ROZHOVOR: Lékař s potvrzeným koronavirem léčil pacienty, jeden z nich je momentálně v dobrovolné karanténě

Rozhovor se studentem, který přišel do kontaktu s nakaženým doktorem

Jedním z nově nakažených koronavirem je v České republice i lékař, který přes podezření na tuto diagnózu další dva dny ordinoval. Redakci zpravodajství FTV Prima se podařilo mluvit s jedním z jeho pacientů, který je nyní v dobrovolné karanténě. O potvrzení nakažení svého praktika se dozvěděl náhodou. Na přání studenta jsme změnili jeho jméno i hlas.

Třiadvacetiletý Pavel, který je pacientem ordinujícího lékaře s potvrzeným koronavirem, nám v rozhovoru osvětlil, jak se o diagnóze nejmenovaného praktika dozvěděl. „Moje kamarádka se baví s jeho ženou, neboť učí jeho děti. Pak mi napsala, že má ten doktor potvrzený koronavirus a bohužel jsem byl v jeho ordinaci dva dny předtím,“ uvedl pro zpravodajství TV Prima student s tím, že lékaře navštívil kvůli nemoci, která se ukázala být běžnou chřipkou.

V rámci vyšetření u lékaře byla pacientovi odebrána krev sestřičkou a k fyzickému kontaktu s lékařem podle Pavlových slov došlo minimálně. „Přímý kontakt na kůži proběhl při vyšetření, když mi dával stetoskop na záda, ale nedotkl se mi hlavy, ani jsme si nepodali ruce,“ upřesnil.

V rámci podezření na možné nakažení koronavirem však studenta zatím nikdo nekontaktoval, momentální postup, tedy dobrovolná karanténa, je tedy pouze jeho rozhodnutím. „Ještě jsem ohledně možné nákazy (koronavirem) nikým kontaktován nebyl, ale pro jistotu jsem doma a informoval jsem školu, jelikož má pro tyto případy celkem přísná pravidla. Jsem tedy v karanténě, ale dobrovolně,“ uzavřel a doplnil, že pokud ho hygiena nebude kontaktovat během dnešního dne, zavolá na ní sám.

Spojit se s ordinací nakaženého lékaře se nám bohužel nepodařilo, záznamník uvádí, že je ordinace v rámci lékařovy karantény uzavřena.

Tagy: