Svíčky, květiny, plačící lidé. Vrútky truchlí za ubodaného v místní škole

Pieta ve Vrútkách za ubodaného zástupce ředitele místní školy

Několik desítek lidí se večer sešlo před školou, ve které ve čtvrtek bývalý student napadl nožem několik lidí. Jeho řádění nepřežil zástupce ředitele školy, další čtyři lidé včetně dvou dětí skončili v nemocnici. Obyvatelé Vrútek na místo tragédie přinášeli květiny a zapalovali svíčky. Objevilo se také několik fotografií oběti.

Útočník zabil zástupce ředitelky školy, který mu bránil ve vstupu do budovy, uvedl policejní prezident Milan Lučanský. Poté, co se mladíkovi podařilo dostat do budovy, vešel do jedné z tříd, kde těžce zranil učitelku a dvě děti. Následně se pokusil utéct, pronásledoval ho ale školník i přivolaná policejní hlídka. Policisté se útočníka snažili zastavit a použili přitom služební zbraně, protože muž se stále bránil nožem.

Podle televize Markíza se později ukázalo, že napadenou učitelkou byla ředitelka školy. Mluvčí záchranářů Alena Krčová upřesnila, že třetí zraněnou dospělou osobou je školník.

Jak uvedl policejní prezident, motiv činu není znám, ale pravděpodobně souvisí s tím, že 22letý útočník byl bývalým žákem školy. „Detaily ještě zkoumáme, ale pravděpodobně šlo o akci jednotlivce, možná i psychicky narušeného. Zjišťujeme, zda se připravoval, zda měl doma nějaké plány, zda si opatřil nůž nebo ho vzal z domu. Když se o synově činu dozvěděl jeho otec, zhroutil se, citoval Lučanského slovenský Denník N.

Tagy: