CNN Prima News kavárna

kavárna

Výpis příspěvků ke štítku „kavárna“

Zaplatili loni, kávu si vypijí letos. Pražská kavárna originálně obešla zvýšení DPH

Všechny obchody plně promítly nižší DPH do cen, hlásají jejich zástupci. Ekonomové jim ovšem nevěří a obávají se, že se po pár měsících vrátí k původním maržím. Za co si ale naopak výrazně připlatíme, je návštěva kavárny. Třeba cena cappuccina je v některých podnicích o deset korun vyšší než loni. V jedné pražské kavárně ale lidem loni nabídli možnost si kávu předplatit za nižší cenu.

Český gastronomický úspěch. Mezi nejlepšími restauracemi světa je i legendární pražský podnik

Tuzemská kulinářská scéna si může poblahopřát. Do žebříčku portálu Taste Atlas, který vybíral nejlepší restaurace na světě, se dostal také vyhlášený pražský podnik Café Imperial. Dobré umístění si získal za povedený interiér v prvorepublikovém stylu i chutnou nabídku nejen českých pokrmů. Do nejlepší stovky se také probojovala pivnice U Fleků.

Přehlížení, často bez pracovních návyků. Jak Borůvka Praha pomáhá lidem s postižením?

Letos uplynulo 25 let od založení neziskové organizace Borůvka Praha, o. p. s., která si vytyčila za cíl, ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu, poskytnout pomoc lidem s tělesným postižením. Svými aktivitami, které zahrnují dopravu dětí do škol speciálně upraveným mikrobusem, fyzioterapie, tréninkový pracovní program i poradenství, poskytují klientům možnost zapojit se do společnosti. Své o tom ví i 38letá Simona Kofroňová, díky organizaci se zapojila do pracovního procesu.

Není káva jako káva: Pražírna CrossCafe v Plzni denně zvládne i půl tuny zrnek

Zajít si na dobrou kávu patří nejen k současným trendům. Je to pravidelný a nebojíme se říct také nezbytný rituál v životě mnoha z nás. Zkušení milovníci skvělé kávy ale vědí, že není jedna jako druhá. Pokud totiž máme možnost vychutnat si menší či větší šálek čerstvě upražené kávy, jedná se o zážitek, který je o několik úrovní výše. A právě ten nově nabízí kavárna CrossCafe v Plzni.

Hotovost? Ne, díky, plaťte jen kartou. V zahraničí jsou bankovky pasé, v Česku je to naopak

Zahraniční turisté ve velkých českých městech se nestačí divit. Nejeden podnik otočil zostra kormidlem a přestal přijímat bezhotovostní platby. Řada lidí, která cestovala po republice s lehkou peněženkou, musí nyní vybírat hotovost v bankomatech, jinak mají smůlu. V Evropě i jiných částech světa je přitom trend opačný – kde to jde, tam se zavádí platby kartou či chytrými zařízeními. V řadě evropských metropolí je hotovost úplně pasé, kartou se dá pohodlně platit také na Novém Zélandě či v Kolumbii. Na bezkontaktní transakce naskakuje také Japonsko, které historicky patřilo k „hotovostním baštám“.