reklama

Zloděj ukradl z pražské galerie obrazy za půl milionu. Cenná díla odvezl v tramvaji

Policisté vyšetřují krádež obrazů z galerie v centru Prahy. Muž tam ukradl pět nejcennějších děl. Galerie teď za jejich vypátrání nabízí odměnu. Zloděje naštěstí při odchodu zachytilo hned několik kamer.

reklama

Kamera muže zachytila, jak z galerie v pasáži U Nováků ve Vodičkově ulici odchází s obrazy od malířky Evy Jandejskové v podpaží. Jak se dostal dovnitř, zatím není jasné. Dveře galerie totiž nebyly poškozené. „Nejvzácnější dílo bylo vystaveno ve výloze. Bylo zabezpečeno speciálním systémem,“ popsala ředitelka galerie Blanka Krausová.

„Nechtěla jsem ho vůbec dávat z ruky, ale jelikož jsme to udělali jako retrospektivní výstavu, tak jsem tam samozřejmě musela dát i starší věci. Dala jsem tam jeden z těch nejlepších, starších,“ řekla malířka a autorka obrazů Eva Jandejsková.

Další tři obrazy se též nacházely ve výloze. „Poslední pátý obraz zloděj vyndal ze speciálního systému, kterým byl upevněn,“ vysvětlila Krausová. „Myslím si, že šel po cenách,“ doplnila Jandejsková.

Zloděj dohromady způsobil škodu za asi půl milionu korun. Naposledy ještě kamera muže zachytila, jak ve Vodičkově ulici nastupuje do tramvaje. Tam stopa končí. „Policisté v současné době po neznámém pachateli pátrají a je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Janečkovi se obraz nevrátil

Pokud muže poznáváte, ozvěte se policistům na linku 158, napsat můžete i redakci Krimi zpráv. „Naše aukční síň vyhlašuje finanční odměnu 20 tisíc korun pro toho, kdo obraz vrátí, anebo poskytne informace vedoucí k jeho nalezení,“ upozornila spolumajitelka galerie Dominika Jakubcová.

Autorka i majitelky galerie doufají, že se ukradené obrazy podaří najít. Takové štěstí neměl miliardář Karel Janeček. Tomu zloděj minulý rok ze skladovacích prostor ukradl obraz Karla Gotta s názvem Čas něžnosti III. I přesto, že se případ objevil v médiích, obraz se policistům do dnešního dne vypátrat nepodařilo, stejně jako pachatele, který ho ukradl.

Tagy:
Policie ČR krádež obrazy pátrání galerie Karel Janeček zloděj malířka Praha Vodičkova ulice U Nováků Eva Jandejsková

Hlavní zprávy

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat předlohu vládní novely, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

reklama

Domácí zpravodajství

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

reklama