reklama

Gott před smrtí nazpíval utajovaný duet. Krajčo prozradil i to, kdy ho fanoušci uslyší

Zpěvák Richard Krajčo pro pořad SHOWTIME na CNN Prima NEWS exkluzivně prozradil, že stihl s Karlem Gottem před jeho smrtí nazpívat vánoční duet. Fanoušci by ho měli poprvé slyšet 5. listopadu. Stalo se tak ještě předtím, než pro Gotta složil hit Srdce nehasnou.

reklama

Krajčo se s Gottem dohodl, že duet vypustí ven až ve chvíli, kdy už s námi Mistr nebude. Právě prostřednictvím této písně se má „božský Karel“ připomenout fanouškům před letošními Vánocemi.

„Je to písnička, která všechno zapříčinila. Přišel jsem za ním s touhle písní, je to vánoční song, a poprosil jsem, jestli by ho s námi nenazpíval. Jemu se to naštěstí zalíbilo. Po týdnu našel odvahu a s Ivankou mi zavolali zpátky, jestli bych kromě toho nezkusil napsat píseň pro něho a Charlotte. Tahle píseň je vlastně předposlední, ale jde ven jako poslední. Teď přišel ten čas,“ řekl pro SHOWTIME Krajčo.

Zlatý Slavík podle něj píseň slyšel jen zčásti. „Pustili jsme aranž písně, nebyly tam třeba dechové party. Slyšel ji ale tak, aby se rozhodl, jestli s ní chce mít něco do činění. Ve studiu slyšel polohotový song,“ prohlásil Krajčo.

Ačkoliv frontman kapely Kryštof není zrovna typ do duetů, pro Karla Gotta udělal výjimku. „Až písničku uslyšíte, tak pochopíte. Když jsem ji skládal, už jsem na něho myslel, verše mě napadaly v souvislosti s jeho osobou. Přišel mi jako symbol Vánoc. Všichni poslouchali vánoční desku a písničky ze Zlaté Prahy, všude se hrály,“ uvedl Krajčo.

Klip zatím neviděla ani Ivana Gottová

K písničce vznikl také videoklip, který napsala a zrežírovala Richardova manželka Karin. „Písnička začíná veršem: ‚Až dneska večer zavřu oči a půjdu spát...‘ Celý příběh je potom o Vánocích,“ prozradil Krajčo.

„Je o rodinném setkávání se během Vánoc, jak jsou si lidé blízcí, jak chtějí být v rodinném kruhu, že jsme všichni spolu, i když nejsme. Duch Vánoc pořád protkne celou rodinu zase dohromady. Přemýšleli jsme, koho oslovit, aby to byli naši i Karlovi přátelé. Kromě Richarda tam hraje Iva Janžurová, Alois Švehlík, Pavel Rímský, Lucie Štěpánková,“ uvedla pro SHOWTIME Karin Babinská.

Do dalších rolí potom Karin a Richard obsadili i své děti. „Byla to jejich první příležitost před kamerou, uspořádala jsem jim poměrně náročný casting,“ připustila Karin. „Jsou tam moji prarodiče, rodiče a děti. Potkaly se tam čtyři generace a je to klip, který musíte dokoukat do konce, abyste ho pochopili,“ dodal Krajčo.

Klip ještě neviděla ani vdova po Karlu Gottovi Ivana. Jeho příběh ale zná a líbí se jí. „Víc zatím ukázat nemůžeme. Premiéra bude 5. listopadu v devět ráno. Pro nás s kapelou je to něco nového, vánoční písničku ještě nemáme. Chtěli jsme se vyhnout kýči, ale ve výsledku to možná kýč je, a to se dozvíme,“ řekl Krajčo.

Tagy:

Hlavní zprávy

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění
Koronavirus

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění

„Není důvod k panice,“ zdůraznil znovu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci před týdnem. Těmito slovy už občany od začátku pandemie uklidňoval nejméně šestkrát. Vojtěch říká, že vzhledem k proočkovanosti a nízké zátěži nemocnic si aktuálně může toto tvrzení dovolit. Opozice mu ale vytýká, že nemá plán a jen uklidňuje lidi podobně jako posádka letadla před turbulencemi. V minulosti se po Vojtěchově ujištění, že není důvod k panice, situace pokaždé zhoršila.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Polsko zuří kvůli milionovým sankcím za Turów. Čechům chybí dobrá vůle, říká premiér

Aktualizováno

Polský premiér Mateusz Morawiecki označil za naprosto špatné rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie uložit Polsku pokutu kvůli sporu s Českem ohledně dolu Turów. Uvedl také, že Varšava využije všechny právní i jiné prostředky k tomu, aby prokázala nevyváženost tohoto verdiktu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Morawiecki také obvinil Česko z nedostatku dobré vůle.

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Adámek je po operaci mandlí v bdělém kómatu. Vše špatně, obvinila matka u soudu lékařku

Aktualizováno

Mnoha chyb se podle matky chlapce, jenž zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici před čtyřmi lety kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu, dopustili zdravotníci nemocnice při zákroku i po něm. Matka v úterý vypovídala před pardubickým soudem, několikrát se neubránila slzám. Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald už dřív řekl, že podle interního šetření případu nenastalo pochybení v léčebném postupu.

reklama