dětí

Američanku Katy Faustovou vychoval lesbický pár. Přestože svoji matku i její partnerku miluje, objíždí svět a brojí proti stejnopohlavním sňatkům. Faustová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásila, že při výchově homosexuálními rodiči potomci tratí. Svými tvrzeními ale prý nebrojí proti gayům, jde jí hlavně o co nejlepší podmínky pro děti.

reklama

„Děti musí být milovány otcem a matkou. Tradiční rodina je jedinou institucí, jež propojuje lidi, kteří mají právo a schopnost mít potomka,“ řekla Faustová, zakladatelka organizace Them before us, ve vysílání CNN Prima NEWS.

I když ji vychovaly lesby, stejnopohlavní sňatky prý mění definici rodičovství. „Matka a otec jsou jedinou možností. Snažíme se podporovat i ztížení možnosti rozvodu tak, aby se rodiče snažili vyřešit své rozpory,“ podotkla Faustová. Sama přítelkyni své matky miluje, přesto říká, že tátu jí nikdy plnohodnotně nenahradila.

Podle Faustové se dětem často nedostává péče, kterou potřebují. „Musí vyrůstat v prostředí, kde se jim dostává lásky a jsou v bezpečí, tedy s biologickými rodiči. Ne vždy se to stává, což rozhodně není ideální. Je potřeba, aby se rodiče snažili zůstat spolu. Každá jiná forma výchovy znamená, že dítě tratí,“ podotkla s tím, že muž a žena se ve výchově ideálně doplňují.

Podle druhé účastnice debaty, ředitelky institutu rodinné péče Natama Petry Winnetteové, je přirozené očekávat, že dítě budou vychovávat biologičtí rodiče. „Svět ale bohužel není takto jednoduchý. Je tak komplikovaný a složitý, že ‚dostatečně dobré rodiče‘ má malý počet dětí. Nejsem zastánce purismu, že existuje jen matka a otec a vše ostatní je špatně,“ vysvětlila. Winnetteová souhlasila, že pokud má dítě matku a otce, kteří mu dají lásku, je to nejlepší řešení. „Ale pokud rodiče z jakéhokoliv důvodu nahradí stejnopohlavní par, neznamená to, že dítě bude strádat,“ podotkla.

Faustová ale ujistila, že nemá nic proti sexuální orientaci. „Nechceme diskriminovat gaye, jednáme v zájmu dětí,“ zdůraznila. Podle Winnetteové je výchova stejnopohlavními páry evoluční ochranou, protože pokud například zemře matka, dítě může mít jinou, jen ne biologickou.

Brusel prosazuje jednotný postup

Téma „manželství pro všechny“ rezonuje nejen českou politickou scénou. Uzavřené svazky homosexuálů by se podle Evropské unie měly povinně uznávat ve všech zemích. „V každém případě by mělo začít platit manželství pro všechny, aby to bylo bez ohledu na to, jakou má kdo sexuální orientaci nebo identitu,“ říká europoslanec Marcel Kolaja (Piráti).

Naopak podle šéfky Trikolory Zuzany Majerové Zahradníkové je manželství svazkem muže a ženy, její uskupení tak návrh EU razantně odmítá. Stejně mluví i předseda SPD Tomio Okamura.

Neshody v koalicích

Konzervativní zástupci hnutí STAN Jan Farský nebo Petr Gazdík jsou spíše proti, v čemž se odlišují od svých koaličních kolegů Pirátů. S neshodami se potýká i koalice Spolu, kde proti rozšíření práv LGBT vystoupil šéf KDU-ČSL Marian Jurečka.

Svůj výrok se ale po kritice nejen ze strany ODS a TOP 09 snažil mírnit. „Máme jako lidovci své hodnoty, které hájíme. Stejně tak to mají ve druhé koalici a my chceme najít společnou řeč. Jde o víc než naše rozdíly. Musíme ČR po letech vlády Andreje Babiše s komunisty postavit na nohy a narovnat jí záda. To je, oč tu běží,“ napsal na Twitteru.

Tagy:
manželství politika lesby gayové volby 2021 stejnopohlavní páry 360° Katy Faust Petra Winnete

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků
Energetika

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží některým zákazníkům plyn v průměru o 24,6 procenta. Netýká se to klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Zázrak v hořícím letadle. Všech 21 osob na palubě se zachránilo díky nevídanému štěstí

Nevídané štěstí potkalo cestující úterního letu z Houstonu do Boston. Letoun měl při startu važné potíže, narazil do nedalekého plotu a ihned začal hořet. Všem 21 osobám na palubě se však podařilo plamenům uniknout a jako zázrakem všichni vyvázli bez vážnějších zranění. Nejmladšímu cestujícímu bylo jen 10 let, pasažéři mířili na baseballový zápas.

Do konce roku zemřou na covid dva tisíce lidí, varuje Hořejší. Hostomský by rozvolňoval

Šíření covidu v Česku neustále zrychluje. V úterý přibylo 3 246 případů, podle imunologa Václava Hořejšího a biochemika Zdeňka Hostomského je ale potřeba sledovat zejména počty hospitalizovaných a zemřelých. Hostomský ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že nakažlivější variantě delta se stejně neubráníme. Hořejší očekává, že do konce roku zemřou na covid ještě dva tisíce lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama