reklama
CNN Prima News rasismus

rasismus

Výpis příspěvků ke štítku „rasismus“

J*bu tvoji albánskou mámu, měl křičet Arnautovič na soupeře. Díky omluvě se vyhnul pokutě

Pořádnou vřavu způsobil rakouský fotbalový útočník Marko Arnautovič, který v neděli na Euru pečetil výhru svého týmu nad Severní Makedonií gólem na 3:1. Poté, co skóroval, měl podle zahraničních médií směrem k hráči soupeře Gjannimu Alioskimu – který patří mezi zástupce albánské menšiny – křičet: „J*bu tvojí albánskou mámu.“ Za svoji divokou oslavu se nyní omluvil.

Nejsem rasista, brání se Tomáš Souček. Zastal se Kúdely a schytal to od fanoušků

Vlnu emocí na sociálních sítích vyvolalo pár vět, které v rozhovoru pro server iDNES.cz vyslovil fotbalista West Hamu United a české reprezentace Tomáš Souček. Zastal se totiž svého slávistického exspoluhráče Ondřeje Kúdely. Jeho obvinění z rasismu totiž považuje za absurdní. Zahajovací zápas Česka proti Skotsku na letošním Euru tak dostal další nečekaný náboj.

Skandál ve volejbale. Srbka rasisticky urazila thajské soupeřky, dělala na ně šikmé oči

Snad každý z českých fanoušků si pamatuje incident z fotbalového zápasu Slavie Praha s Glasgow Rangers. Ondřej Kúdela měl rasistickými slovy konfrontovat protihráče Glena Kamaru. I když přímé důkazy neexistovaly, vyfasoval od UEFA trest na 10 zápasů. To srbská volejbalistka Sanja Djurdjevičová předvedla před kamerami zcela jednoznačné urážlivé gesto a skončila s dvouzápasovým distancem. Co přesně se stalo?

Video je podvrh. Kamara a spol. papeže neuráželi, brání se Rangers tvrdé kritice

Má to být jedinečný čas společné týmové radosti – fotbalisté Glasgow Rangers si o víkendu převzali 55. ligovou trofej v klubové historii. Jenže na sociálních sítích koluje video pořízené během oslav v kabině a kritika přichází ze všech možných stran. Hráči „jezdců“ včetně českým fanouškům dobře známého Glena Kamary na něm během známé písničky Sweet Caroline skandují nelichotivý pokřik na adresu papeže. Klub k nahrávce vydal prohlášení, v němž odmítá, že by byla autentická.

Olayinka: Že jsem v rasistickém týmu? Nesmysl. To bych za Slavii nehrál tři roky

Slavia Praha je rasistický klub a basta. To si po nechvalně známém utkání v Evropské lize „sešívaných“ na hřišti glasgowských Rangers na britských ostrovech myslí nejeden fanoušek fotbalu. Důvod změnit názor jim nedala organizace UEFA, která bez zjevných důkazů rozhodla o tom, že se Ondřej Kúdela dopustil rasistického chování vůči Glenu Kamarovi. Leckoho může zajímat, jak se k celé kauze staví Kúdelovi spoluhráči tmavé pleti.

Toto je pro tebe, Glene. Fanoušky těšilo, že debakl Slavie zařídili černošští hráči

Arsenal Londýn ukončil čtyřgólovou lekcí skvělé putování Slavie Praha touto sezonou Evropské ligy. Na Britských ostrovech pochopitelně zavládla skrze postup do semifinále radost. V tomto případě s extra příchutí. Mnozí lidé za Lamanšským průlivem brali jednoznačné vyřazení českého mistra jako zadostiučinění po tom, co se odehrálo 18. března, kdy fotbalisté z Vršovic hráli s glasgowskými Rangers na stadionu Ibrox.

Slavia se držela svého gesta. Objetí místo pokleknutí tentokrát rozhodčímu nevadilo

I před druhým zápasem s Arsenalem ve čtvrtfinále Evropské ligy se Slavia Praha vydala vlastní cestou. Namísto tradičního pokleknutí, které souzní s hnutím Black Lives Matter, se červenobílí sdružili u středového kruhu a chytili se kolem ramen. Alternativní vyjádření boje proti rasismu minulý týden narazilo v zahraničí na nepochopení a přímo na trávníku ho uťal rozhodčí. Tentokrát mohli slávisté originální akt dokonat.

Případ Kúdela nekončí. Hráče se chystá obvinit policie, hrozí mu půl roku za mřížemi

Aktualizováno

Jen den poté, co se Ondřej Kúdela dozvěděl svůj trest od UEFA za incident z Evropské ligy s hráčem glasgowských Rangers Glenem Kamarou, objevila se další nepříjemná záležitost. Právník záložníka skotského týmu Aamer Anwar oznámil, že se českého stopera chystá kvůli rasistickému chování obvinit skotská policie. Hráči Slavie Praha tak hrozí až půl roku ve vězení.

reklama