Alžběta se zbraní a rozmazlený Harry. Seriál o královské rodině nešetří břitkým humorem

Netrpělivě očekávaný seriál z pera Garyho Janettiho hlásí příchod. Od 29. července se svět kinematografie rozrostl o satirický animovaný seriál The Prince, který si bere na paškál celou královskou rodinu. Dvanáctidílným výtvorem provází nejmladší následovník britského trůnu, princ George. Hlas mu propůjčil sám tvůrce seriálu Janetti. Prince Harryho pak dabuje hvězda série Piráti z Karibiku Orlando Bloom.

Kousavou satirou provází nejstarší potomek prince Williama a vévodkyně Kate, George. A zesměšnění neunikli ani jeho rodiče, stejně jako další příbuzní či zaměstnanci Buckinghamského paláce. Královská rodina je tak nyní v centru pozornosti o to víc a lidé sdílejí své názory na tento výtvor.

První pozdvižení přinesl samotný trailer. Ve zhruba dvouminutovém videu si může divák udělat obrázek, v jakém duchu se bude seriál nést. Své místo zde má i princ Harry s manželkou Meghan, kteří žijí v USA poté, co se rozhodli vzdát se svých královských povinností.

V traileru jsou Meghan s Harrym zmínění ve chvíli, kdy od nich z Los Angeles dostane princ George dopis. Ve scéně, kdy Harry poprvé vstoupí do nového bytu, je vyobrazen jako naivní a zmatený člověk. „Tohle je možná nejmenší palác, ve kterém jsem kdy byl,“ říká postavě Meghan. Ta mu však oponuje, že se jedná o byt. „Ano, bytový palác. Spousta malých paláců uvnitř velkého paláce,“ oponuje poněkud zmatený princ.

O celebrity není nouze

Právě „uprchlému“ princi a strýcovi George propůjčil hlas herec známý především ze série Piráti z Karibiku: Orlando Bloom. Nejedná se však o jedinou známou postavu seriálu. Hlas princezně Charlotte propůjčila herečka ze seriálu Hra o trůny, Sophie Turnerová. Prince Charlese a Philipa pak dabuje Dan Stevens, který ztvárnil zvíře ve filmové adaptaci disneyovské klasiky Kráska a zvíře.

O další parodie pak není nouze. Například prince Williama odnáší na toaletu jeho komorník poté, co prohlásí, že se mu chce „na velkou“. Rozrušená královna Alžběta pak zase omylem postřelí komorníka, když ji osloví. Premiéra satiry byla původně plánovaná na květen, kvůli smrti prince Philipa však bylo uvedení seriálu odloženo.

Tagy: