CNN Prima News rasismus

rasismus

Výpis příspěvků ke štítku „rasismus“

Vláda zpřísní podmínky pro pomoc uprchlíkům. Romské organizace si stěžují na rasismus

11. května 2022 05:11

Na některých místech v Česku i nadále zůstávají skupiny romských uprchlíků. Romským neziskovým organizacím se proto nelíbí oznámení ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), že se podmínky pro pomoc uprchlíkům zpřísní. Premiéru Fialovi (ODS) kvůli tomu poslaly otevřený dopis. Stěžují si v něm na diskriminaci kvůli barvě pleti.

Ostrá hádka ve studiu o umístění Romů z Ukrajiny: Vykonávání potřeby na koberce i rasismus

7. května 2022 08:21

Téma romských uprchlíků nadále silně hýbe českou společností. Některá města se ohrazují, že Romy z Ukrajiny ubytovat nechtějí. Jedním z nich je například Vyškov. Jeho starosta Karel Jurka se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS dohadoval s předsedou strany Roma Luma Marcem Cavalim o tom, zda jsou tito lidé problémoví, nebo ne. Padala slova o vykonávání potřeby na kobercích i o rasismu a předsudcích.

Dohra emotivního ligového šlágru. Komise řeší Šádkův prostředníček i možný rasismus

5. května 2022 17:51

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) zahájila po vyhroceném nedělním utkání druhého kola ligové nadstavby mezi Slavií a Plzní řízení s oběma kluby. S pražským obhájcem titulu hned za několik prohřešků včetně možných rasistických projevů vůči hostujícímu útočníkovi Jeanu-Davidu Beauguelovi, s generálním ředitelem Viktorie Adolfem Šádkem kvůli vztyčenému prostředníčku směrem k fanouškům.

Kúdela se dalšího trestu za údajný rasismus bát nemusí. Ve Skotsku nebude stíhaný

9. března 2022 14:45

Bude to za pár dní rok, co se utkání Slavie Praha na hřišti Glasgow Rangers v osmifinále Evropské ligy proměnilo ve skandál. Stoper červenobílých Ondřej Kúdela měl údajně rasisticky urazit záložníka skotského týmu Glena Kamaru, za což posléze i přes neexistenci přímých důkazů dostal od orgánu UEFA desetizápasový trest, kvůli kterému přišel o mistrovství Evropy. Trestně stíhaný ovšem nebude, jak píší britská média.

Že by dali Kúdelovi za pravdu? Sportovní arbitráž se konečně podívá na kauzu s Kamarou

29. prosince 2021 17:04

Ostře sledovaný spor mezi fotbalisty Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou se táhne od března. Stoper Slavie Praha byl organizací UEFA potrestán za to, že měl rasisticky urazit hráče z Glasgow Rangers v osmifinále Evropské ligy. Proti desetizápasové stopce se český reprezentant odvolal už v červnu, až teď informoval Sportovní arbitrážní soud (CAS), že případ dodatečně projedná. Slyšení je ve švýcarském Lausanne naplánováno na 21. ledna. Ať padne jakékoliv rozhodnutí, 34letému Kúdelovi už nikdo nevrátí Euro, které musel ve vrcholné formě kvůli distancu vynechat.

Kúdelu stále nevyslechla skotská policie kvůli Kamarovi. Není to normální, štve Tvrdíka

24. listopadu 2021 18:12

I když už od nechvalně známého zápasu Slavie Praha na hřišti Glasgow Rangers v Evropské lize uběhlo přes půl roku, ve Skotsku pořád není u konce trestní řízení s Ondřejem Kúdelou, který měl rasisticky urazit finského záložníka tmavé pleti Glena Kamaru. Předseda představenstva „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík je z tohoto stavu rozmrzelý. „Ondra je obětí nějaké kultury, která se šíří západní Evropou,“ uvedl slávistický boss.

Kouč Řehák o nařčení z rasismu: Žádné „monkey“ nepadlo. Budu se případně bránit soudně

2. listopadu 2021 10:09

Po nedělním ligovém zápase Slavie s Plzní (2:0) panovaly vášně z mnoha důvodů. Jedním z nich bylo nařčení fotbalisty západočeského klubu Jhona Mosquery směrem k asistentovi trenéra „sešívaných“ Pavlu Řehákovi. Známý bouřlivák ho měl nazvat „opicí“. Slávistická reakce na toto osočení dlouho nepřicházela, ale v úterý sám kouč rasismus jednoznačně dementoval.

Opět ta opice. Mosquera osočil trenéra Slavie z rasismu, Řeháka by prý na ulici zbil

1. listopadu 2021 10:52

Ve fotbalové válce, která se odehrála v neděli večer v Edenu, se urodily hned tři červené karty. Všechny schytala Viktoria Plzeň, která ligový šlágr se Slavií Praha i kvůli značnému oslabení prohrála 0:2. Jedním z vyloučených byl kolumbijský záložník Jhon Mosquera. Z něj přemotivovanost po celý zápas vyloženě „tryskala“ možná i proto, že měl od asistenta trenéra „sešívaných“ Pavla Řeháka slyšet rasistické slovo „opice“.

Sparta je kvůli „rasismu“ dětí na koberečku. Jak UEFA v minulosti trestala hříchy tribun?

11. října 2021 15:24

Ačkoliv to české veřejnosti přijde absurdní, fotbalová organizace UEFA vyšetřuje utkání Sparty Praha s Glasgow Rangers v Evropské lize na Letné. Dětští fanoušci vytvořili nehostinné prostředí v Česku nenáviděnému Glenu Kamarovi. V Británii si myslí, že šlo o rasismus. Může pražský klub potkat trest? Na základě vyjádření delegáta přítomného na utkání spíše nikoliv. V článku se dočtete, jak UEFA přistupovala k případům xenofobie na tribunách v minulosti.