V Plzni řádí žhář. Vybírá si auta s ukrajinskými poznávacími značkami, zapálil už tři vozy

V Plzni útočí žhář, který si vytipovává vozidla s ukrajinskými registračními značkami. Během posledních dvou nocí zapálil už tři auta. Případem se začali zabývat kriminalisté. Škoda u jednoho z automobilů se pohybuje okolo půl milionu korun, o případu informoval web Krimi Plzeň.

Žhář poprvé zaútočil v noci z pátku na sobotu. Vytipoval si vozidlo s ukrajinskou poznávací značkou, jež patří postarším manželům, kteří pocházejí z Ruskem napadené země. Hasiči už během likvidace požáru měli podezření na žhářství.

ČTĚTE TAKÉ: Zastřelení i ubodání. Případy, kdy pachatel povraždí svoji rodinu, nejsou v Česku ojedinělé

Úmyslné zapálení následně potvrdil i vyšetřovatel hasičů. Žhář oheň založil zatím nezjištěným způsobem mezi zadním kolem a čerpacím hrdlem nádrže. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

Policejní mluvčí pro Krimi Plzeň uvedl, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Majitelka vozu uvedla, že nechápe důvod útoku, protože s nikým nemají spory.

V noci ze soboty na neděli pak žhář udeřil podruhé. Tentokrát si vybral hned dva vozy s ukrajinskou registrační značkou, které byly zaparkované za sebou. Žhář postupoval stejně jako v prvním případě, možná i proto se policie domnívá, že se jedná o stejného pachatele.

Ve druhém případě měli majitelé víc štěstí. Hořících aut si všiml kolemjdoucí, který je zprvu začal sám hasit a současně přivolal požárníky. U prvního vozu požár zničil pouze část blatníku a nárazníku, ve druhém případě oheň poškodil pouze poklici zadního kola.

Tagy: