reklama

Zloději vykradli kavárnu, která zaměstnává handicapované. Hrozí jí zánik

Kavárnu v Praze, která zaměstnává tři desítky handicapovaných, vykradli neznámí lupiči. Zloději brali vše, co mělo nějakou hodnotu. Podle policie si odnesli věci za čtvrt milionu korun. Zaměstnanci podniku označili jednání zlodějů za čistý hyenismus a ránu pod pás.

reklama

Je to asi rok a půl, co se kavárna potýkala s finančními problémy. Solidarita lidí ji nakonec dokázala postavit zpátky na nohy. Teď ale přišla další rána. Po více než dvouměsíčním uzavření kvůli koronaviru, a tedy ztrátě zisků, si podnik vyhlídli zloději. „Doufáme, že je odhalí. Přáli by si to i naši postižení, protože mají obavy sem chodit. Je to obrovská rána, já jsem se z toho zhroutila,“ řekla CNN Prima NEWS provozní kavárny Markéta Šulcová.

Zloději z kavárny vzali téměř všechno, co bylo hodnotné. Za sebou navíc nechali obrovskou spoušť v podobě rozházeného nábytku nebo rozkopnutých dveří. Podle provozní kavárny ukradli například váhu na kávu, počítač nebo telefon.

Případ už řeší policisté. V pátrání po pachatelích by jim mohli pomoct kamerové záznamy, které mají k dispozici. „Pražští policisté prověřují případ vloupání, ke kterému došlo v ulici Podskalská v Praze 2. V současné chvíli probíhají úkony trestního řízení. Předběžně vyčíslená škoda je 250 000 korun,“ sdělila tisková mluvčí Policie ČR hl. m. Prahy Hana Křížová.

Rána pro handicapované

Handicapovaní se po neplánovaných prázdninách, které zapříčinil koronavirus, těšili do práce. Zpět do ní ale zatím nemohou. „Když vezmete autistovi jeho pravidelný režim, ten člověk se přehodí a je i zlý na svoje okolí. Teď se nám to všechno zkomplikuje. Nemůžeme jich teď vzít najednou tolik, kolik bychom chtěli,“ posteskla si provozní kavárny Markéta Šulcová.

Kavárna se teď snaží získat peníze různými prostředky, a proto uspořádala charitativní bazar. Zlodějům hrozí až osm let za mřížemi, a to kvůli tomu, že kradli v době, kdy byl vyhlášen nouzový stav.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Fotbalový Jágr nemá ani po 37 letech kariéry dost. Blázen, obdivuje Miuru Horváth

Nekončí, jede dál. Japonský fotbalista Kazujoši Miura nedávno odešel na hostování z Jokohamy do Suzuky. Na tom by nebylo nic nezvláštního, kdyby nezměnil působiště po 16 letech. Kdyby jeho profesionální kariéra nebyla rozprostřena do pěti různých dekád. Zkrátka kdyby nekopal do míče, nebral za to peníze a brzy neoslavil už 55. narozeniny. „Před tím musíte smeknout klobouk,“ říká pro CNN Prima NEWS bývalý reprezentant a nyní asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth, který si s věčným Miurou zahrál.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Kobercový nálet politických náměstků, auta, sekretářky. Tak vláda šetří, kritizuje opozice

Nová vláda měla šetřit, místo toho nechává nabobtnávat resorty o další úředníky. Je to kobercový nálet politických náměstků, kritizovali opoziční politici kabinet Petra Fialy (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy bude potřeba při šetření sáhnout také do legislativy – po odstranění zbytečné byrokracie a odborů by pak bylo možné propustit nepotřebnou lidskou sílu.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.

reklama