Dům hrůzy v Soestu: Žila s mužem, který známou držel jako otrokyni. Týral i mě, tvrdí žena

Než začnete číst Co byste měli vědět, než začnete číst

  • V německém Soestu věznili a týrali ženu jako otrokyni.

  • Hlavní obžalovaný měl sadisticky trápit i svou partnerku.

  • Oběť našel soused připoutanou na balkoně.

  • Soud se čtveřicí mužů začne v polovině října.

Více

Šokující případ otřásl Německem. Devětadvacetiletý Dennis J. měl společně se třemi komplici ve městě Soest několik týdnů držet třiatřicetiletou ženu jako otrokyni, týrat ji, ponižovat a znásilňovat. Jeho tehdejší partnerka nyní tvrdí, že o utrpení ženy nevěděla, přestože všichni žili pod jednou střechou. Sama měla podle své výpovědi pro deník Bild od muže zažívat násilí a žít v neustálém strachu.

„Také mě zneužíval a týral, žila jsem v neustálém strachu z něj,“ uvedla pro deník Bild osmadvacetiletá žena vystupující pod jménem Simone, která má s obviněným Dennisem J. malou dceru.

ČTĚTE TAKÉ: Vražda v Berlíně. V centru města zastřelili 30letého muže. Pachatelé jsou na útěku

Poprvé se s ním prý seznámila v roce 2023 přes Instagram a zpočátku prý vše působilo idylicky. „Prezentoval se jako opravdu skvělý chlap. Bylo nám spolu dobře. Jenže to dlouho nevydrželo,“ popsala žena.

Vztah se pak na nějakou dobu rozpadl. Kvůli jejím dvěma synům, kteří si J. podle jejích slov oblíbili, mu ale dala ještě jednu šanci. Poté otěhotněla.

Na konci července 2025 se společně s partnerem, jejich miminkem a dvěma syny nastěhovala do domu v Soestu. Právě v té době se podle vyšetřovatelů měla do rukou J. a jeho kompliců dostat také třiatřicetiletá žena bez domova.

Téměř jsem nesměla opouštět dům, tvrdí žena

Podle Simone se po nastěhování začalo partnerovo chování rychle zhoršovat. „Téměř jsem nesměla opouštět dům. Bil mě, nutil mě dělat věci, které jsem nechtěla,“ uvedla žena s tím, že během jedné z hádek ji měl prý dokonce popálit na zápěstí vidličkou, která předtím ležela v rozpáleném tuku na pánvi.

V domě přitom podle vyšetřovatelů probíhalo ještě mnohem brutálnější násilí.

Kamarádka byla držena jako otrok

Třiatřicetiletou ženu znala prý Simone už ze školy a přátelily se. Žena však podle ní začala postupně užívat drogy a nakonec přišla o bydlení. Simone jí proto nabídla pomoc. „Často jsem jí pomáhala, nabízela jsem jí, aby u nás jedla nebo někdy přespala,“ popsala pro deník Bild.

Právě v jejich domě ale měla být podle obžaloby žena následně vystavena brutálnímu týrání. Čtyři muži ze Soestu ji měli několik měsíců psychicky i fyzicky týrat. Podle vyšetřovatelů využili toho, že byla bez domova. Nabízeli jí jídlo a možnost přenocování, postupně si ji však měli psychicky podřídit a za údajné prohřešky ji krutě trestat.

Žena měla být nejméně po určitou dobu zavřená ve sklepě domu hlavního obžalovaného a pouty připoutaná k topnému potrubí. Podle informací německého zpravodajství WDR ji muži opakovaně bili. O útocích mají svědčit její zranění i video, které měli údajní pachatelé sami natočit.

Dále ji měli také znásilňovat a ponižovat. Podle obžaloby ji například nutili jíst výkaly. Při jiném útoku ji měli postříkat vysokotlakým čističem, což jí mělo způsobit silné bolesti a hematomy.

Simone H. připouští, že tušila, že její partner její známou bije. Když se jí ptala na zranění a modřiny, žena však podle ní vše popírala. Simone ale tvrdí, že netušila, co všechno její známá u nich v domě prožívá.

Se svým partnerem už podle vlastních slov delší dobu nesdílela ložnici. Většinou spala u svých dětí.

Soused našel 33letou polonahou ženu na balkoně

O tom, co se v „domě hrůzy“ ve skutečnosti dělo, se prý dozvěděla až 3. listopadu 2025, stejně jako zbytek veřejnosti. Tehdy si večer soused všiml, že na balkoně sousedního řadového domu visí napůl svlečená žena připoutaná pouty k dřevěnému trámu. Okamžitě proto zavolal policii.

Žena tam podle informací WDR měla být několik hodin. V nemocnici u ní lékaři zjistili téměř život ohrožující podchlazení. Simone H. ji po zásahu policie doprovodila do nemocnice. „Tam se se vším svěřila. Byla jsem v šoku, když jsem zjistila, co se stalo. Jsem ráda, že už je jí alespoň trochu dobře,“ uvedla.

Co bylo motivem hrůzného činu?

Proč měl muž ženu tak brutálně týrat, zatím není jasné. Simone se ale domnívá, že může mít sadistické sklony. Připouští ale také možnost pomsty. Žena ho podle své výpovědi totiž měla v minulosti udat policii poté, co měl po hádce řídit bez řidičského oprávnění.

Po policejním zásahu byly děti Simone odebrány německým úřadem pro ochranu dětí a mládeže. Žena nyní žije na utajeném místě a podle deníku Bild bojuje o to, aby své tři děti dostala zpět. Sama už prý není v případu považována za podezřelou.

V domě přitom podle WDR žila po určitou dobu celá rodina. Sousedé ho před policejním zásahem vnímali především jako místo, kde se údajně obchodovalo s drogami. Křik týrané ženy prý neslyšeli. „Určitě ji museli zdrogovat,“ spekuloval jeden ze sousedů.

Čtyři obžalovaní, dva jsou nezletilí

Z brutálního týrání jsou obžalováni čtyři muži s německým pasem. Dennisovi J. je 29 let, dalšímu obžalovanému 24. Oba dospělí muži jsou ve vazbě. Další dva obžalovaní jsou nezletilí, je jim 16 a 17 let, a zůstávají na svobodě. Obžalovaní jsou obviněni z různých trestných činů, včetně těžkého ublížení na zdraví, obchodování s konopím a znásilnění.

Devětadvacetiletý muž je považován za hlavního obžalovaného a podle WDR je již policii známý.

Zemský soud v Arnsbergu potvrdil, že obžalobu státního zastupitelství proti čtveřici přijal. Proces má začít 12. října.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Zabil prarodiče a šel vystřílet školu. Řádění thajského studenta nepřežilo osm lidí