reklama

Zloděj se považoval za sběratele. Po roce se našly betlémské figurky za 140 tisíc

S nadsázkou lze říct, že se jedná o malý zázrak. Kriminalistům se podařilo vypátrat zloděje, který loni před tříkrálovým večerem ukradl historické betlémské figurky z kostela v Hradci Králové v hodnotě 140 tisíc korun. Sošky muž ukradl proto, že je sbírá. Na Vánoce by měly být opět vystaveny pro veřejnost.

reklama

Figurky z kostela Božského srdce Páně na náměstí 28. října zmizely po minulých vánočních svátcích a díky kriminalistům se na ty letošní mají naopak stihnout do kostela vrátit. „V těchto dnech se nám podařilo objasnit loňskou krádež šesti figurek z betlému. Z té je obviněn 56letý muž, kterému hrozí odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ okomentovala případ mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

Figurky ukradl proto, že je sbírá

Policisté původně měli obavy, že pachatel chce figurky zpeněžit, našli je ale u něj i téměř po roce. Bezmála sto let staré figurky muž ukradl, protože se prý považuje za sběratele. Policisté mu ale vysvětlili, že je především zloděj. Postavičky ze dřeva v hodnotě kolem 140 tisíc korun jsou velké zhruba 30 centimetrů a farnost se už těší na jejich návrat.

„Jsme samozřejmě moc rádi, že se betlémské figurky vrátí zpět ještě před Vánoci a budou opět lidem dělat radost. Pokud do Vánoc policie předá patřičné postavy panu faráři, bude mít farnost určitě tendenci je opět lidem představit,“ prozradil Pavel Sršeň z Královéhradecké diecéze.

Biblický výjev by tak mohl být znovu kompletní. Vykradený betlém byl totiž zatím uložený v útrobách kostela.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama