Chci deset milionů nebo celý barák vyletí do vzduchu, vyhrožoval anonym z Anděla. Policie ho už dopadla

Dva dny za sebou vyhrožoval anonym tím, že v pražském OC Nový Smíchov nechal v igelitové tašce pětikilovou trhavinu. Podle nahrávky výhružného telefonátu požadoval deset milionů korun nebo „barák vyletí do vzduchu“. Pětadvacetiletého mladíka už policie dopadla.

„Uložil jsem bombu v obchodním centru Anděl. Požaduju deset milionů korun v hotovosti a to v pětistovkách v eurech,“ uvedl v pondělí anonym s tím, že v budově nechal pětikilovou trhavinu v igelitové tašce a pokud mu nebude do šesté hodiny večer vyplacena hotovost, tak „celý barák vyletí do vzduchu“.

„Žádám vás, abyste těch deset milionů vložil do albertové tašky a dal to do popelnice za obchodním centrem,“ doplnil anonym v telefonátu. Tento telefonát odstartoval evakuaci celého objektu a jeho několikahodinové uzavření. Navíc musela být omezena městská hromadná doprava a uzavřeno nejbližší okolí budovy.

Motivem byl prý splín pachatele

„To vše samozřejmě zkomplikovalo život velkému množství lidí a způsobilo velké finanční ztráty. Provedená prohlídka budovy byla negativní a žádná bomba se v ní nenašla,“ upřesnil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

K zadržení muže jim pak stačilo zhruba čtyřiadvacet hodin. Vše má na svědomí teprve pětadvacetiletý mladík, který byl zadržen na Smíchově. „Muž se pak u výslechu k výhružkám přiznal a jako motiv uvedl to, že měl splín a nic lepšího ho nenapadlo. Na závěr výslechu muž svého jednání litoval a omlouval se za to, co udělal,“ popsal Daněk.

Za vydírání mladíkovi momentálně hrozí až dvanáct let za mřížemi. Navíc momentálně probíhá i vyčíslení škody, které bude v řádu několika milionů korun.

Tagy: