CNN Prima News zombie

zombie

Výpis příspěvků ke štítku „zombie“

Křeček: Mnohé firmy zmutovaly do zombie podoby, žijí jen z dotací. Jejich škrty jsou nutné

Firmy by se neměly orientovat na čerpání fondů, ale na samotný předmět svého podnikání. Mnohé z nich dnes připomínají zombie přežívající z dotací. Ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS to řekl ekonomický poradce premiéra Štěpán Křeček. Zároveň konstatoval, že škrtání dotací patří k nejpodstatnějším částem celého vládního konsolidačního balíčku.

Putinovi muži jako zombie. Rusové se bojí svých vojáků, kteří se vracejí z Ukrajiny

Ruští vojáci, kteří přežijí krvavé boje na Ukrajině, se mnohdy vracejí domů v příšerném stavu. Vypovídá o tom zdroj z ruského ministerstva zdravotnictví pro ruský portál Novaja Vladka. Podle něj se muži válčící za Kreml často vrací jako trosky či dokonce „zombie“, protože nebyli připraveni na hrůzy války. Panují obavy, že se z mnohých bojovníků časem stanou agresivní alkoholici a narkomani, není vyloučeno, že budou třeba i vraždit.

Korejec vytvořil třetí oko pro „mobilní zombie“. Ochrání je před nebezpečím na ulici

Jihokorejský průmyslový designer přišel se zábavným řešením pro lidi, kteří nedokážou odtrhnout oči od obrazovky svého mobilního telefonu ani na tak dlouho, aby zjistili, zda jim při chůzi nestojí v cestě nějaká překážka. Osmadvacetiletý Peng Min-wuk vyvinul robotickou oční bulvu, kterou nazval třetí oko. Ta může všechny uživatele posedlé displejem mobilního telefonu na cestách ochránit před úrazem, píše agentura Reuters.

Vědci v lidském mozku odhalili „zombie geny“. Vyvíjejí aktivitu i desítky hodin po smrti

Ačkoliv většina dosavadních výzkumů naznačuje, že v mozku se všechny procesy v okamžiku smrti postupně zastaví, nová americká studie odhaluje, že některé geny krátce po smrti naopak zvyšují aktivitu a dokáží přežít i desítky hodin. Informoval o tom web Daily Mail. Tým vědců z americké University of Illinois Chicago zjistil, že takzvané zombie geny po smrti člověka zvyšují aktivitu a rostou do obřích rozměrů.