reklama

Zloděj se považoval za sběratele. Po roce se našly betlémské figurky za 140 tisíc

S nadsázkou lze říct, že se jedná o malý zázrak. Kriminalistům se podařilo vypátrat zloděje, který loni před tříkrálovým večerem ukradl historické betlémské figurky z kostela v Hradci Králové v hodnotě 140 tisíc korun. Sošky muž ukradl proto, že je sbírá. Na Vánoce by měly být opět vystaveny pro veřejnost.

reklama

Figurky z kostela Božského srdce Páně na náměstí 28. října zmizely po minulých vánočních svátcích a díky kriminalistům se na ty letošní mají naopak stihnout do kostela vrátit. „V těchto dnech se nám podařilo objasnit loňskou krádež šesti figurek z betlému. Z té je obviněn 56letý muž, kterému hrozí odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ okomentovala případ mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

Figurky ukradl proto, že je sbírá

Policisté původně měli obavy, že pachatel chce figurky zpeněžit, našli je ale u něj i téměř po roce. Bezmála sto let staré figurky muž ukradl, protože se prý považuje za sběratele. Policisté mu ale vysvětlili, že je především zloděj. Postavičky ze dřeva v hodnotě kolem 140 tisíc korun jsou velké zhruba 30 centimetrů a farnost se už těší na jejich návrat.

„Jsme samozřejmě moc rádi, že se betlémské figurky vrátí zpět ještě před Vánoci a budou opět lidem dělat radost. Pokud do Vánoc policie předá patřičné postavy panu faráři, bude mít farnost určitě tendenci je opět lidem představit,“ prozradil Pavel Sršeň z Královéhradecké diecéze.

Biblický výjev by tak mohl být znovu kompletní. Vykradený betlém byl totiž zatím uložený v útrobách kostela.

K tématu

Další hlavní zprávy

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér
Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Při demonstracích na podporu Navalného bylo zatčeno přes 200 lidí
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama