reklama

Nemáš bílé privilegium, já jsem černá královna. Za rasistické poznámky vyvedena z letadla

Neobvyklý let zažili cestující letadlové společnosti Spirit Airlines. Po přistání letadla v americkém Sacramentu došlo k hádce mezi letuškou a cestující. Žena začala slovně napadat i další pasažérku. Zprávu a natočené video sdílel na svém portálu Fox News.

reklama

Video bylo natočeno jedním z pasažérů. Hádka začala nejspíš ve chvíli, když se žena tmavé pleti chtěla po přistání dostat na toaletu v zadní části letadla. Kolem ní ale potřebovala projít letuška ke dveřím.

„Netlačte se na mě,“ řekla žena. „Dobře, promiňte. Musím se tam dostat,“ odpověděla jí letuška k tomu, že jí měla zatlačit na batoh.

„Vidíte, co udělala? Dala na mě ruce. Vidíte, jak je nepřátelská?“ začala se rozčilovat pasažérka. Žena dále začala tvrdit, že k ní letuška „začala být agresivní,“ protože odmítla vystoupit z uličky.

Jsem královna z Kalifornie, černá královna

Ve videu lze dále vidět, jak se žena pohádá s jinou cestující, kterou označuje jako „bílou výsadu“. „Co mám poslouchat? Jste můj šéf? Jste bílé privilegium, nejste můj šéf. Jste bílá výsada, sedněte si. Počkáte, než se dostanu na toaletu. Mějte ze mě respekt,“ pokračovala.

Žena dále letušce sděluje, že kvůli rouškám ztrácí bílou výsadu. Po celou dobu incidentu má roušku staženou pod bradou. „Jsem královna z Kalifornie, černá královna,“ dodává pro upevnění svých tvrzení. „Ty drž hubu,“ obrací se na další pasažérku, která se letušky zastává.

Incident skončí příchodem policisty, který ženu vyvede z letadla. Během jejího odchodu pasažéři tleskali.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný

Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný

První dodávky vakcíny proti COVID-19 by mohly být podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v Česku dostupné na přelomu ledna a února. Řekl to v úterý poslancům sněmovního výboru pro zdravotnictví. Evropská léková agentura (EMA) ji podle něj schválí zřejmě v první polovině ledna. Žádost o schválení používání svých očkovacích látek na evropském trhu podaly v pondělí americká farmaceutická společnost Pfizer spolu s německou firmou BioNTech a také americká společnost Moderna.

Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
Porodila dřív, než ji stihli otestovat. K dítěti matku pustili až po dvaceti dnech
Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Začal prodej elektronických dálničních známek. E-shop ale zatím nefunguje
Další články
reklama
reklama