reklama

Nemáš bílé privilegium, já jsem černá královna. Za rasistické poznámky vyvedena z letadla

Neobvyklý let zažili cestující letadlové společnosti Spirit Airlines. Po přistání letadla v americkém Sacramentu došlo k hádce mezi letuškou a cestující. Žena začala slovně napadat i další pasažérku. Zprávu a natočené video sdílel na svém portálu Fox News.

reklama

Video bylo natočeno jedním z pasažérů. Hádka začala nejspíš ve chvíli, když se žena tmavé pleti chtěla po přistání dostat na toaletu v zadní části letadla. Kolem ní ale potřebovala projít letuška ke dveřím.

„Netlačte se na mě,“ řekla žena. „Dobře, promiňte. Musím se tam dostat,“ odpověděla jí letuška k tomu, že jí měla zatlačit na batoh.

„Vidíte, co udělala? Dala na mě ruce. Vidíte, jak je nepřátelská?“ začala se rozčilovat pasažérka. Žena dále začala tvrdit, že k ní letuška „začala být agresivní,“ protože odmítla vystoupit z uličky.

Jsem královna z Kalifornie, černá královna

Ve videu lze dále vidět, jak se žena pohádá s jinou cestující, kterou označuje jako „bílou výsadu“. „Co mám poslouchat? Jste můj šéf? Jste bílé privilegium, nejste můj šéf. Jste bílá výsada, sedněte si. Počkáte, než se dostanu na toaletu. Mějte ze mě respekt,“ pokračovala.

Žena dále letušce sděluje, že kvůli rouškám ztrácí bílou výsadu. Po celou dobu incidentu má roušku staženou pod bradou. „Jsem královna z Kalifornie, černá královna,“ dodává pro upevnění svých tvrzení. „Ty drž hubu,“ obrací se na další pasažérku, která se letušky zastává.

Incident skončí příchodem policisty, který ženu vyvede z letadla. Během jejího odchodu pasažéři tleskali.

K tématu

Další hlavní zprávy

Za sobotu přibylo 74 případů covidu, nejméně od poloviny loňského července
Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky
Další články
reklama
reklama