Desítky mrtvých zvířecích těl pod pokácenými větvemi. Koalové v Austrálii opět trpí

Helen Oakley z Austrálie (zdroj:facebook.com)

Zpráva o pokácení stromů blahovičníků pobouřila doslova celou Austrálii. Ochránci zvířat totiž objevili na vyprahlé plantáži desítky mrtvých koalů. Informaci o incidentu přinesl australský server News.com.au, který zveřejnil i video ženy, která se k situaci velice emocionálně vyjadřuje.

Na plantáži u města Portland ve státě Viktorie v pátek ochránci zvířat Animals Australia nalezli pokácenou a vyprahlou plantáž. Nejen, že byli zděšeni situací, navíc narazili i na spoustu mrtvých koalů s mláďaty. „Předpokládáme, že po nedávné události, kdy bylo v důsledku požárů zničeno spoustu biotopů, se koalové přemístily. Hledali jiné stanoviště, kde by mohli přežít. Dopadlo to ale tragicky,“ uvedla organizace Animals Austrila.

Podle ministerstva životního prostředí státu Viktorie zemřelo kolem čtyřiceti koalů a desítky jsou zraněny. O poraněná zvířata se starají záchranné stanice. Tisková mluvčí ministerstva v pondělí navíc ohlásila, že počet mrtvých zvířat není přesný. „Je tu další pás vyprahlého prostoru, který musíme prohledat. Ten má kolem deseti kilometrů,“ uvedla.

„Je nemožné, aby zaměstnanci začali těžit dřevo bez toho, aniž by místo před tím zkontrolovali,“ uvedl generální ředitel divočiny ve Victorii Megan Davidson. Podle australských zákonů si navíc musí být těžařské společnosti před kácením stromů opravdu jisty, že ve stromech nejsou žádná zvířata. Po kácení navíc musí zajistit jiné území, kde by se případně mohli koalové uchytit.

Incident řeší nejen australská vláda, ale i lesnická asociace. Ta prohlásila, že začínají se svým vlastním vyšetřováním. „Jsme zděšeni nad tím, co se stalo. S lesnictvím to ale nemá vůbec nic společného,“ dodal šéf australské asociace.

Emocionální video

Místní obyvatelka, která plantáží procházela, našla několik mrtvých zvířecích těl. Jak sama říká ve svém videu. „Austrálie by se měla stydět,“ uvedla s tím, že prosí vládu o pomoc.

Tagy: