Tragická nehoda na Rychnovsku: Řidička osobního auta nepřežila čelní srážku s kamionem

Při dopravní nehodě u Dobrušky na Rychnovsku v pátek nad ránem zemřela řidička osobního vozidla, které se čelně střetlo s protijedoucím nákladním autem. Další dva lidé, kteří s ní cestovali, jsou zranění. Nehoda se stala na hlavní silnici I/14 mezi Náchodem a Rychnovem nad Kněžnou, řekla mluvčí policie Šárka Pižlová. Na místo letěl také vrtulník.

„Řidička vozidla Renault z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a tam se čelně srazila s protijedoucím kamionem Volvo. Osmatřicetiletá žena na místě po střetu zemřela. Nehoda se stala o půl třetí ráno,“ řekla Pižlová.

Předběžná škoda na vozidlech činí 225 tisíc korun. „Příčiny a okolnosti tragické dopravní nehody šetří kriminalisté z Rychnova nad Kněžnou,“ dodala Pižlová.

Silnice byla v místě nehody přes dvě hodiny pro nákladní dopravu zcela uzavřena, zhruba od 5:00 do 7:00 policisté řídili provoz kyvadlově. Objízdná trasa pro osobní vozidla vedla přes Dobrušku, Opočno, Semechnice, Podbřezí a Rychnov nad Kněžnou.

Frekventovaná silnice I/14 je důležitou regionální komunikací, po které jezdí do zaměstnání v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny tisíce lidí.

Tagy: