CNN Prima News obrazy

obrazy

Výpis příspěvků ke štítku „obrazy“

Spouštíme nový pořad Byznys. První díl provede diváka světem investičních příležitostí

Na brány našich peněženek doráží inflace a všichni řeší, co s tím. Odpovědi na tuto otázku bude hledat zbrusu nový edukační a zábavný pořad CNN Prima NEWS – Byznys. V rámci série člověk získá základní povědomí o investicích, burzách nebo fungování peněz. Pořad Byznys můžete sledovat každé dva týdny ve středu v 15:45 nebo v repríze v pátek večer.

Milionové dědictví po Jiráskové rozprodala ošetřovatelka. Hýčkaný obraz dala za pár korun

Herečka Jiřina Jirásková byla velkou milovnicí umění. Během života se ráda obklopovala hezkými věci a do její sbírky patřila například díla od malířů Jana Zrzavého či Jiřího Andrleho. Po její smrti ovšem veškerý její majetek připadl univerzální dědičce Janě Svítivé. Jak zjistil deník Blesk, ta ho po hereččině úmrtí rozprodala.

Největší loupež u nás: Ukradli obrazy za miliardu. Dopadnout zloděje pomohl policistům senior

Mohla to být vůbec největší loupež v historii Česka. Jenže trojice lupičů zřejmě netušila, jak složité bude čtyři díla slavného kubisty Pabla Picassa prodat. Od jejich zmizení z Národní galerie tak uběhlo pouhých šest týdnů, než je kriminalisté dokázali znovu objevit a v pořádku vrátit do galerijních sbírek. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Český aukční rekord padl. Kubištův obraz se prodal za 123 milionů

Obraz jednoho ze zakladatelů české moderní malby Bohumila Kubišty Staropražský motiv z roku 1911 se na nedělní aukci v Praze prodal za 123,6 milionu korun včetně dvacetiprocentní aukční přirážky. Vytvořil tak nový tuzemský aukční rekord, který dosud držel obraz Divertimento II Františka Kupky, jenž se v roce 2020 prodal za 90,24 milionu.

Pro obraz prodala i vlastní dům. Zemřela proslulá mecenáška umění Meda Mládková

Ve věku 102 let zemřela historička umění a významná mecenáška moderního umění Meda Mládková. Podlehla zdravotním obtížím souvisejícím s pokročilým věkem, uvedlo Museum Kampa, které zesnulá žena založila. Mládková měla nejrůznější přídomky. Ten nejzásadnější ovšem zněl „vášnivá sběratelka“. Společně s manželem Janem dokázali mimo jiné nashromáždit nejpůsobivější kolekci obrazů významného českého umělce Františka Kupky.

Češka začala malovat až před padesátkou, přesto dobyla svět. Pomáhá jí pohled dítěte

Slávka Krátká se kolem padesátky rozhodla, že svou profesi vymění za malování. Stačilo pár let a vystavuje ve Washingtonu, Miláně či Hongkongu. Její naivní obrazy se prodávají za velké peníze a visí v soukromých sbírkách v USA, Francii nebo Itálii. Barevné tanečky domů, stavení, dvorků a drobných postaviček píší melancholické příběhy, o nichž Krátká vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Polka v čele Národní galerie? Měl by tam být Čech, napsal Skopeček, pak to schytal

Poslanec a středočeský volební lídr ODS Jan Skopeček se pozastavil nad faktem, že pražskou Národní galerii vede Polka. Je totiž přesvědčen, že by instituci podobného rázu měl vést Čech. Nebo Češka. Popularitu si tímto názorem ale příliš nezvýšil. Podle některých lidí byl Skopečkův názor dokonce xenofobní. Poslanec poté svůj příspěvek smazal s tím, že nebyl správně pochopen.