reklama
CNN Prima News rasismus

rasismus

Výpis příspěvků ke štítku „rasismus“

Sparta je kvůli „rasismu“ dětí na koberečku. Jak UEFA v minulosti trestala hříchy tribun?

11. října 2021 15:24

Ačkoliv to české veřejnosti přijde absurdní, fotbalová organizace UEFA vyšetřuje utkání Sparty Praha s Glasgow Rangers v Evropské lize na Letné. Dětští fanoušci vytvořili nehostinné prostředí v Česku nenáviděnému Glenu Kamarovi. V Británii si myslí, že šlo o rasismus. Může pražský klub potkat trest? Na základě vyjádření delegáta přítomného na utkání spíše nikoliv. V článku se dočtete, jak UEFA přistupovala k případům xenofobie na tribunách v minulosti.

Rasismus dětí na Letné? Ničeho jsem si nevšiml, je to nafouknuté, říká sparťan Hancko

7. října 2021 15:20

Pro hysterii na „ostrovech“ ohledně toho, že se finský fotbalista Glen Kamara stal při utkání na Letné v Evropské lize údajnou obětí rasismu ze strany dětí, nemá přílišné pochopení ani sparťanský obránce Dávid Hancko. „Mnoho lidí, kteří o tom v Anglii či Británii psali, ten zápas podle mě ani neviděli,“ řekl na srazu slovenské reprezentace.

Bývalá korejská opora United promluvila k fanouškům: Nezpívejte o tom, že jíme psy

4. října 2021 19:17

Na Old Trafford zanechal fotbalista Pak Či-song nesmazatelnou stopu. Za Manchester United hrál dohromady sedm let, zažil krásné roky, ale vše nebylo dokonalé. Zvláště s odstupem času mu ale vadí oslavná píseň fanoušků „rudých ďáblů“, která obnáší stereotyp o jihokorejském lidu – to, že jí psí maso. Když ji nedávno oprášili, bývalý záložník nebyl rád a žádá, aby pokřik už nepoužívali.

Kulhánek po jednání s velvyslancem kvůli sparťanským dětem: Chceme od Skotů omluvu

4. října 2021 13:09

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) jednal s britským velvyslancem Nickem Archerem o tom, co následovalo po zápase Sparty Praha s Glasgow Rangers. V „ostrovních“ médiích se to hemžilo výroky o rasismu na stadionu ze strany dětí, s čímž česká veřejnost zásadně nesouhlasí. Kulhánek proto požádal o omluvu ze strany Skotské fotbalové asociace, případně distancování se od jejího poradce, který označil českou společnosti za misku se shnilým ovocem.

Ve čtvrtek Gerrard bučení na Kamaru neslyšel. Teď obrátil a chce to řešit s UEFA

1. října 2021 17:51

Podle trenéra Glasgow Rangers Stevena Gerrarda se skotský klub obrátí na Unii evropských fotbalových asociací (UEFA) kvůli bučení dětí na záložníka tmavé pleti Glena Kamaru ve čtvrtečním duelu Evropské ligy na Spartě. Gerrard původně na pozápasové tiskové konferenci uvedl, že si ničeho nevšiml, po zpětném zhlédnutí utkání však začal tvrdit opak.

Zastavte útoky na děti, zlobí se Sparta po Rangers. Na Letné mají i podporu Tvrdíka

1. října 2021 14:36

Fotbalová Sparta se důrazně ohradila proti zahraniční mediální kritice dětských fanoušků po čtvrtečním zápase 2. kola Evropské ligy s Rangers a odmítla obvinění z rasismu. Pražané se pozastavili i nad „zoufalými útoky“ právníka Aamera Anwara, který zastupuje záložníka glasgowského celku Glena Kamaru. Na stranu rivala se postavil i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Druhý díl Česko versus Rangers: Karma pro Kamaru, Britové mluví o „rasistických“ dětech

1. října 2021 10:46

Vyloučení záložníka Glasgow Rangers Glena Kamary v duelu Evropské ligy se Spartou způsobilo v Česku erupci nadšení. Fanoušci – a to ze všech koutů republiky – cítili zadostiučinění za to, co Kamara a jeho tým předvedli před půl rokem při střetnutí se Slavií a v následujících týdnech. Sociální sítě jsou plné slova „karma“. Tedy v tuzemsku. Britové zahlcují internetový prostor větami o tom, že Fin tmavé pleti čelil rasismu.

Jako by po mně stříleli. Rasistické urážky rozplakaly na hřišti švýcarského gólmana

26. srpna 2021 19:01

Čeští fanoušci si ve spojitosti s rasismem na stadionech vybaví například zápas Sparty s Monakem v předkole Ligy mistrů, ve kterém několik příznivců Sparty dělalo nevhodné „skřeky“ na hráče soupeře. Problém s urážkami za hranou mají ale také ve Švýcarsku. Své si „užil“ 22letý gólman Sionu Timothy Fayulu v utkání na hřišti St. Gallenu.

Název „All Whites“ může zavánět rasismem, řeší Zéland. Šílenství, nechápou fotbalisté

26. srpna 2021 13:52

Kdo aspoň párkrát slyšel o ragby, pravděpodobně zároveň narazil na přezdívku obávané novozélandské reprezentace „All Blacks“. Už méně známé je to, že v návaznosti na kolegy ragbisty se fotbalistům z ostrovního státu ležícího u Austrálie říká „All Whites“, a to podle bílých dresů. V hyperkorektní době však někomu název „Všichni v bílém“ přijde rasistický.

Rasistické skandování proti Monaku UEFA nepřehlédla. Sparta musí zavřít tribuny

16. srpna 2021 16:06

Sparta Praha ve 3. předkole Ligy mistrů nevyzrála na silné Monako, ale i tak zažije podzim v pohárech. Úvodní domácí zápas Evropské ligy však odehraje na prázdné Letné. Fotbalový klub bude pykat za chování několika svých fanoušků, kteří se dopustili rasistických skřeků na adresu monackého záložníka Auréliena Tchouaméniho poté, co dal v prvním utkání v Praze gól.

reklama