reklama

Žijící legenda. Ronaldo překonal jako první fotbalista metu, na niž už Messi nedosáhne

Jeden z nejlepších fotbalistů současnosti a podle všeho i celé historie tohoto sportu Cristiano Ronaldo překonal další milník. Jako první fotbalista v historii vstřelil během kariéry alespoň padesát gólů v anglické Premier League, ve španělské La Lize a v italské Serii A.

reklama

Pětatřicetiletý Ronaldo na další metu dosáhl v zatím posledním kole italské nejvyšší ligy při výhře svého Juventusu nad Laziem 2:1, na které se podílel dvěma trefami. Se třiceti góly ze stejného počtu odehraných zápasů se v aktuální sezóně dělí v Itálii o první místo mezi střelci s útočníkem Lazia Ciro Immobilem.

Rekordy jsou důležité, ale důležitější je tým

Cristiano Ronaldo vstřelil za Juventus Turín v italské nejvyšší soutěži během necelých dvou sezón zatím 51 gólů, navíc v rekordně nízkém počtu 61 zápasů. Předtím se ve španělské lize za Real Madrid trefil během devíti sezón 311krát v 292 zápasech a během šesti let v anglické lize za Manchester United 84krát ve 196 kláních.

K tématu

V soutěžních zápasech za portugalskou reprezentaci si připsal dalších 82 zásahů do černého ve 117 utkáních.

„Rekordy jsou vždycky důležité, ale na čem záleží, je tým,“ uvedl Portugalec po zápase pro web CNN. „Odvádíme fenomenální práci a důležitá věc je končit takto – vyhrát, rekordy přicházejí z přirozeného procesu, ale na čem záleží, je přinést domů ligový titul.“

„Cristiano je úchvatný hráč, protože má mimořádnou schopnost rychlého zotavení mezi zápasy. Nejen fyzicky, ale hlavně mentálně – je šampionem se svýma nohama, ale také se svou hlavou,“ vysekl Portugalci poklonu trenér Juventusu Turín Maurizio Sarri.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama