reklama

Ženu vyhnal na cestu koronavirus. Porodila a s novorozencem ušla 160 kilometrů

Indické novorozeně
Na cestě narozená holčička (Zdroj: Kavita Kanesh)
Foto: CNN

Těhotná žena, kterou s rodinou vyhnala pandemie koronaviru z domova, porodila během pěší cesty mezi dvěma indickými státy a dalších 160 kilometrů absolvovala se svou novorozenou holčičkou. O neuvěřitelném příběhu informoval web CNN.

reklama

Žena, jejíž identitu CNN nezná, byla se svým manželem a čtyřmi dalšími dětmi na cestě z města Nashik v indickém státě Maháráštra do města Satna v sousedním státě Madhjapradéš. Celková trasa přitom činí přes tisíc kilometrů.

Po porodu odpočívala asi jen dvě hodiny

V průběhu cesty musela rodina zastavit, aby žena mohla porodit. „Po porodu matka s dcerou v náručí odpočívala jen dvě hodiny. Rodina neměla žádné peníze, žádný dopravní prostředek, nikdo je nechtěl svézt,“ sdělila CNN úřednice Kavita Kaneshová s tím, že se dítě narodilo 5. května, čtyři dny předtím, než rodinu zastavila na kontrolním stanovišti.

K tématu

Rodina se podle Kaneshové vydala z města Nashiku, protože neměla kde žít a v důsledku koronavirových restriktivních opatření zůstala bez jakýchkoliv možností, jak si vydělat nějaké peníze. Úřednice zařídila, aby ženu převezli do karanténního zařízení a tam ji ošetřili.

Kvůli koronaviru se daly v Indii do pohybu tisíce lidí

Po zavedení koronavirových opatření se v Indii daly do pohybu tisíce migrujících pracovníků a snažily se z indických měst a svých přechodných bydlišť vrátit do domovských vesnic. Kvůli rozsáhlému uzavření veřejné dopravy byli někteří z nich nuceni jít pěšky.

Indie podle statistického webu Worldometers eviduje téměř 80 tisíc pozitivních případů onemocnění COVID-19 a přes dvanáct stovek obětí. Podle dat Univerzity Johnse Hopkinse v Indii zemřelo na dva a půl tisíce lidí.

Tagy: Indie rodina migrace porod novorozenec
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

USA

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Bývalý americký prezident Barack Obama odsoudil násilnosti, ke kterým dochází při protestech proti rasismu a policejní brutalitě. Demonstrace napříč Amerikou zažehla smrt Afroameričana George Floyda. Obama vyzval k politickému řešení a uvedl, že skutečná změna rasové nespravedlnosti začíná u volebních uren. Volba podle něj netkví mezi protestem a politikou, ale je třeba obojího a „ospravedlnitelný hněv“ je pak potřeba proměnit v mírovou, udržitelnou a efektivní akci.

reklama
Liberecká zoo slaví. Letos vypustila do přírody už čtrnáct mláďat orlosupa bradatého
Zkoušky v autoškole by se měly přesunout do větších měst, shodují se experti
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama