CNN Prima News Vrútky

Vrútky

Výpis příspěvků ke štítku „Vrútky“

Stovky lidí se loučily s učitelem, kterého zabil útočník ve slovenských Vrútkách

19. června 2020 16:46

Stovky lidí se tento pátek přišly rozloučit s učitelem, kterého minulý týden při útoku v budově školy ve městě Vrútky na severu Slovenska zabil bývalý žák vyzbrojený nožem. Dvaadvacetiletý útočník, kterého policisté na útěku zastřelili, zranil také několika dalších osob včetně dvou dětí. Zranění byli i dva zasahující policisté.

Drsné záběry likvidace vraha ve Vrútkách: Lítaly kulky, maminky s dětmi zoufale prchaly

14. června 2020 21:11

Prešovský Večerník na svých facebookových stránkách zveřejnil video z dopadení Ivana Č., který ve čtvrtek na Slovensku ve škole ve Vrútkách brutálně ubodal zástupce ředitelky a zranil dvě malé děti, školníka a učitelku. Jedná se o záběry z bezpečnostní kamery. Policie jejich pravost sice nepotvrdila, ale vše nasvědčuje tomu, že jsou autentické.

Byl to empatický a skromný člověk, vzpomíná na učitele zabitého ve Vrútkách známá

12. června 2020 16:35

Kriminalisté na Slovensku pokračují ve vyšetřování motivu 22letého útočníka, který ve čtvrtek zabil jednoho člověka a další čtyři zranil na základní škole ve Vrútkách. Policie pachatele krátce po útoku zastřelila. Šlo o bývalého žáka této školy. Jeho obětí se stal zástupce ředitelky, který se podle slovenské policie snažil útočníkovi bránit ve vstupu do budovy. Reportér CNN Prima NEWS Jakub Nakládal na pietním místě mluvil s ředitelkou sousední základní školy, která zavražděného učitele znala.

Motiv útoku na školu ve Vrútkách policie zatím nezná. Zranění zůstávají v nemocnici

12. června 2020 07:59

Dvaadvacetiletý muž ve čtvrtek napadl nožem pracovníky a žáky školy ve Vrútkách na severozápadě Slovenska. Zástupce ředitelky jeho útok nepřežil, muž pobodal navíc další dva dospělé a dvě děti. Policisté později pachatele zastřelili. Prezident slovenského policejního sboru Milan Lučanský potvrdil, že se mělo jednat o bývalého žáka školy. Motiv útočníka je ale stále neznámý.

Útočníkovi z Vrútek se v dětství smáli pro jeho vzhled, vzpomínal spolužák

12. června 2020 06:07

Slovenskem ve čtvrtek otřásla tragédie, při které 22letý Ivan ve škole ve Vrútkách pobodal pět lidí. Zástupce ředitelky zraněním podlehl. Policie proti prchajícímu pachateli použila zbraně a zastřelila ho. Zraněné jsou dvě děti a dva zasahující policisté, které trefily odražené projektily. Motiv činu zatím není jasný. Na Ivana, který školu, kde zaútočil, jako dítě navštěvoval, zavzpomínali spolužáci. Podle nich byl nekonfliktní a veselý, ale časem se uzavřel do sebe. Ostatní se mu prý smáli kvůli jeho vzhledu.

Zrušení branné výchovy byla chyba, říká veterán k ochraně škol

11. června 2020 23:37

Tragický útok na školu ve slovenských Vrútkách, při němž zemřel zástupce ředitele, znovu vzbuzuje debatu o ochraně měkkých cílů. Podle bezpečnostního experta Petra Bárty a válečného veterána Lumíra Němce nejsou české školy dostatečně zabezpečené kvůli chybějícím financím i absenci proškoleného personálu.

Svíčky, květiny, plačící lidé. Vrútky truchlí za ubodaného v místní škole

11. června 2020 20:26

Několik desítek lidí se večer sešlo před školou, ve které ve čtvrtek bývalý student napadl nožem několik lidí. Jeho řádění nepřežil zástupce ředitele školy, další čtyři lidé včetně dvou dětí skončili v nemocnici. Obyvatelé Vrútek na místo tragédie přinášeli květiny a zapalovali svíčky. Objevilo se také několik fotografií oběti.