Zkrachoval další dodavatel energií. Zákazníky Microenergy byly i ERÚ nebo VZP

Po měsících zdražování a obav z nedostatku jsou tu dobré zprávy.

Krach oznámil další dodavatel energií

Po Bohemia Energy končí další dodavatel energií. Konec dodávek elektřiny a plynu oznámila Microenergy, vyplývá z informací na webu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Podle jeho dat dodává firma energie více než 760 zákazníkům. Podle webu Hospodářských novin je mezi nimi i Energetický regulační úřad. To znamená, že byla pro některé zákazníky tzv. dodavatelem poslední instance.

Microenergy je několikátým dodavatelem energií, kteří od poloviny října oznámili ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900 tisíc klientům, skončily také firmy Kolibřík energie s 28 tisíci klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy a Ray Energy, která dodávala zhruba 3 tisícům klientů.

Odběratelům zajistí dodávky plynu a elektřiny dodavatelé poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Energie jim dodá dominantní dodavatel v daném regionu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě elektrické energie v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Odebíral od nich sám regulátor

Microenergy působila na trhu asi 1,5 roku, OTE má první záznam o této firmě z loňského června, kdy společnost dodávala elektřinu 144 zákazníkům. Možnost dodávat elektřinu a plyn pozbyla Microenergy v pondělí odpoledne, kdy informaci oznámila operátorovi trhu.

Hospodářské noviny na svém webu uvedly, že mezi odběratele elektřiny od Microenergy patří i Energetický regulační úřad. S odkazem na web Hlídač státu HN napsaly, že elektřinu od této společnosti odebíral například také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nebo Všeobecná zdravotní pojišťovna.

„Ano, ERÚ odebírá elektřinu od společnosti Microenergy. Tento týden bude vypsáno nové výběrové řízení, s uzavřením smlouvy počítáme do konce měsíce,“ řekl v úterý mluvčí úřadu Michal Kebort.

Tagy: