reklama

Je to jako sex s nafukovací pannou, říká o on-line koncertech zpěvák Daniel Landa

Zpěvák Daniel Landa je obvykle považován za symbol kontroverze a rebelie. Nechyběl ani na demonstraci proti vládním nařízením na pražském Staroměstském náměstí, která se konala minulou neděli. Koronaviru se prý nebojí a rozhodně nesouhlasí s rušením koncertů. Žádné on-line vystoupení po vzoru svých kolegů ovšem nechystá.

reklama

„Občas vylítnu při závodech ve 180kilometrové rychlosti do lesa. Tam si zvyknete na to, že smrt je blízko. Mám jiný typ strachu – o to, co se s námi všemi stane. Mluvíme jen o devastaci, která může nastat v přeplněných nemocnicích. Ale pak je tady druhá devastace. Tato vlna smete stovky tisíc lidí minimálně,“ řekl zpěvák Daniel Landa s tím, že o tom tady nikdo nemluví.

Hodnotit poslední kroky vlády i jiných činitelů však nechce. „Já to nechci vůbec hodnotit v rámci své pozice. Shromažďoval bych sílu, intelektuální, lidskou, myšlenkovou, a pak se ohlédl,“ zdůrazňuje. Všechna opatření prý přijímá. „Já je dodržuju, protože já nikam nechodím, jsem doma, jezdím na motorce, jdu od domu k domu, jsem takový samotář,“ vypráví. Jediné, co mu chybí, je, že nemůže hrát.

„Já nevím. Je celá řada světových vědců, kteří mluví nějak, pak jiní mluví jinak, a to nás občany znervózňuje. Dva silné proudy. Ale ten druhý proud, tak jsou taky tituly, obrovské zkušenosti a teď najednou ten názor někdo potlačuje a mě to znervózňuje. Samozřejmě dodržujeme pravidla, ale proč vedle toho nedebatovat, jestli neexistuje nějaké jiné řešení,“ říká.

Nechci porušovat nařízení

Daniel Landa se objevil i na nedávné demonstraci na pražském Staroměstském náměstí, jejímž účastníkům bylo později vytýkáno, že se chtěli hlavně poprat. „Tomu já nevěřím a jsem si poměrně jist, že ti lidé z fotbalových ochozů chtěli demonstrovat svoji jednotu a mír v rámci protestu,“ tvrdí.

„To, že se to zvrhlo, to rozpoutali čtyři lidi, takže nikdo mi nebude vyprávět, že tam někdo přišel udělat bordel. To odmítám. Mrzí mě, že se to nepovedlo, že se neudržely rozestupy. Naštěstí to můžu říct, protože nejsem svolavatel a přišel jsem se jen podívat,“ pokračoval.

Že by 28. října přišel na Hrad stejně jako jeho kolega Daniel Hůlka, však vyvrátil. „Nechci porušovat nařízení. Vzhledem k tomu, že hradní oslava nebude, tak nemám důvod se tam teď chodit procházet,“ říká.

Místo toho bude skládat hudbu. Ačkoliv mu koncerty chybí, přenosy vystoupení prostřednictvím sociálních sítí nechystá. „On-line koncerty asi ne, to je jako sex s nafukovací pannou. Ale skládám písně, který se týkají duše národa, naděje, takže ty písničky vznikají lépe,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama