reklama

Nemáš bílé privilegium, já jsem černá královna. Za rasistické poznámky vyvedena z letadla

Neobvyklý let zažili cestující letadlové společnosti Spirit Airlines. Po přistání letadla v americkém Sacramentu došlo k hádce mezi letuškou a cestující. Žena začala slovně napadat i další pasažérku. Zprávu a natočené video sdílel na svém portálu Fox News.

reklama

Video bylo natočeno jedním z pasažérů. Hádka začala nejspíš ve chvíli, když se žena tmavé pleti chtěla po přistání dostat na toaletu v zadní části letadla. Kolem ní ale potřebovala projít letuška ke dveřím.

„Netlačte se na mě,“ řekla žena. „Dobře, promiňte. Musím se tam dostat,“ odpověděla jí letuška k tomu, že jí měla zatlačit na batoh.

„Vidíte, co udělala? Dala na mě ruce. Vidíte, jak je nepřátelská?“ začala se rozčilovat pasažérka. Žena dále začala tvrdit, že k ní letuška „začala být agresivní,“ protože odmítla vystoupit z uličky.

Jsem královna z Kalifornie, černá královna

Ve videu lze dále vidět, jak se žena pohádá s jinou cestující, kterou označuje jako „bílou výsadu“. „Co mám poslouchat? Jste můj šéf? Jste bílé privilegium, nejste můj šéf. Jste bílá výsada, sedněte si. Počkáte, než se dostanu na toaletu. Mějte ze mě respekt,“ pokračovala.

Žena dále letušce sděluje, že kvůli rouškám ztrácí bílou výsadu. Po celou dobu incidentu má roušku staženou pod bradou. „Jsem královna z Kalifornie, černá královna,“ dodává pro upevnění svých tvrzení. „Ty drž hubu,“ obrací se na další pasažérku, která se letušky zastává.

Incident skončí příchodem policisty, který ženu vyvede z letadla. Během jejího odchodu pasažéři tleskali.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

Šíření vysoce nakažlivých mutací koronaviru by ve Spojených státech mohlo spustit čtvrtou vlnu pandemie a ohrozit pokrok, který přinesla vakcinace. Uvedla to ředitelka amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Rochelle Walenskyová. Vyzvala přitom Američany, aby nepolevovali v prevenci. Guvernér Texasu Greg Abbott ale následně oznámil, že od 10. března zruší celostátní povinnost nosit roušky a povolí provoz všech obchodů a restaurací v jejich plné kapacitě.

360°

EU nám říká, jak má být zahnutý banán, ale definici úmrtí na covid neznáme, míní Pirk

EU nám říká, jak má být zahnutý banán, ale definici úmrtí na covid neznáme, míní Pirk

Ani odborníci se často neshodnou, jestli lidé umírají na covid, nebo s covidem. Například kardiochirurg z IKEMu Jan Pirk, který byl hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS, kritizuje Evrospkou unii i Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za to, že nedoporučily, jakým způsobem diagnózy určovat. Druhý host pořadu, biochemik Jan Konvalinka, zase poukazoval na vysoká absolutní čísla mrtvých pacientů s koronavirem, a to bez ohledu na to, jaký systém jejich důsledek určuje.

Při dopravní nehodě v USA zemřelo 13 lidí. V přeplněném autě jelo 25 pasažérů
Zlaté glóby putovaly celebritám do obýváků. Ceny se přebíraly i v Praze
Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama