Svědek útoku na Slovensku: Myslel bych si, že v malém městě se to nemůže stát

Po útoku ve škole na Slovensku zůstali dva mrtví

Dvaadvacetiletý útočník ve čtvrtek zabil na základní škole ve městě Vrútky na severu Slovenska zástupce ředitelky, těžce zranil učitelku a dvě děti. Co k útoku bývalého žáka školy vedlo, zatím není jasné. Situaci popsalo několik svědků.

„Paní učitelka zrovna vyučovala ve třídě, když útočník vtrhl do místnosti. Vyhrožoval jí a následně pořezal,“ řekl jeden z žáků pro CNN Prima NEWS. Ze situace je v šoku. „Naší celé třídě a všem žákům je to velmi líto. Myslel bych si, že se to v tak malém městě nestane,“ dodal. Muž zaútočil i na zástupce ředitele, který na následky zranění zemřel. „Učil chemii a byl velmi oblíbený,“ uvedla studentka.

Dalším svědkem tragické události je Barbora, která zrovna cvičila ve fitness centru a viděla zásah policistů na vlastní oči. „Když jsme se podívali z oken, všimli jsme si běžícího krvavého muže s nožem v ruce. Směřoval směrem k nám,“ uvedla svědkyně pro web topky.sk.

Muže pronásledovali policisté, kteří zasáhli služebními zbraněmi. Podle Barbory vystřelili asi třikrát. „Muž padl na zem a s ním i dva policisté, kteří schytali kulku, jeden do kolene a druhý do prstu na noze,“ objasnila mladá žena.

Útočník se od školy daleko nedostal

Majitelka posilovny podle svědkyně poté hned vyběhla ven. „Ptala se, zda nepotřebují vodu nebo pomoc, než dorazí sanitka. Vidět, jak mladý muž naposledy vydechl, je opravdu hrozný pocit. Mám husí kůži ještě teď,“ dodala svědkyně policejního zásahu pro web topky.sk.

Zatím není jasné, zda útočník čin plánoval. „Muž rozbil okno školy a číhal tam s nožem,“ řekl svědek pro CNN Prima NEWS. Pak začal utíkat. „Slyšeli jsme výstřel. To bylo zřejmě v ten moment, kdy ho začali policisté nahánět,“ doplňuje místní obyvatel. Za útočníkem podle svědka vyběhly další osoby. „Asi školník, a ještě jeden muž,“ popsal svědek.

Tagy: