reklama

Svědek útoku na Slovensku: Myslel bych si, že v malém městě se to nemůže stát

Dvaadvacetiletý útočník ve čtvrtek zabil na základní škole ve městě Vrútky na severu Slovenska zástupce ředitelky, těžce zranil učitelku a dvě děti. Co k útoku bývalého žáka školy vedlo, zatím není jasné. Situaci popsalo několik svědků.

reklama

„Paní učitelka zrovna vyučovala ve třídě, když útočník vtrhl do místnosti. Vyhrožoval jí a následně pořezal,“ řekl jeden z žáků pro CNN Prima NEWS. Ze situace je v šoku. „Naší celé třídě a všem žákům je to velmi líto. Myslel bych si, že se to v tak malém městě nestane,“ dodal. Muž zaútočil i na zástupce ředitele, který na následky zranění zemřel. „Učil chemii a byl velmi oblíbený,“ uvedla studentka.

K tématu

Dalším svědkem tragické události je Barbora, která zrovna cvičila ve fitness centru a viděla zásah policistů na vlastní oči. „Když jsme se podívali z oken, všimli jsme si běžícího krvavého muže s nožem v ruce. Směřoval směrem k nám,“ uvedla svědkyně pro web topky.sk.

Muže pronásledovali policisté, kteří zasáhli služebními zbraněmi. Podle Barbory vystřelili asi třikrát. „Muž padl na zem a s ním i dva policisté, kteří schytali kulku, jeden do kolene a druhý do prstu na noze,“ objasnila mladá žena.

Útočník se od školy daleko nedostal

Majitelka posilovny podle svědkyně poté hned vyběhla ven. „Ptala se, zda nepotřebují vodu nebo pomoc, než dorazí sanitka. Vidět, jak mladý muž naposledy vydechl, je opravdu hrozný pocit. Mám husí kůži ještě teď,“ dodala svědkyně policejního zásahu pro web topky.sk.

Zatím není jasné, zda útočník čin plánoval. „Muž rozbil okno školy a číhal tam s nožem,“ řekl svědek pro CNN Prima NEWS. Pak začal utíkat. „Slyšeli jsme výstřel. To bylo zřejmě v ten moment, kdy ho začali policisté nahánět,“ doplňuje místní obyvatel. Za útočníkem podle svědka vyběhly další osoby. „Asi školník, a ještě jeden muž,“ popsal svědek.

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama