reklama

Je to jako sex s nafukovací pannou, říká o on-line koncertech zpěvák Daniel Landa

Zpěvák Daniel Landa je obvykle považován za symbol kontroverze a rebelie. Nechyběl ani na demonstraci proti vládním nařízením na pražském Staroměstském náměstí, která se konala minulou neděli. Koronaviru se prý nebojí a rozhodně nesouhlasí s rušením koncertů. Žádné on-line vystoupení po vzoru svých kolegů ovšem nechystá.

reklama

„Občas vylítnu při závodech ve 180kilometrové rychlosti do lesa. Tam si zvyknete na to, že smrt je blízko. Mám jiný typ strachu – o to, co se s námi všemi stane. Mluvíme jen o devastaci, která může nastat v přeplněných nemocnicích. Ale pak je tady druhá devastace. Tato vlna smete stovky tisíc lidí minimálně,“ řekl zpěvák Daniel Landa s tím, že o tom tady nikdo nemluví.

K tématu

Hodnotit poslední kroky vlády i jiných činitelů však nechce. „Já to nechci vůbec hodnotit v rámci své pozice. Shromažďoval bych sílu, intelektuální, lidskou, myšlenkovou, a pak se ohlédl,“ zdůrazňuje. Všechna opatření prý přijímá. „Já je dodržuju, protože já nikam nechodím, jsem doma, jezdím na motorce, jdu od domu k domu, jsem takový samotář,“ vypráví. Jediné, co mu chybí, je, že nemůže hrát.

„Já nevím. Je celá řada světových vědců, kteří mluví nějak, pak jiní mluví jinak, a to nás občany znervózňuje. Dva silné proudy. Ale ten druhý proud, tak jsou taky tituly, obrovské zkušenosti a teď najednou ten názor někdo potlačuje a mě to znervózňuje. Samozřejmě dodržujeme pravidla, ale proč vedle toho nedebatovat, jestli neexistuje nějaké jiné řešení,“ říká.

Nechci porušovat nařízení

Daniel Landa se objevil i na nedávné demonstraci na pražském Staroměstském náměstí, jejímž účastníkům bylo později vytýkáno, že se chtěli hlavně poprat. „Tomu já nevěřím a jsem si poměrně jist, že ti lidé z fotbalových ochozů chtěli demonstrovat svoji jednotu a mír v rámci protestu,“ tvrdí.

„To, že se to zvrhlo, to rozpoutali čtyři lidi, takže nikdo mi nebude vyprávět, že tam někdo přišel udělat bordel. To odmítám. Mrzí mě, že se to nepovedlo, že se neudržely rozestupy. Naštěstí to můžu říct, protože nejsem svolavatel a přišel jsem se jen podívat,“ pokračoval.

Že by 28. října přišel na Hrad stejně jako jeho kolega Daniel Hůlka, však vyvrátil. „Nechci porušovat nařízení. Vzhledem k tomu, že hradní oslava nebude, tak nemám důvod se tam teď chodit procházet,“ říká.

Místo toho bude skládat hudbu. Ačkoliv mu koncerty chybí, přenosy vystoupení prostřednictvím sociálních sítí nechystá. „On-line koncerty asi ne, to je jako sex s nafukovací pannou. Ale skládám písně, který se týkají duše národa, naděje, takže ty písničky vznikají lépe,“ dodal.

K tématu

Tagy: demonstrace opatření sex on-line zpěvák Daniel Landa Staroměstské náměstí

Další hlavní zprávy

Školství

Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude

Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude

Zatímco většina lidí zůstává v nejistotě, jestli se v pondělí otevřou obchody a další služby, alespoň někteří rodiče si mohou částečně oddechnout. Podle ministerstva školství platí, že od pondělí 30. listopadu se do lavic vrátí žáci 1. a 2. stupně ZŠ, fungovat bude prezenční i rotační výuka. Počkat si ale budou muset středoškoláci. Ti v lavicích neusednou ani v případě, že vláda v Česku vyhlásí 3. stupeň systému PES.

reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar
Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
reklama
reklama
Restaurace otevřela navzdory zákazu. Policisté rozdali pokuty za 4000 korun

Praha

Domácí zpravodajství

Pokuta 10 milionů pro OSA. Hotely měly platit i za pokoje, kde nikdo nebyl
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama