CNN Prima News kavárna

kavárna

Výpis příspěvků ke štítku „kavárna“

Kde si v Liberci zdarma odskočit na toaletu? Díky samolepce na podnicích poznáte, kam můžete

23. dubna 2022 23:15

Severočeský Liberec přišel s originálním nápadem, jak vyřešit nedostatek veřejných toalet ve městě. Restaurace, kavárny nebo hospody v centru města vybaví samolepkou, která umožní kolemjdoucím zdarma si odskočit, i když právě nebudou hosty daného podniku. Radnice chce provozovatele motivovat i tím, že jim odpustí nájem za předzahrádky.

PŘEHLEDNĚ: Pravidla pro cestování. Kam se bez očkování nedostanete a kde stačí test?

26. března 2022 21:16

Slunečné počasí brzkého jara přímo vybízí k vycestování do zahraničí, to je však vlivem epidemie nemoci COVID-19 nadále značně komplikované, zvlášť pokud nejsou lidé plně očkovaní. Nedostanou se například na Slovensko, nebo si nedají Sacher dort v žádné z vídeňských kaváren. Jaká pravidla tedy platí pro oblíbené turistické destinace Čechů?

Zpověď zoufalých Rusů o šikaně v Česku: Jsme verbež, okupanti a máme po sobě sbírat drobky

6. března 2022 05:07

Rusákům vstup zakázán, verbež neošetřujeme a okupanty neobsluhujeme. Takové nápisy se množí na dveřích českých kaváren i lékařských ordinací. Rusové, kteří žijí v Česku, stále častěji čelí slovním útokům i šikaně. Bojí se mluvit svým jazykem na veřejnosti a kvůli válce na Ukrajině se cítí špatně. I když za ni nemohou a s ruskou vládou nesouhlasí.

KOMENTÁŘ: Nejsem očkovaný a žiji jako krysa v kanálu aneb Noví disidenti

23. listopadu 2021 21:55

Jak prožívají první dny v částečném lockdownu neočkovaní Češi? Jednoho známého s univerzitním vzděláním jsem v pondělí pozval do kavárny, aniž bych znal jeho vztah k vakcinaci. „Nejsem očkovaný a jsem nucený žít jako krysa v kanálu,“ odpověděl mi v SMS zprávě. Další přítel mi rovnou oznámil, že je od pondělí v ilegalitě. Ale i když se ze všech sil snažím pochopit jejich „hrdinsky“ oznámený vstup do disentu, nějak mi to neštymuje.

Vídeň zavádí tvrdá opatření pro neočkované. Nesmí do kavárny či ke kadeřníkům

4. listopadu 2021 19:52

Vídeň zpřísňuje protikoronavirová opatření – lidé, kteří nejsou očkováni proti nemoci COVID-19, nebudou smět do restaurací, kaváren, ke kadeřníkům nebo na akce, jichž se účastní více než 25 osob. Od konce příštího týdne budou moci tato místa v rakouské metropoli navštěvovat pouze lidé s potvrzením o očkování nebo o prodělání nemoci, napsal server The Local. Negativní test na koronavirus už stačit nebude.

Prokazování bezinfekčnosti? Hosté jsou vstřícní, je jich ale méně, říká provozní kavárny

1. listopadu 2021 11:24

Od pondělí se Češi sžívají s novými protiepidemickými opatřeními. Nově se musí lidé při vstupu do stravovacích zařízení prokázat dokladem o bezinfekčnosti – očkováním, negativním testem nebo potvrzením o prodělání nemoci. Podle provozního pražské kavárny jsou lidé vstřícní a s kontrolou nemají problém. Připustil však, že do podniku dorazilo méně lidí než před týdnem. Ve vybraných okresech se pak ve školách testují žáci. I zde rodiče opatření přijali převážně bez problémů.

KOMENTÁŘ: Česká absurdita. Neočkovaní číšníci budou kontrolovat očkované hosty

1. listopadu 2021 07:29

Po pozdravu následovala objednávka, od pondělka ale musí personál restaurací vložit do hovoru s hostem ještě tuto větu: „Prosím, předložte očkovací certifikát.“ Kdo ho nepředloží, nedostane ani vodu. Zkuste se ale zeptat personálu, zda vám ukáže svůj certifikát. Vysměje se vám do očí, číšníky totiž k očkování nikdo nenutí. Odhadem až polovina personálu v pohostinských službách přitom vakcínu tvrdohlavě odmítá.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

20. října 2021 17:40

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.