reklama

Gott před smrtí nazpíval utajovaný duet. Krajčo prozradil i to, kdy ho fanoušci uslyší

Zpěvák Richard Krajčo pro pořad SHOWTIME na CNN Prima NEWS exkluzivně prozradil, že stihl s Karlem Gottem před jeho smrtí nazpívat vánoční duet. Fanoušci by ho měli poprvé slyšet 5. listopadu. Stalo se tak ještě předtím, než pro Gotta složil hit Srdce nehasnou.

reklama

Krajčo se s Gottem dohodl, že duet vypustí ven až ve chvíli, kdy už s námi Mistr nebude. Právě prostřednictvím této písně se má „božský Karel“ připomenout fanouškům před letošními Vánocemi.

„Je to písnička, která všechno zapříčinila. Přišel jsem za ním s touhle písní, je to vánoční song, a poprosil jsem, jestli by ho s námi nenazpíval. Jemu se to naštěstí zalíbilo. Po týdnu našel odvahu a s Ivankou mi zavolali zpátky, jestli bych kromě toho nezkusil napsat píseň pro něho a Charlotte. Tahle píseň je vlastně předposlední, ale jde ven jako poslední. Teď přišel ten čas,“ řekl pro SHOWTIME Krajčo.

Zlatý Slavík podle něj píseň slyšel jen zčásti. „Pustili jsme aranž písně, nebyly tam třeba dechové party. Slyšel ji ale tak, aby se rozhodl, jestli s ní chce mít něco do činění. Ve studiu slyšel polohotový song,“ prohlásil Krajčo.

Ačkoliv frontman kapely Kryštof není zrovna typ do duetů, pro Karla Gotta udělal výjimku. „Až písničku uslyšíte, tak pochopíte. Když jsem ji skládal, už jsem na něho myslel, verše mě napadaly v souvislosti s jeho osobou. Přišel mi jako symbol Vánoc. Všichni poslouchali vánoční desku a písničky ze Zlaté Prahy, všude se hrály,“ uvedl Krajčo.

Klip zatím neviděla ani Ivana Gottová

K písničce vznikl také videoklip, který napsala a zrežírovala Richardova manželka Karin. „Písnička začíná veršem: ‚Až dneska večer zavřu oči a půjdu spát...‘ Celý příběh je potom o Vánocích,“ prozradil Krajčo.

„Je o rodinném setkávání se během Vánoc, jak jsou si lidé blízcí, jak chtějí být v rodinném kruhu, že jsme všichni spolu, i když nejsme. Duch Vánoc pořád protkne celou rodinu zase dohromady. Přemýšleli jsme, koho oslovit, aby to byli naši i Karlovi přátelé. Kromě Richarda tam hraje Iva Janžurová, Alois Švehlík, Pavel Rímský, Lucie Štěpánková,“ uvedla pro SHOWTIME Karin Babinská.

Do dalších rolí potom Karin a Richard obsadili i své děti. „Byla to jejich první příležitost před kamerou, uspořádala jsem jim poměrně náročný casting,“ připustila Karin. „Jsou tam moji prarodiče, rodiče a děti. Potkaly se tam čtyři generace a je to klip, který musíte dokoukat do konce, abyste ho pochopili,“ dodal Krajčo.

Klip ještě neviděla ani vdova po Karlu Gottovi Ivana. Jeho příběh ale zná a líbí se jí. „Víc zatím ukázat nemůžeme. Premiéra bude 5. listopadu v devět ráno. Pro nás s kapelou je to něco nového, vánoční písničku ještě nemáme. Chtěli jsme se vyhnout kýči, ale ve výsledku to možná kýč je, a to se dozvíme,“ řekl Krajčo.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje
Názory

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje

Zapadákov, ospalá díra, konec světa či kraj, kde lišky dávají dobrou noc. Všemi zanedbávané oblasti na okrajích republiky se nyní staly i centry odporu vůči očkování. Bílá Voda v Jeseníkách hlásí jen 31 procent očkovaných alespoň první dávkou vakcíny, Vřesová v Karlovarském kraji necelých 42 procent, Horní Lomná v Beskydech 44 procent. Na vině ale nejsou jen spiklenecké teorie antivaxerů, nýbrž i dlouholetá ignorace pohraničí spojená s vylidňováním a ekonomických úpadkem.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský
360°

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.

Jurečka: Lidi nejsou padlí na hlavu. Vláda nemá vydávat spoustu neefektivních opatření

Někdy má smysl mít méně opatření, které ale fungují. Ne všichni lidé jsou padlí na hlavu, hájil vládní strategii v boji s pandemií koronaviru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS bránil také zrušení vyhlášky o povinném očkování proti covidu – kabinet prý nechtěl jít cestou, kdy by odmítnutí vakcinace mohlo znamenat ztrátu zaměstnání.

reklama

Domácí zpravodajství

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama